اقدامات قبل از عمل ابدومینوپلاستی

اقدامات قبل از عمل ابدومینوپلاستی
مهر ۱۵, ۱۳۹۵

اقدامات قبل از عمل ابدومینوپلاستی چیست؟

عمل ابدومینوپلاستی درواقع به عمل جراحی برای تصحیح پوست اضافه که بر روی شکم آویزان شده است؛ گفته میشود. در عمل ابدومینوپلاستی ، چربی و پوست اضافه ناحیه شکم را برداشته که در بیشتر موارد با بازگرداندن عضلات ضعیف شده یا جداشده به حالت طبیعی خود، ناحیه شکم هموارتر و سفت تر خواهد شد. مراحل عمل جراحی شامل چهار مرحله ی بیهوشی، برش جراحی، بستن برش جراحی و ملاحظه ی نتایج میباشد.اقدامات قبل از عمل ابدومینوپلاستی
در زمان آمادگی قبل از عمل ابدومینوپلاستی باید توجه ویژه ای به ترک دخانیات شود. در جراحی محدود و زیر ناف عموما ترک سیگار به مدت دوهفته قبل و بعد از عمل کافی میباشد، اما برای جراحی ابدومینوپلاستی کامل بعد از جراحی حداقل سه هفته الی یک ماه استفاده از هرگونه دخانیات باید منع شود. لازم به ذکر است کشیدن سیگار،قلیان وحتی حضور در کنار فرد سیگاری ،استفاده از پچ نیکوتین، همچنین آدامس های نیکوتین، منع میشود. برخی از افراد این باور اشتباه را دارند که کاهش مصرف تعداد سیگار برای آمادگی قبل از عمل، کافی است؛ درصورتی که به هیچ وجه کافی نیست و مصرف باید به صفر برسد. این مسئله اساسی ترین نکته ی قابل پیشگیری در ترمیم زخم میباشد. نکته ی تاثیرگذار دیگر در ترمیم زخم، ژنتیک میباشد که قابل پیشگیری نیست.
توصیه میشود هر نوع رژیم غذایی شدید از دو هفته قبل تا دو هفته بعد از عمل جراحی به هیچ وجه انجام نشود.
در مورد قطع مصرف داروهایی نظیر آسپیرین، پلاویکس، کومادین(وارفارین) باید با پزشک خود مشورت کنید.
از مصرف داروهای ضد التهاب و مکمل های گیاهی که موجب افزایش خطر خون ریزی میشود، اجتناب کنید.
مصرف داروهای فشار خون و تیروئید را با اطلاع پزشک خود ادامه دهید.
توصیه میشود استفاده از داروهای غیر ضروری نظیر ویتامین ها، مکمل های غذایی و تقویت کننده ها، از چند روز قبل تا چند روز بعد از عمل جراحی قطع شود.
قبل از عمل جراحی از شما خواسته میشود آزمایشات پزشکی ویا بررسی پزشکی انجام دهید. شروع به مصرف داروهای خاصی بکنید ویا اینکه نحوهی مصرف داروهای فعلی خود را تغییر دهید.

قبل از عمل به شما آموزش های ویژه ای میدهند که در ذیل به آن اشاره میکنیم:

  • پس از جراحی چگونه بایداز محل عمل مراقبت نمود؟
  • از چه داروهایی ( به طور موضعی یا خوراکی ) برای کمک به ترمیم ویا کاهش خطر عفونت، بهتر است استفاده شود؟
  • در محل جراحی یا در وضعیت سلامت عمومی جسمانی خود، چه علائمی باید جستجو شود؟

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی