نکاتی درباره ی لیزر لیپولیز

نکاتی درباره ی لیزر لیپولیز
اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۶

نکاتی درباره ی لیزر لیپولیز

قبل از آن که به بحث نکاتی درباره ی لیزر لیپولیز بپردازیم ، بهتر است راجع به لیزر لیپولیز و چگونگی این جراحی ، اطلاعاتی به دست آورید . در ابتدا تکنیک لیزر لیپولیز را برایتان توضیح خواهیم داد .

نکاتی درباره ی لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز چیست ؟ لیزر لیپولیز یک تکنیک کم تهاجمی برای از بین بردن چربی ها است ، این دستگاه با تخریب کردن بافت های چربی به واسطه ی گرما سبب از بین رفتن چربی های موضعی بدن می شود . بهتر است این گونه برایتان توضیح دهیم که این روش طی یک فیبر نوری لیزر ، داخل بافت های چربی جهت رفع چاقی می شود و در اثر تابش اشعه ی لیزر ، چربی های خورد شده را به صورت مایع در می آورد و در پایان آن ها را از بدن دفع و یا جذب می کند . لازم به ذکر است گفته شود این سیستم لیزر در 31 اکتبر 2006 در سازمان دارو و غذایی کشور آمریکا به ثبت و تایید رسیده است .

نکاتی درباره ی لیزر لیپولیز :

دستگاه لیزر لیپولیز تحت بی حسی موضعی و در یک جلسه ی 1 تا 3 ساعته انجام می شود .

با استفاده کردن از لیزر لیپولیز لایه های سطحی و زیرین پوست احتیاجی به لیپوساکشن ندارد .

این تکنیک بر خلاف دستگاه لیپوساکشن سطح پوست را دچار ناهمواری نمی کند .

اصلی ترین و مهم ترین نکاتی درباره ی لیزر لیپولیز ، حجم چربی ، وضعیت پوست بیمار ، وضعیت قوام جداره ی شکم است که در ادامه ی مقاله توضیحاتی در خصوص این نکات داده ایم .

معیارهای انتخاب بیمار برای دستگاه لیزر لیپولیز :

چربی و حجم آن : حجم چربی در هر فردی متغیر است به همین جهت باید توجه داشته باشید برای بهره گیری از دستگاه لیزر لیپولیز می بایست حجم ضخامت چربی شما بین 1 تا 6 سانتی متر باشد .

پوست بیمار و وضعیت کنونی آن : کسانی می تواند از این دستگاه استفاده کنند که پوست آن ها دچار افتادگی شدید و وسیع نباشد .

شکم و وضعیت قوام جداره ی آن : کسانی که جداره ی شکمشان شل و افتاده است تنها دستگاه لیزر لیپولیز برای از بین بردن سلول های چربی آن ها کافی نمی باشد به همین جهت بهتر است از روش آبدومینوپلاستی ( تقویت جداره ی شکم ) استفاده کنند .

با توجه  داشتن به نکاتی درباره ی لیزر لیپولیز سطح توقع خود را کاهش دهید و انتظار بیش از نتیجه ی معقول را نداشته باشید .

 

 

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی ( لیپوماتیک , لیپولیز , ابدومینوپلاستی , مامو پلاستی

, بادی جت , پروتز سینه )

دکتر حمید رضوانی