لیپوماتیک باسن

لیپوماتیک باسن
آذر ۲۰, ۱۳۹۵

لیپوماتیک باسن

شکل ظاهری هر فردی از به هم پیوستن اجزاء مختلفی نیز تشکیل شده است . اجزاء بدن نسبت به یکدیگر دارای تقارن و سایز مناسب نیز می باشند ، به طور کلی اگر یکی از این اجزاء دچار چاقی یا لاغری بیش از حد شود میتواند باعث به هم خوردن تناسب اندام فرد شود و همچنین خلل در زیبایی اندام فرد بوجود خواهد آمد . در مواقعی امکان دارد فرد به شکل کلی دچار چاقی شود ، که در این صورت نوع چاقی برای فرد باز هم قابل تحمل تر میباشد . ولی در بعضی از مواقع به علت های متفاوت ممکن است که فقط ناحیه هایی از بدن افراد چربی را در خود جمع کنند و در نهایت به مرور زمان شکل ظاهری بدی را به نمایش بگذارند . در ادامه موضوع ” لیپوماتیک باسن ” را مورد بررسی قرار خواهیم داد .

لیپوماتیک باسن

اغلب ناحیه باسن یکی از قسمت هایی میباشد که در افراد به شکل موضعی دچار چاقی می شود و تجمع چربی در آن ناحیه بیشتر خواهد بود .به طور کلی ناحیه باسن تاثیر فراوانی در زیبایی اندام و همچنین نحوه لباس پوشیدن افراد دارد . چربی تجمع یافته در این ناحیه بیشتر از هورمون های استروژن که توسط بیضه در آقایان و تخمدان ها در خانم ها تولید می شود ، ناشی خواهد شد . زیرا وظیفه  این هورمونها تنظیم چربی و شکل دهی و فرم دهی به این ناحیه ها میباشد  . در نتیجه اختلال در این هورمون باعث تجمع بیش از حد چربی در ناحیه باسن و در نهایت زشت شدن بافت باسن میگردد .

از بین بردن چربی باسن :

روش های متفاوتی جهت از بین بردن چربی و جلوگیری از تجمع این چربی ها و همچنین فرم دهی باسن وجود دارد و مورد استفاده قرار میگیرد . اما استفاده از لیپوماتیک ( لپوماتیک باسن )  از بهترین و کم خطر ترین روش های موجود می باشد . از روش لیپوماتیک برای از بین بردن چربی های اضافی بدن و یا تخریب چربی بدن استفاده میگردد . عمل لیپوماتیک باسن و یا لاغری باسن با لیپوماتیک به وسیله ی امواجی به نام امواج اینتراسونیک و همچنین با ارتعاشات و نوسانات باعث جدا شدن چربی ها از یکدیگر میشود و در نهایت از طریق دستگاه ساکشن از بدن فرد خارج خواهد شد .

کاندید های مناسب لیپوماتیک باسن :

به طور کلی انگیزه جهت انتخاب این عمل زیبایی برای افراد گوناگون متفاوت است، به طور مثال برخی خانم ها احساس می کنند باسن آنها هیچگاه بطور کامل رشد نکرده است از این رو اقدام به عمل پروتز باسن یا تزریق چربی در باسن میکنند

همچنین افرادی که  علاقه مند به بزرگ تر و گرد تر شدن باسن خود هستند این عمل را انتخاب خواهند کرد .

روش انجام لیپوماتیک باسن :

در عمل لیپوماتیک باسن ابتدا ، فرد بی حسی موضعی می گیرد و سپس جراح زیبایی سوراخی را در سطح پوست ایجاد می کند و لوله بسیار نازکی را از سوراخ ایجاد شده داخل پوست خواهد کرد . این لوله امواج اینفراسونیک را همراه با vibration و nutation به کار گرفته و سبب میشود بدون هیچ گونه عارضه ای بافت چربی باسن در قسمت اتصال به یکدیگر از هم جدا شود وبافت چربی بصورت سالم از طریق ساکشن از بدن خارج شود .

 

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی ( لیپوماتیک , لیپولیز , ابدومینوپلاستی , ماموپلاستی )