روش اولتراسونیک

روش اولتراسونیک
اسفند ۱۶, ۱۳۹۵

روش اولتراسونیک

روش اولتراسونیک ، به معنی مافوق صوت می باشد . انسان قادر است تا فقط فرکانس 20هرتز تا 20000 هرتز را بشنود . فرکانس امواج مافوق صوت از 40000 هرتز به بالا می باشد . این امواج کاربرد های بسیاری در کلیه علوم دارند ، که پزشکی ولیزر نیز جزو آن می باشند . اولتراسونیک به منظور از بین بردن چربی های موضعی به طور دائم و در اندام های مختلف بدن به کار گرفته می شود . روش اولتراسونیک از روش های موثر در درمان سلولیت می باشد .

روش اولتراسونیک

انجام روش اولتراسونیک به صورت سرپایی انجام می شود و نیازی به بستری نمی باشد . چربی ذخیره شده در زیر پوست ، مانند یک منبع انرژی عمل می نماید و بافت چربی گذشته از تامین انرژی ، در صورت لزوم ، دمای بدن را نیز در به تعادل در می آورد . به کمک روش اولتراسونیک می توان حجم چربی که در یک موضع جمع شده و تناسب اندام تان را بهم ریخته است را ، از بین برد .

روش اولتراسونیک

در روش اولتراسونیک ، دستگاه با با امواج مافوق صوت در فرکانس چهل هزار هرتز  سرعت موجب لرزاندن سلول های چربی می گردد و به دنبال این امر ، حباب های هوا در درون و بیرون سلول ایجاد خواهد شد . در زمان انفجار حباب ها ، یک فشار 200 برابری ایجاد می شود که این موضوع باعث می شود ، سلول ها از از بیرون فشرده شوند و از درون نیز این حباب ها منجر به ایجاد شکاف در غشای سلول می شوند و تری گلیسرید به اسید های چرب آزاد و گلیسرین تجزیه می شوند . از سوی دیگر نیز ، در صورتی که این حرکت بین دو سطح جامد اتفاق بی افتد ، بالا رفتن دما موجب می گردد تا دو سطح جوش بخورند .

در ادامه به کاربرد ها ، مزایا و توضیحات تکمیلی مربوط به روش اولتراسونیک خواهیم پرداخت …

 

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی ( لیپوماتیک , لیپولیز , ابدومینوپلاستی , مامو پلاستی

, بادی جت , پروتز سینه )

دکتر حمید رضوانی