جراحی لیپوماتیک و بارداری

جراحی لیپوماتیک و بارداری
بهمن ۵, ۱۳۹۵

جراحی لیپوماتیک و بارداری

لیپوماتیک یکی از روش های جدید است که به منظور تخلیه چربی ها به کار گرفته می شود . این روش با روش های دیگر قابل مقایسه نیست . با استفاده از لیپوماتیک  می توان چربی های اضافه را که در نقاطی از بدن انباشته شده اند را تخلیه کرد . تکنیک مورد استفاده در لیپوماتیک از مزیت های بارز این روش نسبت به سایر روش ها به شمار می آید . برای انجام لیپوماتیک از بی حسی موضعی استفاده می شود و نیازی به بیهوشی عمومی نیست . در روش لیپوماتیک پوست بیمار پس از انجام عمل شل و افتاده نخواهد شد  . بابه کارگیری این روش می توان سلولیت ها را برطرف نمود و کاهش وزن نیز تا مدت ها پس از عمل ادامه پیدا می کند . در این مقاله قصد داریم رابطه ی جراحی لیپوماتیک و بارداری را مورد بررسی قرار دهیم .

جراحی لیپوماتیک و بارداری

آیا لیپوماتیک و بارداری با هم در تضاد اند ؟

خیلی از افراد این گونه تصور می کنند که با انجام لیپوماتیک نمی توانند بعد ها باردار شوند و یا شکمشان پس از تخلیه ی چربی ها قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و برای دوران بارداری فرد مشکل ساز می شود .

البته لیپوماتیک  قایلیت لیفت پوست را دارد ولی این دستگاه باعث سفت شدن بیش از حد پوست نخواهد شد و از کشیدگی آن نیز جلوگیری می کند لذا افردی که جراحی لیپوماتیک انجام داده باشند می توانند به آسانی باردار شود و زایمان طبیعی داشته باشند . این عمل بدون نیاز به برش انجام می شود و به هیچ عنوان به برش جراحی بزرگ و یا بخیه های طولی نیاز ندارد . این دستگاه تنها از راه شکاف های بسیار کوچک به زیر پوست وارد می شود و با ایجاد لرزش و ارتعاش چربی های خرد شده در اثر تحرکات سریع را به مخازن چربی هدایت می کند. کاهش سایز در لیپوماتیک به صورت چشمگیری امکان پذیر است و این مکانیزم بدون ضرر و آسیب می باشد و منعی برای بارداری و جراحی های دیگر ایجاد نخواهد کرد .

 

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی ( لیپوماتیک , لیپولیز , ابدومینوپلاستی , ماموپلاستی )

دکتر حمید رضوانی