عوارض لیزرلیپولیز

عوارض لیزرلیپولیز
بهمن ۱۴, ۱۳۹۵

عوارض لیزرلیپولیز

لیزرلیپولیزر با استفاده از انرژی لیزر منجر به تخریب سلول های چربی می شود . عوارض لیزرلیپولیز ناشایع اند ولی احتمال خیلی کمی برای ایجاد موارد گفته شده در زیر وجود دارد :

عوارض لیزرلیپولیز

ممکن است در محل ورود کانولا به درون بدن ، عفونت ایجاد شود که البته نادر است ولی می توان با استفاده از آنتی بیوتیک های خوراکی یا موضعی از این اتفاق جلوگیری کرد .

امکان دارد در قسمت مورد نظر عدم تقارن یا نامنظمی ایجاد شود . ایجاد این مشکل در لیزرلیپولیز در مقایسه با لیپوساکشن بسیار کمتر می باشد و به ندرت اتفاق می افتد . در بعضی موارد با گذشت زمان این عدم تقارن بر اثر تورم ایجاد می گردد . اگر پس از گذشت چند ماه هنوز این مشکل برطرف نشده باشد باید مجددا از لیزرلیپولیز برای برطرف نمودن آن استفاده کرد .

احتمال خیلی کمی وجود دارد که بر اثر ورود کانولا ، در ناحیه ی مورد نظر اسکار باقی بماند البته این مشکل به دلیل قطر خیلی کم کانولا به ندرت اتفاق می افتد . با استفاده از دارو های موضعی یا تزریقی می توان برجسگی ها را درمان کرد و برطرف نمود . در اکثر موارد امکان دارد در ناحیه ی ورود کانولا به مدت چند هفته قرمزی ایجاد شود که به صورت خود به خودی بعد از مدتی بر طرف می شود .

امکان دارد بعد از عمل لیزرلیپولیز پوست شل و افتاده شود ولی در افرادی که چربی کمی از بدنشان خارج شده است ، تابش لیزر به روی پوست به طور همزمان منجر به سفت شدن و کشیدگی پوست نیز می شود اما در افرادی که حجم زیادی چربی از بدنشان تخلیه شده و به علاوه پوست شلی داشته اند ممکن است نتوان به کمک لیزرلیپولیز شل شدگی پوست را رفع نمود لذا به منظور رفع این مشکل به عمل جراحی پس از لیزرلیپولیز نیاز می باشد .

امکان دارد عوارضی نظیر سوختگی در ناحیه ی مورد نظر ، خونریزی و یا کبودی به مدت دو هفته ایجاد شود .

 

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی ( لیپوماتیک , لیپولیز , ابدومینوپلاستی , ماموپلاستی )

دکتر حمید رضوانی