نکات طلایی در لیپولیز

نکات طلایی در لیپولیز
بهمن ۷, ۱۳۹۵

نکات طلایی در لیپولیز

لیزرلیپولیز روشی غیر تهاجمی است که بدون استفاده از بیهوشی و تنها با بی حسی موضعی انجام می شود . پس از اینکه بیمار تحت بی حسی موضعی قرار گرفت سوراخ های بسیار کوچکی در پوست ایجاد می کنند و از طریق آن سوراخ ها کانولا که 1 تا 2 میلی متر قطر دارد را به درون پوست وارد می کنند سپس با حرکت های عقب و جلو موجب تابش لیزر به سلول های چربی می شوند . پس از اینکه دیواره های سلول های چربی پاره شدند می توان چربی های مایع را به راحتی به وسیله ی ساکشن با فشار کم خارج نمود و یا اینکه توسط بدن متابولیز شده و از بین می روند . نکات طلایی در لیپولیز را در زیر مطرح می کنیم .

نکات طلایی در لیپولیز

افرادی که مبتلابه بیماری های قلبی ، کلیوی یا کبدی می باشند یا از دارو های ضد انعقاد استفاده می کنند ، کاندیدای مناسب برای لیپولیز به شمار نمی آیند .

در صورتی که چربی های اضافی موجود از 500 گرم بیشتر باشد و یا بیش از 2 سانتی متر قطر داشته باشند و یا اینکه فرد اضافه وزنی بیش از 25 درصد وزن ایده آل داشته باشد بهتر است که با مشورت پزشک خود به منظور از بین بردن چربی های موضعی روش های دیگر را به کار گیرد . به علاوه افرادی که شاخص توده ی بدن آن ها از 30 بالاتر است کاندیدای مناسبی جهت لیزرلیپولیز نمی باشند .

زنانی که در دوران بارداری یا شیردهی قرار دارند نمی توانند از این روش بهره مند شوند .

مراقبت های پس از عمل لیپولیز قسمتی از عمل می باشند که موجب بهتر شدن نتیجه ی عمل خواهند شد . به علاوه پوشیدن گن های مناسب نیز از نکاتی است که پس از عمل باید مورد توجه قرار گیرد که از تجمع مایعات و شلی پوست جلوگیری شود .

 

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی ( لیپوماتیک , لیپولیز , ابدومینوپلاستی , ماموپلاستی )

دکتر حمید رضوانی