پروتز باسن

پروتز باسن
مهر ۱۰, ۱۳۹۵

پروتز باسن

بسیاری از خانم ها برای دستیابی به ظاهر زیباتر به سراغ عمل های جراحی زیبایی نیز می آیند. به طور مثال عده ای از خانم ها به دنبال افزایش سینه خود میباشند و این درحالی است که عده ای دیگر تمایل به بزرگ کردن باسن ( پروتز باسن ) خود را خواهند داشت.
انگیزه ها در خانم ها متفاوت است ، شاید دلیل اصلی بعضی از خانم ها این باشد که باسن آنها هیچ گاه رشد نکرده است و نقصی در آن وجود دارد و عده ای دیگر از روی علاقه برای بزرگ کردن باسن به سراغ این عمل پروتز باسن خواهند آمد.
در این مقاله به بررسی موضوع “پروتز باسن” می پردازیم.

موارد قبل از عمل پروتز باسن :پروتز باسن

به طور کلی عمل جراحی پروتز باسن میتواند روشی باشد برای کسانی که در این زمینه دچار مشکل هستند و به دنبال راهکار مناسب برای درمان و یا داشتن اندام زیبا تر خواهند بود. جنس پروتز باسن از پوسته سیلیکون متشکل شده است. جنس این پروتز ها سخت ولی انعطاف پذیر میباشد و به شکلی طراحی شده اند که ظاهر اصلی و طبیی باسن را حفظ نماید. انواع مختلفی از پروتز ها جهت انجام این عمل وجود دارد و این بسته به پزشک شما دارد که با استفاده از ارزیابی ها و اطلاعات خود کدام نوع را انتخاب کند که مناسب بدن شما خواهد باشد.
با توجه به رواج عمل های جراحی زیبایی مخصوصا عمل جراحی پروتز باسن ، شخص بیمار قبل از انجام دادن عمل لازم است درباره یکسری موضوع ها اطلاعات کافی را کسب نماید . به طور مثال باید بداند این نوع عمل برای چه کسانی مناسب است و برای چه کسانی نامناسب خواهد بود و همچنین در مورد خطرات احتمالی انجام این عمل، از هزینه های عمل و عوارض های آن اطلاعات کافی را داشته باشد.

چه افرادی برای پروتز باسن مناسب خواهند بود:

به طور کلی دلیل های هر فرد میتواند با فرد دیگر متفاوت باشد جهت انجام عمل پروتز باسن . اما تقریبا زنانی که دچار مشکلات ظاهری در ناحیه باسن خود هستند میتوانند مناسب ترین افراد برای انجام این عمل زیبایی باشند.
بر اساس تحقیقات انجام گرفته رایج ترین دلایلی که وجود دارد برای انجام عمل پروتز باسن عامل های زیر میباشند:

  • افزایش دادن اعتماد به نفس خود با ایجاد ظاهری زیبا
  • ایجاد باسن زیباتر و جذاب تر و بزرگتر برای خود فرد
  • به دلیل مشکلات ظاهری باسن و خجالت کشیدن از آن
  • به دست آوردن یک ظاهر بهتر و متوازن تر

نحوه عمل پروتز باسن :

انجام این عمل به صورت تقریبی 2 تا 3 ساعت زمان برده و به شکل سرپایی انجام خواهد شد. در طول عمل بیمار به صورت بیهوشی عمومی بوده و این امکان را به بیمار می دهد که در طول عمل خواب باشد.در این حالت بیمار بر روی شکم خود خوابیده و دکتر عمل جراح با ایجاد برش های لازم بر روی باسن عمل پروتز را نیز شروع خواهد کرد. این نکته قابل تذکر میباشد که در انجام این عمل نوع شکاف ها و برش ها بسیار مهم است و سعی شود قبل از انجام عمل درباره این شکاف ها با پزشک خود به طور کامل صحبت کنید و توصیه های او را بشنوید و ارزیابی کنید.

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی