انواع چاقی و نحوه ی درمان آن

انواع چاقی و نحوه ی درمان آن
دی ۱۸, ۱۳۹۵

انواع چاقی و نحوه ی درمان آن

انواع چاقی و نحوه ی درمان آن : بنابر نوع و شکل بدن و بر اساس دور شکم ، دور ران ها و بدن انسان می توان چاقی را به 3 نوع تقسیم بندی نمود که هر کدام دارای شیوه ی درمانی می باشند لذا در زیر انواع چاقی و نحوه ی در مان آن را بیان می کنیم .

آندورئید :

این نوع چاقی در مردان شایع تر است . در این نوع دور شکم از دور ران ها خیلی بزرگتر است و بیشتر چاقی در شکم نمایان می باشد. لذا به طور کلی این افراد دارای تنه و شکمی بزرگ و ران ها و باسنی کوچک هستند . تجمع چربی در قسمت شکم بیشتر داخل شکمی و احشایی می باشد و چندان زیر پوست چربی تجمع پیدا نکرده است . در این افراد احتمال گرفتگی عروق قلبی و سکته های قلبی بسیار بالا می باشد .

انواع چاقی و نحوه ی درمان آن
نحوه ی درمان :

این افراد می توانند با استفاده از روش های رژیم غذایی و ورزش چربی های تجمع یافته در بدنشان را از بین ببرند ولی نمی توانند با کمک لیپولیز ، لیپوساکشن و آبدومینوپلاستی چربی های بدن خود را کاهش دهند زیرا چربی زیر پوستی در بدنشان وجود ندارد .

ژنوئید :

این نوع چاقی نیز در زنان شایع تر می باشد و به طور کامل به هورمون استروژن مربوط می باشد و از زمان بلوغ آغاز می شود و در قسمت های ران ها و نشیمنگاه تجمع می یابد . دور ران در این نوع نسبت به دور شکم خیلی بزرگتر است و اکثر چاقی در ران ها و نشیمنگاه و اندام تحتانی می باشد .

نحوه ی درمان :

در این نوع چاقی که سلولیتی است ، رژیم لاغری پاسخگو نیست و راه برطرف کردن آن روش های لیپوساکشن و لیپولیز می باشد .

لنفاتیک :

در این نوع چاقی تمام نواحی بدن نظیر تنه و اندام ها به طور یکنواخت چاق می باشند و شیوع آن در زنان و مردان تفاوتی ندارد .

نحوه ی درمان :

به منظور درمان این نوع چاقی ترکیب رژیم درمانی و لیزر لیپولیز مناسب است .

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی ( لیپوماتیک , لیپولیز , ابدومینوپلاستی , ماموپلاستی )

دکتر حمید رضوانی

ارسال شده در مقاله | برچسب: , ,