,

عمل پیکرتراشی کل بدن + زمان نقاهت و مراقبت‌های بعد از عمل

لاغری و زیبایی اندام با عمل پیکرتراشی کل بدن یا بادی کانتورینگ، یکی از روش‌های سریع لاغری و خلاص شدن از چربی های موضعی و زیرپوستی است. این عمل توسط جراح پیکرتراشی انجام شده و تناسب و زیبایی اندام را رقم خواهد زد.
عمل پیکر تراشی در نواحی خاصی از بدن قابل انجام است و اکثر جراحان تنها در ناحیه های خاصی این جراحی را انجام می دهند. اگر می خواهید بدانید در چه قسمت هایی از کانتورینگ بدن قابل انجام است و کدام اندام های بدن را می توان پیکرتراشی کرد با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

پیکرتراشی محبوب ترین عمل زیبایی است که در ایالات متحده انجام می شود. در واقع، تعداد بیماران پیکرتراشی کل بدن از سال ۱۹۹۲ ۲۶۴ درصد افزایش یافته است. یک کاندید ایده آل برای لیپوساکشن دارای وزن ثابت و رسوبات چربی موضعی است که با رژیم غذایی و ورزش از بین نمی روند. در حالی که لیپوساکشن به طور معمول نیاز به بیهوشی عمومی دارد، می توان آن را به عنوان یک جراحی سرپایی انجام داد.

hopkinsmedicine.org

عمل پیکرتراشی بدن چیست و چه کاربردی دارد؟

کاربرد پیکرتراشی همانگونه از نامش مشخص است، فرم دادن به بدن فرد متقاضی می باشد. یعنی در هر جراحی که خوش فرم کردن و شکل دادن بدن، توسط خارج کردن چربی ها رخ دهد، آن عمل پیکرتراشی محسوب میشود.

افراد زیادی در سر تا سر جهان وجود دارند که به دلایل گوناگون، دچار تجمع چربی های موضعیِ سرسخت و سفت در بدن خود هستند. این بدفرمی بدن، رضایت از اندام و اعتماد به نفس آنها را به خطر انداخته است و به جز عمل پیکرتراشی راه دیگری برای زیبایی یا درمان خود ندارند.

عمل زیبایی اندام پیکرتراشی، شامل روش های گوناگون جراحی تهاجمی می باشد که پزشک جراح با یکی از این روش ها، چربی های قسمت های مختلف بدن را از بین برده و بدن را لاغر می کند.
دستگاه های قابل استفاده برای پیکرتراشی کل بدن یا نواحی جداگانه:

 • لیپولیز
 • لیپوماتیک
 • لیپوست
 • لیپوساکشن
 • بادی جت
 • اولترازد

پیکرتراشی کل بدن بدون جراحی

بیشتر روش های فوق، جزو روش های با تهاجم بسیار کم هستند و جراحی به آن مفهومی که ما می دانیم در آنها وجود ندارد. مثلا در روش لیپوست، فرم دهی بدن تنها با ایجاد چند سوراخ چند میلی متری صورت میگیرد. پس می توان آن را پیکرتراشی بدون جراحی هم دانست. پیکرتراشی توسط دستگاه های متفاوت و قوی ای انجام میشود که می توانند با ایجاد کمترین جراحت، زخم و درد، بیشترین میزان چربی را از موضع موردنظر خارج کنند.

بهترین روش پیکرتراشی بدن

محبوبیت روش های جراحی پیکر تراشی به این دلیل است که در اکثر آنها به خصوص در روش های جدید و پیشرفته لاغری با پیکر تراشی، عوارض بسیار کمی وجود دارد، شاهد کسب نتایج یک روزه هستیم، افتادگی و شل شدن پوست را به دنبال نخواهد داشت و باعث درمان سلولیت میشود. اگر تغذیه و فعالیت بدنی مناسب توسط بیمار حفظ شود، تا سالیان دراز این تاثیرات باقی خواهند ماند.
روش های جدید و مدرن پیکر تراشی کل بدن مانند عمل لیپوست، قابلیت ترانسفر شدن یا تزریق شدن چربی استخراج شده از بدن، به قسمت های دیگر بدن را نیز دارد و از آنها می توان برای موارد زیبایی (حجیم کردن و تزریق چربی به قسمت هایی مانند سینه ها، باسن و…) یا درمانی (در شرایطی که بیمار بر اثر حادثه ای دچار بدشکلی یا دفورمیته ی یکی از اندام خود شده است) استفاده کرد.

نواحی قابل انجام پیکر تراشی و تخلیه چربی

جراحی پیکرتراشی در مناطقی از بدن انجام میشود که مستعد تجمع چربی هستند. انجام دادن یا ندادن عمل پیکر تراشی و بادی کانتورینگ در کل یا ناحیه ی خاصی از بدن، بیشتر به تصمیم پزشک شما بستگی دارد. هر جراح، تنها در چند ناحیه ی خاص که در آن تجربه و مهارت بیشتر و مشهود تری دارد، عمل جراحی پیکرتراشی را انجام دهند.

اما به طور کلی این جراحی در نواحی زیر قابل انجام است:

 • شکم
 • پهلوها
 • پشت کمر( ریز خط سوتین)
 • غبغب
 • بازو
 • ران پا (خارج ران، زیر باسن)
 • باسن
 • داخل زانو

پیکر تراشی شکم

چربی های ناحیه ی شکم یکی از آزاردهنده ترین چربی های موضعی هستند که باعث اختلال حتی در زندگی روزمره می شوند و در هر لباسی که بپوشید ایرادی بزرگ به حساب می آیند. پیکرتراشی شکم و پهلو، بیشترین درخواست را در بین مراجعان دارد. اگر بیمار دارای شکمی بسیار بزرگ و آویزان باشد، راه حل آن انجام جراحی ابدومینوپلاستی یا مینی ابدومینوپلاستی است و معمولا پیکر تراشی شکم برای افرادی با حجم چربی شکم کمتر و پوست سالم تر انجام می شود.

پیکر تراشی پهلوها

پهلوها یکی از تاثیرگذارترین نواحی بدن، در استایل و زیبایی افراد تلقی می شوند. آب کردن چربی های این ناحیه بدون جراحی و با ورزش و رژیم، معمولا کاری طاقت فرساست و مردان و زنان زیادی متقاضی انجام پیکرتراشی در ناحیه پهلوها می باشند. پیکر تراشی پهلو، باعث فرم گرفتن باسن هم میشود.

پیکر تراشی پشت کمر

این جراحی که چربی های سرسخت پشت کمر را تخلیه میکند، باعث کاهش سایز دور کمر، زیبایی فرم کلی بدن و حذف لایه لایه شدن چربی ها در قسمت پشت بدن میشود که نتیجه ی آن، کمری باریک تر و دیده شدن فرم و حجم زیبای سینه است.

پیکر تراشی غبغب

روزانه افراد زیادی به جراحان زیبایی مراجعه کرده و درخواست پیکر تراشی غبغب دارند. صورت به عنوان اصلی ترین عامل شناخت اشخاص، نقش حیاتی و به سزایی در زیبایی بازی میکند و غبغب داشتن یکی از موانع بزرگی است که افراد به خصوص خانم ها در راه زیبایی خود مشاهده می کنند.
پیکرتراشی غبغب که معمولا به روش لیپوست انجام میشود یکی از ظریف ترین جراحی های پیکرتراشی محسوب میشود. البته جای نگرانی نیست چرا که پیکرتراشی به روش لیپوست، جای زخم و اسکاری بر روی پوست باقی نمی گذارد و چربی ها را به صورت یکنواخت خارج کرده و ناحیه ی تحت درمان را بسیار طبیعی جلوه می دهد.

پیکرتراشی بازوها

یکی از قسمت های قابل انجام پیکرتراشی بازوها هستند. چربی موضعی و یا افتادگی و شل بودن بازوها، ظاهری بد ایجاد میکند. شلی بازو حتی در صورت وجود تناسب اندام در ناحیه های دیگر، زیبایی فرد را تحت الشعاع قرار خواهد داد.
عمل پیکر تراشی بازو، می تواند با تخلیه ی چربی اضافی و کاهش پوست افتاده و شل ناحیه ی بازو، ظرافت و جوانی را به اندام شما بازگرداند.

پیکرتراشی بازو -لیپوست بازو با دکتر حمید رضوانی
پیکرتراشی بازو با دستگاه لیپوست

پیکرتراشی ران

نشستن طولانی مدت و عدم داشتن فعالیت روزانه، سبب میشود که چربی های اضافی بدن در نواحی پایین تنه مانند ران تجمع یابد. همین امر باعث بدفرمی ران می شود. این چند سال اخیر، مراجعه برای عمل پیکرتراشی ران بیشتر شده است. معمولا تمایل افراد برای انجام پیکرتراشی قسمت خارجی ران بیشتر است.

