روش های مختلف تخلیه چربی های شکم

روش های مختلف تخلیه چربی های شکم
اسفند ۸, ۱۳۹۵

روش های مختلف تخلیه چربی های شکم

امروزه چاقی خصوصا در ناحیه ی شکم به معضلی در جامعه تبدیل شده است لذا برای کاهش وزن و کشیدن چربی های شکم از روش های مختلفی استفاده می شود . کاهش حجم چربی های موضعی با استفاده از روش هایی چون لیزرلیپولیز ، لیپوساکشن ، لیپوماتیک و اولترازد انجام می شود . در ذیل در رابطه با روش های مختلف تخلیه چربی های شکم بیشتر توضیح خواهیم داد .

روش های مختلف تخلیه چربی های شکم

لیپوساکشن :

لیپوساکشن شیوه ای برای برداشتن چربی ها از نقاط بدن از جمله شکم است که برای درمان شکم های چاقی که دچار افتادگی نیستند ثمر بخش خواهد بود . لیپوساکشن با تخلیه ی چربی های ناحیه ی شکم و نقاط دیگر بدن مانند پهلوها از روش های پرطرفدار در جهان به شمار می آید .

 آبدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم :

برای انجام جراحی آبدومینوپلاستی در ناحیه ی زیر شکم برشی ایجاد می شود سپس طی جراحی تمام چربی ها و پوست های اضافی این ناحیه برداشته می شوند و ناف طبیعی بیمار حفظ می گردد . درصورتی که عضلات جدار شکم مخصوصا در خط وسط در بالا و پایین ناف دچار شل شدگی شده باشند ، ترمیم می شوند .

لیپوساکشن یا لیپولیز شیوه ای برای خارج کردن چربی های شکم :

در این شیوه مقدار مشخصی از محلول تاموسنت به درون چربی های موجود در زیر پوست تزریق می شوند . پس از آن مایع و چربی ها به وسیله ی لوله های مخصوصی از طریق سوراخ های ریزی که در پوست ایجاد شده اند ، خارج می شوند . میزان این مایعات تزریق شده برمبنای وزن فرد و وضعیت سلامتی در هر شخصی تفاوت دارد و میزان چربی های تخلیه شده نیز بسته به مقدار مایع تزریق شده تعیین می شود . لازم به ذکر است در بهترین شرایط هم نمی توان بیشتر از چند لیتر تخلیه کرد .

 

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی

( لیپوماتیک , لیپولیز , ابدومینوپلاستی , ماموپلاستی, بادی جت , پروتز سینه )

دکتر حمید رضوانی