,

روش کاشت مو در کلینیک کاشت مو در تهران

کاشت مو

عمل کاشت مو به فرآیندی گفته می شود که در کلینیک کاشت مو، مو را از قسمتی از سر و یا بدن که موهای مقاوم به ریزش دارد، به قسمتی که دچار طاسی و ریزش شده اند و مو لازم دارد، انتقال می دهند. هر روش کاشت مو، شامل سه مرحله اصلی است:

 • برداشت واحدهای فولیکولار مو (گرافت مو) از بانک مو
 • آماده سازی گرافت ها
 • کاشت گرافت

کاشت مو در این حالت کاملا طبیعی است و بعد از کاشت، مو روال عادی رشد را خواهد داشت.

عکس کاشت مو قبل و بعد

چرا کاشت مو انجام می دهیم؟

کاشت مو باعث افزایش جذابیت چهره می شود و بر زیبایی صورت اضافه می کند.

از آن گذشته افرادی هستند که موهای آنان بنا بر دلایلی دچار ریزش شده و باعث نگرانی و نارضایتی آنها شده است. این افراد می توانند با روش کاشت مو در یک کلینیک یا مرکز معتبر، مجدد به شرایط ایده آل خود برسند.

روش های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد که بسته به شرایط متقاضی و مهارت پزشک متخصص یکی از موارد برای شما درنظر گرفته می شود.

چرا همه نمی توانند کاشت مو انجام دهند؟

حتما به خاطر داشته باشید قبل از هر تصمیمی برای کاشت مو با پزشک، جلسه مشاوره داشته باشید. زیرا همه افراد مناسب این پروسه زیبایی نیستند و ممکن است به دلیل ناآگاهی، بعد از کاشت انتظار آنها برطرف نشود و از عمل خود ناراضی باشند.

کسانیکه ریزش موی آنها الگوی نامنظمی دارد و یا دلیل طاسی آنها بیماری زمینه ای درمان نشده است؛ نمی توانند از درمان با هیچ کدام از روش های کاشت مو به نتیجه دلخواه برسند.

افرادی که کچلی و ریزش موی آنها ناشی از ژنتیک، موارد هورمونی، استفاده نامناسب و مداوم از مواد شیمیایی بر روی مو، استفاده مکرر از وسایلی چون سشوار ، اتو مو و… ، بیماری زمینه ای درمان شده و یا سوختگی است؛ کاندید مناسبی برای کاشت مو هستند.

همچنین کاندیدای درمان با کاشت بایستی شرایط زیر را هم داشته باشد:

 •  داشتن سن بالای 25 سال
 • داشتن انتظارات واقعی از نتیجه کاشت
 • گذشتن حدود 5 سال از شروع ریزش موی سر

روش کاشت مو FUT  (با جراحی)

به روش برداشت مو از پشت سر و انجام عمل کاشت در ناحیه تعیین شده را در اصطلاح پزشکی (follicular unit transplantation) FUT می گویند.

FUT یک روش استاندارد برای کاشت مو می‌باشد که می‌توان در طی عمل، بیشترین مقدار مو را برداشت و کاشت کرد.

در کاشت مو به روش FUT که تحت بیهوشی موضعی صورت می‌پذیرد، نوار باریکی که دارای حداکثر 2 سانتی متر عرض و 25 سانتی‌متر طول می‌باشد، از پس سر فرد بیمار استخراج می‌شود .

نمونه کار کاشت مو تهران
عکس قبل و بعد کاشت مو در کلینیک کاشت مو در تهران

شما عزیزان برای انجام مشاوره تلفنی و یا نوبت حضوری میتوانید با شماره ۰۹۱۲۱۵۰۹۶۶۰ در ارتباط باشید.

پس از آن، پوست نواحی پشت سر باکمی کشش به هم رسانیده می‌شود و سپس توسط تیم کاشت، بخیه زده می‌شود.

در مرحله بعد، نوار باریک استخراج‌شده، توسط تیم کاشت به قطعات کوچک‌تری تبدیل می‌شوند که این قطعات کوچک‌تر به اصطلاح “گرافت” گفته می‌شود. گرافت ها از 1 الی 4 عدد تار مو تشکیل‌شده است که در این عمل دست‌کم 1500 الی 2500 گرافت تهیه خواهد شد. در مرحله بعد گرافت ها به نقاط انتخابی انتقال می‌یابد.

حداکثر زمان لازم برای انجام این عمل، بسته به نیاز فرد بیمار به کاشت مو از 3 الی 5 ساعت متغیر خواهد بود. در اکثر مواقع بیش از 90 درصد از گرافت های کاشته شده، رشد خواهند کرد. به‌طورکلی می‌توان گفت این عمل با نتایج خوبی همراه خواهد بود.

مزایای روش کاشت مو FUT نسبت به روش FIT

روش کاشت موی FUT، به نسبت روش FIT از مزایای بیشتری برخوردار است.

روش FUT را می‌توان توسط تکنسین‌ها و یا تیم کاشت در کلینیک انجام داد. درصورتی‌که کاشت مو به روش FIT باید توسط شخص جراح متخصص انجام گیرد. و درصورتی‌که این‌گونه عمل نشود، ممکن است جراحی با نتایج مطلوب همراه نباشد و آسیب‌هایی به بیمار وارد شود.

 زیبایی، نتایج مطلوب‌تر و ضریب خطای پایین‌تر، از دیگر مزایای روش FUT در مقایسه با روش FIT می‌باشد.

بر طبق آمار کسب‌شده از سوی کلینیک‌های زیبایی، بیش از 97 درصد افرادی که به روش FUT درمان شده‌اند، از نتایج عمل خود راضی بوده اند.

نمونه قبل و بعد کاشت مو کلینیک پامچال تهران
روش کاشت مو در کلینیک کاشت مو در تهران -

کاشت مو به روش FIT  (بدون جراحی)

در کاشت مو به روش FIT که یکی از بهترین روش های کاشت مو طبیعی هم می باشد، از یک پانچ گرد کوچک، برای استخراج واحدهای فولیکولی مو، از یک ناحیه با رشد موهای متراکم به یک منطقه بدون مو استفاده می شود. هر واحد که گرافت مو نام دارد شامل یک تا چهار مو است.

اگر چه مخفف “FIT” به طور رایج برای استخراج واحد فولیکولی شناخته شده است، دستورالعمل های صادر شده در مارس 2018 از انجمن بین المللی جراحی ترمیم مو (ISHRS) توصیه کرد که این روش به نام “برش واحد فولیکولی ” تغییر نام داده شود.

تکمیل شده این روش در حال حاضر کاشت مو به روش Micro FIT و نسل جدید آن کاشت مو به روش SUT می باشد.

کاشت مو به روش SUT

مراحل کاشت مو به روش SUT مانند روش FIT یا Micro FIT می باشد با این تفاوت که برداشت فولیکول های مو بجای استفاده از هولدرهای دستی ( در روش FIT ) توسط دستگاه انجام می شود.


با استفاده از این دستگاه می توان فولیکول های مو را پیوند زد. این تکنولوژی احتمال آسیب گرافت های مو (بافت پیوندی) را بسیار پایین می آورد. در طول فرآیند، ابزار برش داخل درم را تنها یک میلی متر باز می کند، و تمام ساختار مو توسط دستگاه بیرون کشیده می شود.

این کار در واقع کاملا ریسک آسیب فیزیکی به گرافت های مو (پیاز مو و آنچه پیاز مو را احاطه کرده است) را حذف می کند.

در طول دومین مرحله ی کاشت مو ، وقتی گرافت ها کاشته می شوند، هولدرهای دستگاه بافت های پیوندی را به درون میکروبرش های ایجاد شده (برش بسیار ریز) در درم وارد می کنند.

فرآیند بیرون کشیدن فولیکول مو دقیق تر از این کار در سایر درمان هاست.

کاشت مو SUT روشی است که به دلیل کمترین تهاجم، کوتاه تر بودن دوره ی نقاهت آن در مقایسه با سایر روش ها با کمترین نرخ عوارض برای بیمار اقتصادی تر است و اسکار های قابل مشاهده برای بیمار نسبت به روش کاشت موی FUT به جای نمی گذارد.

بهترین روش کاشت مو

بهترین روش کاشت مو برای هر فرد متفاوت است. هر شخص بر اساس میزان طاسی که دارد و شرایط بانک مو بدنش با تصمیم پزشک یکی از روش های کاشت مو را انتخاب میکند.

البته مهم است که پزشک انجام دهنده هم در آن روش مهارت کافی داشته باشد. به خصوص در روش FUT که روش تهاجمی است و نیاز به برش و بخیه دارد، مهارت پزشک علاوه بر آمادگی قبل و مراقبت های بعد از کاشت، در کاهش عوارض و نتیجه خوب عمل تاثیر مستقیم دارد.

لازم است شما هم قبل از تصمیم گیری با انواع روش ها و تفاوت آنها آشنا باشید.

کاشت مو در تهران

کلینیک پامچال، یک کلینیک باسابقه کاشت مو در تهران است که می توانید برای مشاوره و تعیین نوبت درمان با کادر آن ها با شماره ۰۹۱۲۱۵۰۹۶۶۰ تماس بگیرید.

کادر متخصص کاشت مو این کلینیک، برای اطمینان از سلامت بیماران در حین و بعد عمل، تجهیزات پزشکی و بهداشتی بروز را دارا هستند.

در مرکز کاشت مو پامچال تهران، عمل کاشت موی طبیعی، به روشهای FUT، FIT و SUT (میکروگرافت) انجام می گیرد.

نمونه کار کاشت مو در تهران؛ مرکز پامچال سعادت آباد
روش کاشت مو در کلینیک کاشت مو در تهران -

قیمت کاشت مو در تهران

 هزینه انجام کاشت مو در شرایط و مراکز مختلف متفاوت است.  از جمله عوامل تاثیر گذار در  تعیین قیمت موارد زیر می باشد:

 • مهارت و تخصص پزشک مربوطه
 • مرکز انجام عمل کاشت مو
 • روش کاشت مو
 • میزان فولیکول های موردنظر برای ترنسفر
 • داروهای دوران پس از کاشت

برای مشاوره و تعیین حدودی قیمت می توانید با مراکز کاشت مو تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *