تفاوت‌ لیپوماتیک با لیپولیز و لیپوساکشن

تفاوت‌ لیپوماتیک با لیپولیز و لیپوساکشن
آذر ۱۸, ۱۳۹۵

تفاوت‌ لیپوماتیک با لیپولیز و لیپوساکشن

لیپوماتیک روشی میباشد که به وسیله ی امواج اینفراسونیک ، سلول‌های چربی را از یکدیگر جدا کرده و بر روی بافت چربی اضافه بدن تاثیر گذار خواهد بود . در این روش چربی ها به ‌صورت مایع در آورده خواهد شد و از بدن خارج میشوند . در این مقاله به موضوع ” تفاوت‌ لیپوماتیک با لیپولیز و لیپوساکشن ” میپردازیم .

 

تفاوت‌ لیپوماتیک با لیپولیز و لیپوساکشن

 

تفاوت لیپوماتیک با لیپولیز :

چربی‌های اضافی را می‌توان با روش‌های متفاوتی همچون استفاده از امواج اولتراسونیک، لیزر لیپولیز یا لیپوساکشن از بدن خارج نمود . با روش لیزر لیپولیز ، بافت چربی ذوب و به‌ وسیله پزشک متخصص از بدن خارج خواهد شد . امواج اولتراسونیک، چربی‌ها را ذوب کرده و آنها را آماده خروج از بدن می‌کند . در روش لیپولیز چربی‌های ذوب‌شده ، دیگر قابل‌ استفاده نخواهند بود و این در حالی میباشد که در روش لیپوماتیک ، هیچ‌گونه حرارتی تولید نخواهد شد و چربی‌ها از بین نخواهند رفت ، به همین دلیل خطر سوختگی پوست هم در این روش وجود نخواهد داشت . چربی های خارج‌ شده توسط روش لیپوماتیک با وجود مایع بودن ، به‌ علت اینکه حرارتی ندیده است ، قابلیت تزریق در ناحیه های مختلف بدن بیمار را خواهد داشت .

 

تفاوت لیپوماتیک با لیپوساکشن :

به طور کلی عملکرد روش های لیپوماتیک ، لیزر لیپولیز و اولتراسونیک لیپولیز ، از لیپوساکشن معمولی جهت رفع چربی‌های موضعی بهتر میباشند . این روش ها باعث سفت‌تر شدن پوست می‌شوند و تا حد قابل‌ توجهی از افتادگی پوست به‌دلیل تخلیه بافت چربی زیرپوستی ، پیشگیری می‌کنند .

بروز نکردن افتادگی پوست با استفاده از روش لیپوماتیک، تا اندازه‌ای قابل‌توجه است که برای آن گروه از افرادی که به‌دلیل افتادگی شکم، کاندید انجام عمل جراحی آبدومینوپلاستی هستند، می‌توان با 3-2 جلسه لیپوماتیک، پوست شکم را به وضعیت طبیعی برگرداند تا نیاز به جراحی نباشد.

 

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی ( لیپوماتیک , لیپولیز , ابدومینوپلاستی , ماموپلاستی )