offer
دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک(جراحی لیپوست، پیکرتراشی، ابدومینوپلاستی، لیفت و پروتز سینه و تزریق چربی باسن) در تهران
جراح ابدومینوپلاستی تهران
جراحی پیکرتراشی در بیمارستان عرفان نیایش

پیکرتراشی یا بادی کانتورینگ

کانتورینگ بدن یا جراحی پیکرتراشی یک روش پزشکی است که هدف آن تغییر شکل بخشی از بدن است. این فرآیند شامل مراحل زیر است: خلاص شدن از شر پوست اضافی، از بین بردن چربی اضافی، تغییر شکل یا کانتور ناحیه. کانتورینگ بدن معمولا به کاهش وزن کمک نمی کند. در عوض، به شکل‌دهی بدن کمک می‌کند و به فرم دهی نواحی خاصی که کاهش وزن در فرم آن مؤثر نیست یا پس از کاهش وزن قابل توجه، منجر به پوست اضافی می‌شود، کمک می‌کند.

گزینه های کانتورینگ بدن با جراحی عبارتند از:

لیفت و تاک بدن: این روش های جراحی، چربی اضافی و پوست اضافی را از بین می برند. به عنوان مثال می توان به جراحی شکم (ابدومینوپلاستی)، لیفت صورت (ریتیدکتومی)، لیفت سینه (ماستوپکسی) و جراحی چانه دوتایی اشاره کرد.

لیپوساکشن: لیپوساکشن (لیپو) رسوبات چربی را ساکشن می کند. این روش با دستگاه های متفاوتی انجام میشود که جدیدترین آن لیپوست است. دکتر حمید رضوانی برای نتیجه دهی بهتر و دوران نقاهت کوتاهتر و راحت تر، از این روش برای لیپو بدن مراجعین خود استفاده می کنند.
افراد برای اینکه لاغرتر به نظر برسند و یا به فرم بدنی خاصی برسند، پیکرتراشی بدن را انتخاب می کنند. زمانی که رژیم غذایی و ورزش موثر نمی افتد یا امکان پذیر نیست، اغلب در مناطق خاصی از بدن از این عمل جراحی استفاده می شود.
جراحان زیبایی در عمل ابدومینوپلاستی که یکی از گزینه های جراحی پیکرتراشی است، می توانند پوست اضافی را حذف کنند تا پوست صاف و جوان تر به نظر برسد. چنین روش هایی می تواند به افرادی که پس از کاهش وزن قابل توجه پوست اضافی دارند کمک کند. همچنین می‌تواند پوست شل، افتادگی یا چین‌خورده‌ای را که با پیری طبیعی ایجاد می‌شود، بهبود بخشد.

نواحی قابل پیکرتراشی

کانتورینگ بدن می تواند بیشتر نواحی بدن را هدف قرار دهد. نواحی رایج عبارتند از:

 • بازوها
 • پشت (زیر خط سوتین)
 • شکم و پهلو
 • باسن
 • نواحی داخل ران
 • غبغب

مزایای کانتورینگ بدن چیست؟

بسیاری از افرادی که کانتورینگ بدن دارند مزایای زیر را برای آن بیان میکنند:

 • اجزای بدن مشخص تر و خوش شکل تر
 • ظاهری جوان تر و لاغرتر
 • پوست صاف تر
 • تا حدی بهبود علائم بیماری در اثر چاقی.
 • نتایج جراحی قابل توجه تر و فوری تر از روش بدون جراحی است. با گزینه های غیر جراحی، ممکن است چند هفته یا چند ماه طول بکشد تا تفاوت مشاهده شود.

در جراحی پلاستیک، ما درک می کنیم که هر عملی در هر روش زیبایی یک تصمیم بزرگ است. تمرکز دکتر رضوانی بر کمک به شماست تا انتخاب‌های مناسب شما را انجام دهند.
دکتر رضوانی و تیم پزشکی شان، برای بیش از یک دهه به بیماران تهران و مراجعان خارج از تهران خدمت کرده اند. تجربه جراحی عامل اصلی در نتایج نهایی عمل زیبایی شما است.

hamid rezvani surgeon

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی عمومی، زیبایی و ترمیمی

فرم درخواست مشاوره

درخواست خود را ثبت کنید. با شما تماس میگیریم.

"*" indicates required fields

اطلاعات شما*

ابدومینوپلاستی (تامی تاک)

عمل ابدومینوپلاستی (تامی تاک) یک جراحی بزرگ است که پوست و چربی اضافی شکم را از بین می برد. این جراحی همچنین عضلات را سفت می کند. این جراحی می تواند برای زنانی که بعد از بارداری افتادگی شکم داشته اند یا هر کسی که وزن زیادی از دست داده است مناسب باشد.
ابدومینوپلاستی روشی است که با برداشتن چربی و پوست اضافی و سفت کردن عضلات دیواره شکم، شکم شما را صاف می کند.
بسته به میزان پوست و چربی، می توان به روش های “مینی ابدومینوپلاستی” یا “ابدومینوپلاستی کامل” جراحی را انجام داد. مهم است که جراح وضعیت بدنی شما را به طور کامل تجزیه و تحلیل کنید و بعد نوع عمل را تعیین کند. این روش نباید به عنوان جایگزینی برای کاهش وزن استفاده شود.

مینی ابدومینوپلاستی

مینی ابدومینوپلاستی با برش های کوتاه تری انجام می شود و اغلب در افرادی انجام می شود که پوست اضافی کمتری دارند. ناف شما در این روش عمل، جابجا نمی شود. پوست شما بین خط برش و ناف شما جدا می شود. این روش معمولا یک تا دو ساعت طول می کشد. مانند ابدومینوپلاستی کامل، بعد از جراحی لوله های تخلیه (درن) خواهید داشت.

اهمیت مشاوره قبل از عمل زیبایی

از دیدگاه دکتر رضوانی، هر بیمار منحصر به فرد است و تعیین انتظارات منجر به نتیجه بهتر می شود. ایشان با بیماران صحبت میکنند، تا اهداف و نتایج خاصی را که در طول مشاوره باید به آنها برسند شناسایی کنند. در طول ویزیت، فرصتی برای پرسیدن سوالات، تصمیم گیری در مورد بهترین دوره جراحی و طراحی آمادگی و بهبودی خود خواهید داشت. بر اساس این مشاوره، جراح شما بهترین روش جراحی را برای شما توصیه می کند.
در طول این مشاوره، تاریخچه پزشکی کامل خود را بیان کنید. تاریخچه پزشکی شامل هر گونه اطلاعات در مورد جراحی های قبلی و روش های آن ها، شرایط پزشکی و داروها یا مکمل ها می شود. همچنین در جلسه مشاوره و معاینه، دکتر رضوانی، شما را در مورد خطرات احتمالی و عوارض احتمالی که ممکن است از جراحی به وجود بیاید آگاه خواهند کرد.

surpeon body sculpting

دکتر حمید رضوانی

متخصص جراحی عمومی، پلاستیک و ترمیمی در تهران

 • پیکرتراشی به روش لیپوست
 • جراحی پروتز سینه و لیفت سینه
 • عمل فرم دهی و تزریق چربی باسن
 • جراحی ابدومینوپلاستی و مینی ابدومینوپلاستی
 • ژنیکوماستی (کوچک کردن سینه در آقایان)
 • ماموپلاستی (کوچک کردن سینه در خانم ها)

برای تعیین نوبت و مشاوره تماس بگیرید.

 09107103228

۰۹۱۰۷۱۰۳۲۲۷

بزرگ کردن باسن چیست؟

بزرگ کردن باسن که به آن بزرگ کردن گلوتئال نیز می گویند، باسنی گردتر، سفت تر و جوان تر ایجاد می کند. روش های بزرگ کردن باسن می توانند پوست شل و افتاده را از بین ببرند یا سطح صاف تر را بزرگتر کنند. دکتر حمید رضوانی، برای بزرگ کردن باسن از روش‌های انتقال چربی، برای کمک به فرم ‌دهی و بزرگ کردن باسن استفاده می کنند.

چه کسی کاندیدای خوبی برای بزرگ کردن باسن است؟

به طور کلی، شما کاندیدای خوبی برای بزرگ کردن باسن هستید اگر:

 • سالم باشید.
 • برای مراقبت های بعد از جراحی آماده باشید.
 • بیماری مزمنی مانند دیابت که در بهبود زخم اختلال ایجاد کند نداشته باشید.
 • در مورد نتایج خود انتظارات واقع بینانه داشته باشید.
 • زمان بهبودی برای بزرگ کردن باسن چقدر است؟
 • بزرگ کردن باسن بهبودی طولانی دارد. ممکن است تا چند هفته نتوانید بخوابید یا مستقیماً روی باسن خود بنشینید.

چه زمانی می توانم به کار و فعالیت های دیگر برگردم؟

ممکن است لازم باشد چندین هفته قبل از بازگشت به کار صبر کنید. ممکن است زمان بیشتری طول بکشد تا بتوانید ورزش کنید یا فعالیت های سنگین دیگری انجام دهید.