درمان چاقی با لیزر لیپولیز

درمان چاقی با لیزر لیپولیز
خرداد ۱۶, ۱۳۹۶

درمان چاقی با لیزر لیپولیز

امروزه افراد به دلیل تحرک کم و خوردن غذاهای چرب و همچنین فست فودی دچار عارضه هایی از جمله چاقی ، دیابت ، مشکلات تنفسی و بیماری های قلبی و … شده اند ، از مهم ترین و شایع ترین مشکلاتی که ذهن افراد را به خود درگیر کرده است نامتناسب بودن اندام آن ها و چاقی است . برای رفع این معضل ها برخی از افراد روش رژیم های غذایی و ورزش کردن را انتخاب می کنند ولی برخی از افراد در این روش ها نمی توانند دوام بیاورند و همین دلیل باعث روی آوردن آن ها به دستگاه های لاغری شده است . در ادامه ی مقاله توضیحی خواهیم داد در خصوص درمان چاقی با لیزر لیپولیز .

درمان چاقی با لیزر لیپولیز

 

 

در ابتدا قبل از شروع به بحث درمان چاقی با لیزر لیپولیز توضیح مختصری درباره ی چگونگی این دستگاه خواهیم داد .

درمان با لیزر انقلابی برای  برای  رفع بافت چربی بیش از حد خیره در ناحیه ای از بدن است که به رژیم غذایی و ورزش مقاوم در برابر می باشد.  درمان تحت یک بی حسی موضعی انجام می شود و ارائه نتایج سریع ، ایمن و تاثیر گذاری سریع با حداقل ناراحتی ،  کبودی و در زمان کم از مزایای این دستگاه به شمار می آید .

لیز لیپولیز چیست ؟

دستگاه لیزر لیپولیز امروزه به پیشرفته ترین تکنولوژی ها در برطرف کردن چاقی موضعی شناخته شده است . این دستگاه در سال 2006 درسازمان غذا و دارویی کشور آمریکا ( FDA ) به ثبت و تایید رسیده است . روش لیزر لیپولیز به واسطه ی یک فیبر نوری داخل بافت های چربی می شود و با تابیده شدن اشعه ی لیزری بر چربی ها سبب تخریب آن ها و در نتیجه به مایع در آمدن سلول های چربی می شود ، این سلول ها گاهی اوقات جذب بدن و گاهی اقات نیز از بدن تخلیه می شوند . در صورتی که حجم چربی بالا باشد دستگاه توسط مکشی که به آن متصل است چربی ها را به خارج بدن هدایت می کند .

در اکثر افراد این سوال پیش می آید که لیزر لیپولیز چگونه انجام می شود ؟ این روش با وارد شدن داخل بافت ها و توسط سوراخ های ۱ تا ۳ میلی متری روی پوست انجام می شود . با بی حسی موضعی ، یک فیبر نوری باریک زیر پوست هدایت می شود و به وسیله ی  طول موج مناسب ، اشعه لیزر روی چربی های بافتی تاثیر می گذارد و آن ها را به صورت نیمه مایع در می آورد . در این روش برخلاف تکنیک لیپوساکشن هیچ گونه ناهمواری بر سطح پوست ایجاد نمی شود و سطح پوست کاملا صاف و یک دست خواهد شد . در چاقی های حفیف و متوسط فقط تاباندن اشعه لیزر جهت ذوب نمودن چربی ها کافی می باشد و دیگر نیازی به مکش ( ساکشن ) ندارد ولی در چاقی های شدیدتر برای حذف چربی های لایه عمق نیاز به ساکشن دارید .

 

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی ( لیپوماتیک , لیپولیز , ابدومینوپلاستی , مامو پلاستی

, بادی جت , پروتز سینه )

دکتر حمید رضوانی