نکاتی درباره ی جراحی سینه

نکاتی درباره ی جراحی سینه
خرداد ۲, ۱۳۹۶

نکاتی درباره ی جراحی سینه

هر ساله هزاران نفر متقاضی عمل جراحی سینه هستند ، شایع ترین علل این جراحی بزرگ کردن سینه است . گاهی اوقات در برخی از خانم ها این تصور به وجود می آید که دارای سینه های کوچکی هستند و یا در برخی از افراد سینه های شان کاملاً رشد نکرده است . در هر فردی این علل متغیر است . نامتوازن بودن سینه ، جذاب نبودن سینه ، پس از حاملگی و یا به دنبال تغییر وزن ، گاهی اوقات به میزان قابل توجهی سینه ، اندازه و شکل خود را از دست می دهد ، این مشکلات باعث کاهش اعتماد به نفس در خانم ها می شود به همین جهت به دنبال برطرف کردن آن ها ، به جراحی پلاستیک سینه روی می آورند .

خانم هایی که برای این جراحی کاندید شده اند بهتر است قبل از اقدام به عمل ، یک سری  نکاتی درباره ی جراحی سینه بدانند تا پس از عمل جراحی سینه دچار مشکل نشوند . در ادامه ی مقاله برایتان توضیح داده شده است بعد از عمل جراحی چه اتفاقی می افتد :

نکاتی درباره ی جراحی سینه

پس از اتمام عمل سینه ها تا حدودی دچار تورم و کبودی می شود و به طور معمول ادامه داشتن این عارضه تا دو سه هفته ی اول طبیعی می باشد . در بعضی اوقات تورم دور سینه ممکن است با هم متفاوت باشد ، این حالت نیز طبیعی و عادی بوده و با گذشت زمان بر طرف می شود . در صورتی که در سینه های خود تفاوت زیادی را مشاهده کردید حتما با پزشک خود تماس بگیرید و در صورت امکان به مطب او مراجعه کنید .

نکاتی درباره ی جراحی سینه :

  • پس از جراحی توصیه می شود ، یک همراه در کنار بیمار حضور داشته باشد .
  • برای کم کردن تورم توصیه می شود مصرف نمک را کاهش دهید .
  • پس از جراحی سینه به مدت یه ماه از مصرف سیگار خودداری کنید .

پس از ترخیص ممکن است در منزل به دلیل اثرات داروهای بی هوشی احساس سر گیجی و سنگینی کنید و در برخی موارد احساس تهوع داشته باشید این امر طبیعی می باشد و جای نگرانی ندارد.

برای انجام دادن هر عملی نکاتی درباره ی آن وجود دارد که با مطالعه کردن به آن می توانید اطلاعات لازم را به دست آورید .

 

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی ( لیپوماتیک , لیپولیز , ابدومینوپلاستی , مامو پلاستی

, بادی جت , پروتز سینه )

دکتر حمید رضوانی