بادی جت

بادی جت
آذر ۲۴, ۱۳۹۵

بادی جت

در دنياى پزشکى پس از ورود روش بادى جت تحول عظيمى در راستای اصلاح و برداشتن چربي هاى موضعى و به علاوه تزريق چربى در ناحیه های مختلف بدن نیز به وجود آمد . اغلب افرادى که تمايل به تزريق چربى جهت حجم دهى و اصلاح فرم سينه ها و باسن خود دارند ، همواره با اين دغدغه روبرو هستند که بهترين و مناسب ترین روش برای تزریق چربی چه میباشد و چربى تزريق شده چه مقدار ماندگارى خواهد داشت؟ برای یافتن جواب این سوال بايد توجه کرد که مهمترين نکته در ماندگارى و کيفيت کار انجام شده ميزان زنده بودن سلولهاى چربى مهم میباشد . از آنجا که در روش هاى مشابه اکثر سلولهاى چربى از بين مي رود در نتيجه ماندگارى تزريق کم خواهد بود . در ادامه به بررسی موضوع بادی جت خواهیم پرداخت .

بادی جت

 

بادی جت ( پیکرتراشی) :

یکی از محاسن بزرگ بادی جت ، عدم آسیب پذیری سلول های بنیادی چربی میباشد که همزمان با خروج سلولهای چربی خارج می شوند .  بادی جت باعث آسیب عروق و اعصاب نخواهد شد و پس از عمل ، اسکار برجای نخواهد ماند ،  اما احتمال اینکه فیبروز واکنش اندکی ایجادنماید وجود خواهد داشت . به دلیل اینکه سلول های چربی شکننده میباشند ، نباید پس از تزریق چربی جهت فرم دادن نواحی فشار بیشتری روی حجم تزریق وارد کرد . پس از عمل پستان باید با یک بانداژ ضخیم محل تزریق بانداژ شده و فشار مستقیم روی آن بیاید.

 

روش بادی جت برای چه افرادی نیز توصیه میشود :

  • افرادی که می خواهند سینه های بزرگتری داشته باشند.
  • افرادی که نمی توانند پروتز را تحمل کنند یا می خواهند آنرا خارج کنند یا آنهایی که میخواهند آن را اصلاح کنند.
  • ترمیم سینه پس از جراحی سرطان سینه.

 

مدت زمان بقاء روش بادی جت :

80 درصد سلول های ترانسفر شده پس از 6 هفته با سلول های میزبان مجتمع و یکسان خواهد شد و این سلولهای مجتمع شده بصورت دائمی ماندگار خواهند بود . این روش باعث ماسکه شدن و یا تقلید سلولهای تومورال نخواهد شد .

 

مزایای بادی جت :

  • زمان عمل کوتاه
  • استخراج سلولهای چربی کاملا زنده و سالم و با کیفیت
  • قابلیت تزریق چربی ها به سینه و باسن
  • توان انجام آن در حالت سرپایی و تحت بی حسی موضعی

 

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی ( لیپوماتیک , لیپولیز , ابدومینوپلاستی , ماموپلاستی )