تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن
اسفند ۴, ۱۳۹۵

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن

لیپوماتیک روشی غیر تاجمی است که در آن چربی های موضعی که در برخی نقاط بدن رسوب کرده اند ، به راحتی رفع می شوند . بعضی از افراد نیز برای برداشتن چربی های نواحی بدن خود از روش لیپوساکشن استفاده می کنند. امکان دارد خیلی از افراد این سوال برایشان پیش آید که تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن در چیست که در جواب بایستی گفت تفاوتی که در شیوه ی لیپوماتیک وجود دارد ، امکان انتقال چربی در این روش است .

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن

در گذشته چربی هایی که توسط روش لیپوساکشن از بدن خارج می شدند ، قابل استفاده نبودند ولی امروزه چربی های تخلیه شده به کمک روش لیپوماتیک را می توان در نواحی دیگر بدن تزریق کرد . به علاوه  دیگر ویژگی مثبت لیپوماتیک این است که موجب سوختگی ناحیه ی مورد نظر نمی شود . درنتیجه لیپوساکشن سبب سوخته شدن چربی های زیر پوستی می گردد لذا نمی توان از این چربی ها مجددا برای حجیم سازی سایر نواحی بدن استفاده نمود .

اقدامات پیش از لیپوماتیک :

افرادی که قصد دارند از روش لیپوماتیک برای رفع چربی های بدن خود استفاده کنند باید برای کسب نتیجه ی مطلوب تر برخی موارد را رعایت کنند . در جلسه ی مشاوره که قبل از عمل یرگزار می شود ، افراد از تمامی اقدامات قبل از لیپوماتیک آگاه می شوند . بعضی از اقدامات مهم را در ذیل ذکر نموده ایم .

  • حدودا از دو روز قبل از انجام عمل لیپوماتیک ، از داروهای رقیق کننده ی خود نظیر آسپرین نباید استفاده شود .
  • تقریبا از یک ماه پیش از لیپوماتیک ، بایستی مصرف دخانیات ونوشیدن الکل قطع شود .
  • به هیچ عنوان روز قبل عمل ، ویتامین E مصرف نشود .
  • از شب قبل از عمل نباید چیزی خورد و صبح روز عمل باید فرد کاملا ناشتا باشد .

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی ( لیپوماتیک , لیپولیز , ابدومینوپلاستی , ماموپلاستی

, بادی جت , پروتز سینه )

دکتر حمید رضوانی