سوالات متداول در کرایولیپولیز

سوالات متداول در کرایولیپولیز
فروردین ۸, ۱۳۹۶

سوالات متداول در کرایولیپولیز

معمولاً پیش از انجام هر نوع عمل جراحی ، پرسش هایی در رابطه با آن عمل در ذهن فرد مطرح خواهد شد . کرایولیپولیز از تکنیک های نوین حذف چربی اضافی بدن و پیکر تراشی می باشد . در ادامه این مقاله به شرح تعدادی از سوالات متداول در کرایولیپولیز می پردازیم .

سوالات متداول در کرایولیپولیز

نتیجه حاصل از کرایولیپولیز تا چه زمان باقی می ماند ؟

در صورتی که فرد ، بعد از انجام کرایولیپولیز ، رژیم غذایی مناسبی را برگزیند ، اثر عمل ، دائمی خواهد بود ، زیرا سلول های چربی در طی فرایند کرایولیپولیز فریز و توسط دستگاه لنفاوی از بدن خارج می گردد .

بهترین کاندید برای انجام کرایولیپولیز کدام افراد هستند ؟

کسانی که دربدن شان چربی های موضعی دارند و با برداشتن آن به تناسب اندام می رسند ، اما تا کنون نتوانسته اند با رژیم غذایی و ورزش کردن ، آن ها را از بین ببرند .

اثر نهایی انجام کرایولیپولیز چه زمانی قابل مشاهده است ؟

به طور معمول تاثیر نهایی کرایولیپولیز ، پس از سه ماه قابل مشاهده است ، اما بعد از گذشت ده الی چهارده روز ، می توان اثرات ابتدایی آن را دید .

 

جراحی کرایولیپولیز و جلسه های درمان آن چه مدت طول می کشد ؟

برای از بین بردن چربی هر یک از ندام ها بین یک تا یک و نیم ساعت زمان نیاز داریم و همچنین مدت زمان واقعی بسته به میزان ضخامت لایه ی چربی و واکنش بدن نسبت عملکرد دستگاه  متفاوت است . تعداد جلسه های درمانی نیز بسته به همین موارد متغیر و در نهایت بین سه تا پنج جلسه است که فاصله بین جلسات درمانی یک ماه ونیم تا دو ماه می باشد .

آیا عمل کرایولیپولیز با درد و خونریزی همراه است ؟

با توجه به نیرویی که دستگاه به صورت مکش ، با هدف نگه داشتن ناحیه تحت عمل تولید می کند ، در  طی انجام  کرایولیپولیز ، دردی مشابه بادکش را حس خواهید کرد و نیز موقع آغاز به کار و القای سرما به ناحیه تحت عمل ، احساس درد خواهید داشت ، اما به توجه به این که این عمل تنها از روی بدن انجام می شود ، هیچ گونه خونریزی ندارید .

 

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی ( لیپوماتیک , لیپولیز , ابدومینوپلاستی , مامو پلاستی

, بادی جت , پروتز سینه )

دکتر حمید رضوانی