لیپولیز اولتراسونیک

لیپولیز اولتراسونیک
مهر ۱۸, ۱۳۹۵

لیپولیز اولتراسونیک

استفاده از دستگاه لیپولیز اولتراسونیک یکی از روش های کاهش چربی می باشد. مکانیسم لیپولیز اولتراسونیک توسط امواج صوتی باعث کاهش سایز و لاغری میشود. امواج دستگاه لیپولیز اولتراسونیک از نوع امواج مکانیکی هست. فرکانس لیزر اولتراسونیک بین 20 هرتز الی 20کیلوهرتز یعنی بیش از محدوده شنوایی انسان میباشد؛ در واقع از فرکانس امواج کوتاه برای از بین بردن چربی های زیر پوست استفاده می شود. لیپولیز اولتراسونیک روش مدرن بدون جراحی و سریع برای از بین بردن دائمی چربی های اضافی ناحیه پهلو، شکم، پشت، ران، غبغب، سینه آقایان و … می باشد. دستگاه لیپولیز اولتراسونیک در فرکانس 40000 هرتز با سرعت بالا باعث لرزش سلول های چربی خواهد شد و این امر حباب های هوا را در خارج و داخل سلول ایجاد میکند. در نتیجه زمانی که حباب های هوا منفجر می شوند فشاری معادل با 200 بار به سلول وارد می گردد. این فشار در خارج از سلول موجب فشرده شدن سلول می شود. انفجار این حباب ها در داخل سلول موجب ایجاد شکاف در غشا سلولی می گردد درنتیجه تری گلیسرید به گلیسرول واسیدهای چرب ازاد تجزیه می شود. گلیسرول های محلول در آب به سیستم گردش خون رفته و برای تولید انرژی مورد استفاده قرار می گیرند؛ اسید های چرب آزاد وارد کبد شده و در آنجا تجزیه میشوند.

نکاتی در رابطه با لیپولیز اولتراسونیک :لیپولیز اولتراسونیک

· این روش از گرما برای از بین بردن سلول های چربی استفاده میکند و برای مناطق بزرگتر بهتر می باشد.

·سن استفاده از این روش 18 سال به بالا می باشد البته در مواردی برای نوجوانان نیز این روش انجام می شود.

·قبل از عمل، بيماران بايد پزشک خود را از سابقه بيماري ها و داروهای مصرفی شان آگاه سازند و وی را در جريان چگونگي وضعيت جسماني خود قرار دهند.

·مصرف داروهايي نظیر آسپيرين، ويتامين E و برخي مسكن ها دو هفته قبل از عمل باید قطع شود.

·در رابطه با اشخاصی که سیگار مصرف می کنند بهتر است خاطر نشان کنیم مصرف سیگار دو هفته قبل از عمل باید قطع شود و به صفر برسد.

مزایای لیپولیز اولتراسونیک :

·کاهش سطح سلولیت (بهترین و موثرترین راه درمان سلولیت لیپولیز اولتراسونیک است.)

·کاهش علائم کشش پوست ( توسط ذوب انتخابی تنها چربی ماتریکس کلاژن باقی می ماند که این امر باعث رتراکسیون (کشش) مؤثر پوست می شود.)

·تغییر در فرم بدن، صورت می گیرد.

· بدون درد است.

·این روش به پوست سالم و طبیعی بدن آسیبی نمی رساند.

·برای انواع پوست مناسب می باشد.

·بزرگی سینه در آقایان توسط لیپولیز اولتراسونیک به طور دائمی قابل درمان میباشد.

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی