لیزر لیپولیز چیست و چگونه عمل می کند

لیزر لیپولیز چیست و چگونه عمل می کند
تیر ۲۴, ۱۳۹۶

لیزر لیپولیز چیست و چگونه عمل می کند

در این مقاله مطالب مختصری با موضوع  لیزر لیپولیز چیست و چگونه عمل می کند برایتان ارائه خواهیم داد.

لیزر لیپولیز چیست و چگونه عمل می کند

مقدمه :

امروزه تغییر در سبک زندگی باعث شده است که بسیاری از افراد دچار کم تحرکی شوند که این عامل با خورن غذاهای چرب و فست فود سبب می شود افراد دچار چاقی و اضافه وزن شوند.

بدنبال اضافه وزن و چاقی های موضعی بسیاری از بیماری ها نظیر، دیابت، گرفتگی رگ های قلب ، تنگی نفس ،چربی خون، قند خون و … پدید می آید که همین موضوع دلیل اکثر افراد برای کم کردن وزنشان می باشد.

هر فردی به یک گونه دچار چاقی شده است که برای خلاصی از چربی به دنبال راه حلی مناسب و کم عارضه می باشد. ورزش و رژیم های غذایی دو روش مناسب برای برطرف کردن چاقی می باشد، ولیکن اکثر افراد با وزن های زیاد نتوانسته اند با این دو روش اندام خود را به تناسب برسانند بنابر این به روش ها و تکنیک های پیکرتراشی رویکرد دارند. در ادامه با ما باشد با موضوع مشاوره قبل از جراحی.

مشاوره قبل از جراحی :

قبل از اقدام به هر عملی، چه عمل های زیبایی و چه عمل های درمانی رفتن به مشاوره و کسب آگاهی درباره ی اقدامات پیش از عمل و مراقبت های پس از عمل می تواند به بیمار کمک کند احتمال آسیب حین عمل را کاهش دهد.

لیزر لیپولیز چیست و چگونه عمل می کند ؟

لیزر لیپولیز چیست ؟

لیزر ليپوليز به معنی شكستن سلول هاى چربي است ، ولی به طور شايع به مفهوم تخريب بافت های چربی يا كاهش بافت چربی به كار ميرود .
لیپولیز به دو روش انجام می شود :

  1. با كمك تزريق مواد داخل بافت چربي ( مزوتراپي )
  2. با كمك امواج صوتي ( اولتراسوني )

عملکرد لیزر لیپولیز ؟

ليزر لیپولیز در 13 اكتبر 2006در سازمان دارو وغذاي آمريكا (FDA) به تاييد رسيده است .

ای سیستم با یک فيبر نور ليزر به درون بافت های چربی در جهت رفع چاقی می شود. با تابش اشعه تيزر ، چربي ها به صورت نيم مايع در مي آيند كه مي توانند به راحتي به وسیله ی بدن جذب شوند يا از بدن خارج شوند.

دستگاه ليزر ليپوليز تحت بي حسي موضعي صورت می گیرد و يک جلسه آن به مدت یک تا سه ساعت طول مي كشد .

لیزر لیپولیز به صورت پالسی می باشد كه با داخل شدن در بافت های چربی اعمال می شود يعني سوراخ هاي 1تا 2 ميلي متري روي پوست ايجاد شده و تحت بي حسي موضعي صورت می گیرد.

يك فيبر نوري باريك وارد زير پوست مي شود و با استفاده از ليزر ليپوليز ،لايه سطحي وزير پوست به هيچ عنوان مانند  ليپوساكشن ناهمواري ایجاد نمی کند . ( لیزر لیپولیز چیست و چگونه عمل می کند )

 

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی ( لیپوماتیک , لیپولیز , ابدومینوپلاستی , مامو پلاستی

, بادی جت , پروتز سینه )

دکتر حمید رضوانی