تکنیک های تخلیه چربی بدن

تکنیک های تخلیه چربی بدن
آذر ۲۰, ۱۳۹۵

تکنیک های تخلیه چربی بدن

یکی از پیشرفت های اخیر در زمینه جراحی لیپوساکشن ،لیپوماتیک با استفاده از امواج اینفراسونیک میباشد که در دنیای پزشکی زیبایی از شایع ترین تکنیک های تخلیه چربی و پیکرتراشی به شمار می آید .در روش لیپوماتیک چربی ها به هیچ عنوان حرارت داده نمی شوند بلکه خورد میشوند و  به همین علت پس از لیپوماتیک سوختگی در پوست و چربی ها وجود نخواهد داشت . در ادامه به موضوع ” تکنیک های تخلیه چربی بدن ” اشاره ای خواهیم داشت .

تکنیک های تخلیه چربی بدن

مشکل ایمنیی که در روش سنتی لیپوساکشن وجود داشت در روش لیپوماتیک رفع شده است و به علاوه سیستم امنیتی فعال در این روش محافظت از بافت بدن مانند : رگهای خونی ، اعصاب و ماهیچه ها را برعهده دارد .

دستگاه لیپوماتیک به یک میله ی بسیار نازک فلزی مجهز است در این روش خورد کردن چربی های اضافی توسط همین میله انجام میگیرد به عبارت دیگر وظیفه ی این میله به حرکت در آوردن عناصر و سلول های چربی در زیر پوست می باشد . میله ی متصل شده به دستگاه لیپوماتیک را کانولا می نامند . جراح برای از بین بردن چربی های  زیر پوست ، نیاز به ایجاد یک شکاف بسیار کوچک بر روی پوست دارد . بعد از ایجاد شکاف بر روی پوست از طریق این شکاف میله را وارد بدن کرده و سلول های چربی را به صورت کاملا فیزیکی و بدون حرارت خورد می کند . لیپوماتیک برای انجام این کار از یک دستگاه قدرتمند و هوشمند کمک گرفته که به صورت دائمی تمامی علائم حیاتی و موارد لازم برای جراحی را بررسی می نماید .

در این روش هدف ، اغلب كم كردن وزن نخواهد بود بلكه تغيير سايز ، حجم و فرم میباشد . به طور کلی انجام  اين عمل بسيار راحت و بدون عارضه است و نتيجه آن برای فرد بسيار رضايت بخش میباشد .

 

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی ( لیپوماتیک , لیپولیز , ابدومینوپلاستی , ماموپلاستی )