اولتراسونیک

اولتراسونیک
مهر ۱۲, ۱۳۹۵

اولتراسونیک

اولتراسونیک یک روش بدون جراحی برای لاغری موضعی میباشد که در آن نشانه های درد و خونریزی وجود نخواهد داشت.مکانیسم این دستگاه جهت لاغری موضعی و کاهش سایز نیز میباشد. در ادامه به بررسی این روش و روش کار این دستگاه میپردازیم.

امواج اولتراسونیک در دسته ای از امواج مکانیکی میباشد که فرکانس نوسانش فراتر از محدوده شنوایی انسان قرار دارد. این دستگاه در فرکانس 40000 هرتز با سرعت زیاد باعث ایجاد لرزش در سلولهای چربی شده که برای از بین بردن دائمی چربی های موضعی در ناحیه های متفاوت از بدن به کار برده میشود. از طریق این روش میتوان چربی های اضافی شکم،پهلو،پشت،ران و سینه را در بین آقایان و خانم ها نیز خارج کرد. به طور مثال با انجام این عمل بزرگی سینه در آقایان به شکل دائمی نیز از بین خواهد رفت.به علاوه این روش یکی از راه های موثر جهت از بین بردن سلولیت میباشد.

مکانیسم اولتراسونیک در لاغریاولتراسونیک

همانطور که گفته شد دستگاه زیبایی و لاغری اولتراسونیک فرکانسی با قدرت 40000 هرتز را با سرعت زیاد جهت لرزش سلولهای چربی ایجاد خواهد کرد .این روند باعث میشود حباب های هوا به داخل وخارج سلول منتقل شوند و در نهایت در هنگام انفجار حباب های ایجاد شده هوا ، فشاری در حدود 200 بار ایجاد میگردد که خود باعث فشرده شدن سلول ها از خارج و در داخل این حباب باعث شکاف در غشای سلول میشوند. این مراحل باعث خواهد شد “تری گلیسرید” به “گلیسرین واسیدهای چرب ازاد” نیز تجزیه شوند.

زمان مشاهده نتایج درمان با اولتراسونیک :

در اکثر موارد نتایج اولتراسونیک کاملا سریع قابل مشاهده خواهد بود. در این روش حداقل تورایجاد می شود به همین دلیل نتیجه عمل به سرعت قابل مشاهده است گاهی اوقات ممکن است در شرایط خاص این تورم 1 الی 3 ماه ادامه داشته باشد که باید تا زمان از بین رفتن تورم صبر کنید.

مزایای استفاده از روش اولتراسونیک :

  • مناسب برای انواع مختلف پوست
  • کاهش در علائم کشش
  • کاهش خطر سلولیت
  • عدم نیاز به جراحی و استراحت
  • بدون صدمه به پوست سالم و نرمال بدن
  • تغییر در فرم بدن
  • بدون درد و خونریزی

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی