,

ابدومینوپلاستی کامل و تفاوت آن با مینی ابدومینوپلاستی

جراحی زیبایی کامل شکم – که به آن ابدومینوپلاستی کامل نیز گفته می شود – اغلب می تواند گزینه ای عالی برای مردان و زنانی باشد که پوست اضافی، چربی اضافی و یا شلی ماهیچه ای در ناحیه فوقانی و تحتانی شکم دارند که حتی در برابر سالم‌ترین رژیم ها و سخت ترین تمرین‌های ورزشی مقاوم است. با این حال، بسته به وضعیت بدنی هر بیمار، برخی از افراد ممکن است به عنوان کاندیدای مینی ابدومینوپلاستی شکم و برخی کاندیدای مناسب ابدومینوپلاستی کامل شکم باشند.

ابدومینوپلاستی کامل شامل یک برش “پهلو به پهلو” در امتداد خط بیکینی به منظور برداشتن پوست اضافی و انجام ترمیم عضلات داخلی در کل ناحیه شکم، هم در بالا و هم در زیر ناف است. ابدومینوپلاستی کامل معمولاً برای جراحی کل شکم، هم در بالا و هم زیر ناف، استفاده می‌شود. این جراحی باعث از بین بردن افتادگی، پوست اضافی و همچنین سفت شدن عضلات کشیده ناحیه شکم می‌شود. علاوه بر این، لیپوساکشن همزمان با ابدو، می تواند برای حذف هر گونه چربی موضعی که ممکن است وجود داشته باشد، استفاده شود.

فواید تامی تاک کامل چیست؟

پس از کاهش وزن یا حاملگی، به طور کلی مناسب ترین گزینه، یک ابدومینوپلاستی کامل شکم است. تامی تاک کامل، امکان دسترسی به کل شکم را برای برداشتن پوست اضافی، ترمیم جداسازی ماهیچه ها و انجام عمل لیپوساکشن گسترده برای فرم دهی ناحیه کمر و پهلوها فراهم می کند. به همین دلیل، یک ابدومینوپلاستی کامل شکم نتیجه بسیار چشمگیری را ایجاد می کند که بیماران به دنبال آن هستند.

مینی ابدومینوپلاستی

مینی ابدومینوپلاستی شکم شامل یک برش بسیار کوچکتر در امتداد خط بیکینی است که معمولاً تا حدود 20 سانتی متر طول دارد. در حالی که مینی ابدومینوپلاستی پوست، زیر ناف را سفت و صاف می کند، برش کوچک ایجاد شده در زیر ناف، اجازه نمی دهد پوست شل یا عضلات جدا شده در وسط یا بالای شکم ترمیم شوند.

مینی ابدومینوپلاستی به عنوان یک گزینه درمانی کم تهاجمی تر در نظر گرفته می شود که برای زمانی که شلی پوست،  وجود چربی و باز شدن عضله، به ناحیه تحتانی شکم (به طور خاص، بین ناف و بالای ناحیه شرمگاهی) محدود می شود، در نظر گرفته می شود. در نتیجه ناحیه درمان محدود تر خواهد بود. برش این روش معمولاً کوچکتر از برش شکم کامل است و روند بهبودی اغلب می‌تواند کمی کوتاه‌تر باشد.

چه کسی کاندیدای ایده آل برای مینی ابدومینوپلاستی است؟

اگر پوست اضافی شما فقط در زیر ناف قرار گرفته باشد و ناف نیازی به تغییر شکل یا تغییر موقعیت نداشته باشد، و عضلات نیاز به ترمیم نداشته باشند، مینی ابدومینوپلاستی می‌تواند گزینه خوبی باشد.

تفاوت بین ابدومینوپلاستی کامل و مینی ابدوپلاستی چیست؟

تفاوت بین مینی تاک و تامی تاک کامل می تواند گیج کننده باشد. در حالی که اکثر مردم فکر می‌کنند که اصطلاح «مینی» به سادگی به معنای برش کوتاه‌تر است، تعریف پزشکی واقعی مینی تاک به برداشتن مقداری پوست در قسمت پایین شکم بدون برش دادن اطراف ناف یا سفت کردن ماهیچه‌های بالای ناف اشاره دارد. در واقعیت، تعداد بسیار کمی از بیماران کاندیدای واقعی برای این رویکرد هستند، و زمانی که از مینی ابدومینوپلاستی برای افراد فاقد صلاحیت استفاده می شود، اغلب نتایج نامطلوبی شامل برآمدگی در قسمت فوقانی شکم و ظاهر عجیب ناف (گاهی اوقات کشیده شده به سمت پایین) را منجر می شود.

در مقابل، تامی تاک کامل (یا استاندارد) شامل برداشتن پوست اضافی (و چربی) از تقریباً استخوان شرمگاهی تا ناف، و همچنین سفت شدن عضلات شکم در بالا و پایین ناف (از بالای ناف) برای دستیابی به ظاهری صاف تر و محکم تر شکم است. این تکنیک به طور کلی با استفاده از یک برش زیرشکم انجام می شود که می تواند توسط انواع لباس های زیر و لباس های شنا پنهان شود. همچنین عمل ابدومینوپلاستی را با مقداری “لیپوپلاستی” (یا لیپوساکشن) دورتا دور بدن می‌توان تکمیل کرد. این کار که لیپوی360 درجه نامیده می شود و در عین حال به تعیین انحنای طبیعی باسن کمک می کند.  گزینه های کلیدی تفاوت بین ابدومینوپلاستی کامل و مینی ابدومینوپلاستی شامل موارد زیر می شود:

ناحیه مورد هدف

وقتی در مورد مینی ابومینوپلاستی صحبت می کنید، به سادگی در مورد پایین شکم صحبت می کنید. بنابراین، این روش پوست شل را هدف قرار می دهد و عضلات و پوست اطراف زیر شکم را سفت می کند. تامی تاک کامل جداسازی عضلات را هدف قرار می دهد و پوست شل کل شکم را از بین می برد و سفت می کند. شما می توانید از لیپوساکشن در کنار هر دو روش استفاده کنید.

زمان عمل ابدومینوپلاستی

همانطور که می توانید تصور کنید، مینی ابدو زمان جراحی کمتری تا 2 ساعت دارد. ابدوی کامل شکم ممکن است تا 5 ساعت طول بکشد. بنابراین، تفاوت بسیار زیادی در زمان عمل و مدت زمانی که شما تحت بیهوشی هستید وجود دارد.

طول ریکاوری تامی تاک

زمان بهبودی برای مینی تامی تاک حدود 2-3 هفته است. برای یک تاک کامل شکم، زمان بهبودی حدود 6 هفته است.

جای زخم شکم کامل و مینی

در روش مینی ابدومینوپلاستی، یک جای زخم کوچک و باریک باقی می ماند. این به این دلیل است که مینی تامیک از برش کوتاه تری استفاده می کند، بنابراین جای زخم کوتاه تر است. برای ابدومینوپلاستی کامل شکم، جای زخمی خواهید داشت که در دوطرف لگن در امتداد خط بیکینی امتداد دارد. اگرچه اندازه اسکار می تواند در تامی تاک متفاوت باشد، اما همه برش های شکم معمولاً به اندازه کافی پایین قرار می گیرند. این به این دلیل است که جای زخم در لباس زیر پنهان می شود.

کدام روش جراحی برای شما مناسب تراست؟

برای تعیین اینکه بهترین روش برای رسیدن به اهداف زیبایی شما، مینی تاک شکم یا ابدوی کامل شکم است، بهتر است یک وقت مشاوره با جراح خود رزرو کنید. در طول مشاوره، جراح قادر خواهد بود میزان شلی و اندازه برش لازم برای شما را تعیین کند.

برگرفته شده از:

boyntonplasticsurgery.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *