مراحل عمل لیزر لیپولیز

مراحل عمل لیزر لیپولیز
تیر ۲۶, ۱۳۹۶

مراحل عمل لیزر لیپولیز

بسیاری از افرادی که به دنبال راه حلی برای از بین بردن چربی های خود هستند، استفاده از دستگاه پیکرتراشی ( دستگاه لیزر لیپولیز ) را انتخاب می کنند. به این جهت برای کسب آگاهی درباره ی این دست گاه در این مقاله مراحل عمل لیزر لیپولیز را برایتان ارائه داده ایم.

مراحل عمل لیزر لیپولیز

مقدمه :

امروزه اضافه وزن و چاقی گریبان گیر بسیاری از افراد شده است و معضل بزرگی را برای افراد به وجود آورده است، بعضی از افراد از دوران کودکی اضافه وزن دارند و عده ایی دیگر نیز با گذشت زمان و به دلیل نامناسب بودن تغذیه به این عارضه دچار شده اند.

کسانی که دچار اضافه وزن شده اند بدنبال وزن زیادشان دچار بیماری های دیگری نیز می شود که همین عارضه ها سبب شده است افراد به فکر از بین بردن چربی های خود باشند.

با پیشرفت علم و تکنولوژی، روش های بسیاری برای برطرف کردن چاقی به وجود آمده است که یکی از این روش ها استفاده از دستگاه های پیکرتراشی می باشد.

پیکرتراشی ها شامل :

می باشند که در این مقاله درمورد لیزر لیپولیز و مراحل عمل لیزر لیپولیز بحث خواهیم کرد.

دستگاه لیزر لیپولیز :

لیزر لیپولیز دستگاه و روشی برای برطرف نمودن چاقی و چربی های موضعی است که توسط تخریب کردن سلول های چربی به طریق گرما باعث از بین رفتن چربی می شود و همچنین اثر سفت کننده نیز بر رو پوست می گذارد. این دستگاه در 13 اکتبر 2006 در سازمان غذا و دارویی کشور آمریکا به تایید و ثبت رسیده است .

مراحل عمل لیزر لیپولیز :

در ابتدا محیط و ناحیه ایی که قرار است تحت عمل قرار بگیرد در مکان کاملاً استریل شده بی حس می شود و پس از انجام بی حسی موضعی یک فیبر نوری لیزر که بسیار نازک بوده وارد بافت های سلول می شود و در اثر تابیده شدن اشعه ی لیزر چربی ها به صورت نیم مایع در می آیند. فرد با ضخامت چربی 500 میلی لیتر این چربی را جذب بدن می کند، ولیکن اگر فرد تحت عمل، ضخامت چربی بدن او بالای 500 میلی لیتر باشد بایستی چربی ها توسط مکش ضعیف از بدن تخلیه شود.

در نتیجه قبل از اقدام برای استفاده از دستگاه لیزر لیپولیز بهتر است در رابطه وزن و مناسب بودن آن مورد بررسی قرار گیرید و پس از اطمینان کامل از دستگاه لیزر لیپولیز استفاده کنید.

 

 

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی ( لیپوماتیک , لیپولیز , ابدومینوپلاستی , مامو پلاستی

, بادی جت , پروتز سینه )