فرآیند لیپولیز

فرآیند لیپولیز
خرداد ۲۱, ۱۳۹۶

فرآیند لیپولیز

برای انجام فرآیند لیپولیز، سوراخ بسیار کوچکی در پوست بیمار ایجاد می شود . کانولا یا آسپیراتور ( قطر 1 یا 2 میلی متر ) در زیر پوست وارد می شود. کانولا به طرف عقب و جلو به آرامی حرکت می کند. نور لیزر به سلول های چربی تابیده می شود . این عمل سلول های چربی را به حالت مایع در می آورد و سپس با فشار کم از بدن خارج و یا از طریق متابولیز شدن از بین می روند. برای لیپولیز از بی حسی موضعی استفاده می شود.

قبل از لیپولیز، برای بیمار مشاوره ای ترتیب داده می شود. در مورد فرآیند لیپولیز، عوارض احتمالی ، مراقبت های بعد از لیپولیز و دیگر موارد توضیح داده خواهد شد. بهتر است بدانید برای انجام فرآیند لیپولیز،  قسمتی از بدن که دارای چربی موضعی می باشد ، مناسب است. مثلا : (غبغب ، سینه در آقایان، شکم، پهلو، خارج و داخل ران )

فرآیند لیپولیز

 

یکی دیگر از نکاتی که باید به آن در لیپولیز توجه ویژه کنید این است که برای انجام لیپولیزجزء کاندیدای مناسب باشید . در لیپولیز مواردی از قبیل : میزان حجم چربی ، نوع پوست فرد ، وضعیت قوام جداره شکم حائز اهمیت هستند.

میزان خروج حجم چربی در فرآیند لیپولیز :

اگر در لیپولیز میزان تخلیه چربی از بدن به اندازه مناسب نباشد ، آن ناحیه از بدن بیمار دچار فرورفتگی ، ناهمواری ، شل شدن پوست می شود. در نهایت برای  بیمار مشکل ایجاد می شود.

هشدار :

خروج 15 الی 20 کیلو چربی از بدن خطرناک خواهد بود.

نقاهت پس از انجام فرآیند لیپولیز :

درد بیمار پس ازانجام لیپولیز کم است و اگر مسکن مصرف شود می توان آن را کنترل کرد. میزان کبودی و ورم در محل لیپولیز شده ناچیز است و بعد از مدت زمان کوتاهی فرد می تواند به زندگی عادی خود ادامه دهد. بعد از عمل ، زیر نظر پزشک قرار بگیرید و خود را تحت مراقبت های پس از لیپولیز قرار دهید. رعایت این نکات به بهبود هر چه سریع تر شما کمک خواهد کرد.

الزامی است بدانید : پوشیدن گن های خوب و مناسب بعد از لیپولیز باعث می شود مایعات زیر پوست جمع نشوند و در نهایت پوست شل و افتاده نگردد.

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی

( لیپوماتیک , لیپولیز , ابدومینوپلاستی , مامو پلاستی, بادی جت , پروتز سینه )

دکتر حمید رضوانی