پیکرتراشی باسن

چاقی موضعی باسن یکی از معضلات بسیاری از افراد است و به همین دلیل پیکرتراشی باسن، یکی از نواحی قابل انجام پیکرتراشی و بادی کانتورینگ به حساب می آید.
باسن یکی از نواحی بدن است که در برخی افراد در صورت وجود اضافه وزن، چربی های اضافی را ذخیره میکند. حجم باسن تا زمانی زیباست که با سایر اعضای بدن هماهنگی داشته و دارای شکل مناسبی باشد. سلولیت، بزرگی بیش از اندازه باسن و داشتن شکل و فرم نامناسب، دلایلی هستند که باعث می شوند فرد اعتماد به نفس و رضایت خود را از دست بدهد و به دنبال از بین بردن چربی اضافی ناحیه ی باسن خود باشد.

پیکر تراشی کل بدن، چاقی را درمان می کند؟

درمان چاقی به روش پیکرتراشی معمولا توصیه نمیشود و اگر شما دارای چنین شرایطی هستید باید با متخصصی آگاه در این زمینه مشورت کنید. ایشان وضعیت سلامتی شما را معاینه میکند و با آزمایش های گوناگون از دلیل چاقی شما آگاه میشود. سپس با انتخاب بهترین روش جراحی لاغری برای شما، کم عارضه ترین و ایمن ترین روش لاغری را توصیه خواهند کرد. بادی کانتورینگ بیشتر جنبه زیبایی دارد ولی درمان چاقی با جراحی های مختلفی امکان پذیر است که جراح تعیین میکند. برخی روش های پیکرتراشی مانند لیپوست قابلیت تخلیه ی حجم زیادی از چربی را دارا هستند، اما این درمان در صورتی پاسخگوست که فرد سبک زندگی مضر خود را تغییر دهد.

چه کسانی می توانند عمل جراحی پیکرتراشی را انجام دهند؟

با این که تشخیص واجد شرایط بودن یک فرد برای انواع جراحی ها با پزشک متخصص آن زمینه می باشد، اما فاکتورها و عواملی وجود دارند که می توان با سنجیدن شرایط خود نسبت به آنها، تا زمان دریافت مشاوره از پزشک متخصص، اطمینان بیشتری نسبت به انجام یا عدم انجام جراحی پیدا کرد.
صداقت شما با جراح تعیین کننده ی سلامتی شما خواهد بود. بدون هیچ ترس، خجالت و تردیدی باید بیماری های خود را در زمان معاینه بیان کنید. جراح با انجام برخی آزمایش ها از شرایط شما آگاهی لازم را پیدا خواهد کرد و درصورت نیاز پس از مشورت با پزشکان مربوطه، تایید نهایی را خواهد داد.

عمل پیکرتراشی خطرناک است؟

تنها با مشورت با پزشک خود، می توانید مطمئن شوید که دارای شرایط انجام عمل جراحی پیکرتراشی نیستید. این را بدانید که پیچیدن یک نسخه ی کلی برای تمامی افراد کاری اشتباه است و معمولا همه افراد با انجام برخی مراقبت ها و مصرف برخی داروها می توانند پیکرتراشی را انجام دهند. اما معمولا :

 • افرادی که مبتلا به بیماری هموفیلی هستند؛ نمی توانند از برخی روش های پیکرتراشی استفاده کنند.
 • کسانی که چاقی مفرط دارند، هم نیاز به مشورت های بیشتر و دقیق تری با پزشک خود دارند.
 • افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف، نیاز به مراقبت های بیشتری خواهند داشت و مشاوره های پزشکی بیشتری نیاز دارند.
 • استعمال روزانه دخانیات هم جزو مواردی است که باید حتما با پزشک خود در میان بگذارید. در جلسات مشاوره پیکرتراشی، به آن اشاره کنید تا جراح پیکرتراشی بتواند با انجام مراقبت ها و تدبیراتی، بهترین تجربه انجام عمل را برای شما رقم بزند. توصیه میشود افراد دارای استعمال سیگار یا الکل مدتی قبل و بعد از عمل مصرف خود را قطع کنند و برخی داروها را مصرف کنند.
 • بیماری های قلبی، دیابت، افسردگی، حساسیت های دارویی و همچنین میزان تحرک، ورزش و فعالیت و رژیم غذایی فرد هم جزو عوامل مهمی است که بیمار باید پزشک خود را در خلال جلسات مشاوره اولیه در جریان بگذارد.

عدم آگاهی جراح از این موارد می تواند بسیار خطرناک باشد. پس حتما درنظر داشته باشید که قبل از تصمیم گیری نهایی، با یک جراح حاذق و باتجربه در زمینه ی پیکرتراشی مشورت کنید و پس از معاینه، نظر پزشک را درباره ی ناحیه ی قابل انجام پیکرتراشی بدن خود جویا شوید.
دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی عمومی پلاستیک ترمیمی، پاسخگوی نگرانی و سوالات شما خواهند بود. کافیست نوبت مشاوره ی خود را دریافت کرده یا به صورت تلفنی با تیم مشاوره ی ایشان در تماس باشید.

دکتر حمید رضوانی، دکتر جراح زیبایی شکم و سینه

فرم درخواست مشاوره

درخواست خود را ثبت کنید. با شما تماس میگیریم.

 • شماره همراه خود را با اعداد انگلیسی وارد نمایید

بهترین دکتر پیکرتراشی

انتخاب دکتر خوب پیکرتراشی، یکی از دشوارترین تصمیم هایی می باشد که فرد متقاضی جراحی باید اتخاذ کند. شما می توانید نمونه کارهای جراحان زیبایی اندام را مشاهده کرده و از بیماران سابق ایشان میزان رضایتشان را جویا شوید. شما باید به میزان سابقه و تخصص جراح موردنظر توجه کنید و در نظر بگیرید که بیشترین تاثیر در جراحی های زیبایی را مهارت، تخصص، تجربه و علم جراح انتخاب شده توسط شما خواهد گذاشت.
دکتر حمید رضوانی با سالها سابقه جراحی در امر پیکرتراشی و بادی کانتورینگ می تواند یکی از بهترین انتخاب های ممکن برای شما باشد. شما می توانید برخی نمونه کارهای دکتر حمید رضوانی را در صفحه ی اینستاگرام ایشان به آدرس @dr.HamidRezvani مشاهده کنید و نتیجه ی پیکرتراشی نواحی متفاوت بدن را ببینید.
جهت دریافت مشاوره و تعیین نوبت نزد دکتر حمید رضوانی، متخصص جراحی عمومی پلاستیک ترمیمی، کافیست با ما در ارتباط باشید.


عمل پیکرتراشی راهی برای بهبود ظاهر فردی

روش‌های مختلف عمل پیکرتراشی، نتیجه تقریبا یکسان دارند و بهترین روش پیکرتراشی برای کل بدن یا برخی نواحی، به تخصص و تجربه پزشک در استفاده از دستگاه مربوط می‌شود. جراح بعد از معاینه و شنیدن شرح حال شما، تعیین می‌کند که بر اساس نیاز و خواسته شما، چه روشی نتیجه دلخواه شما را خواهد داشت.
نواحی از بدن که قابل تخلیه چربی باشد را بیان کردیم. بادی کانتورینگ یا پیکرتراشی کل بدن، شامل همه یا چند ناحیه از نواحی گفته شده می‌شود. البته که همه آنها در یک عمل انجام خواهد شد.
افرادی که علاوه بر چربی انباشته شده و سرسخت، شکم شل و افتاده هم دارند، عمل ابدومینوپلاستی و یا ترکیب لیپوست و ابدومینوپلاستی برای آنها انجام خواهد شد.
برای یک عمل خوب و نتیجه رضایت بخش، نکته مهم انتخاب جراح خوب است. پیدا کردن بهترین دکتر پیکرتراشی، کمترین عوارض احتمالی و بهترین نتیجه ممکن را برای شما رقم خواهد زد.
آیا برای انجام پیکرتراشی در هر ناحیه و قسمت بدن خود دارای تردید هستید؟ دکتر حمید رضوانی با سابقه درخشان در زمینه ی جراحی پیکرتراشی سوالات شما را پاسخ خواهند داد.

12 پاسخ
 1. غزاله گفته:

  من تونستم با رژیم و ورزش به وزن مناسب برسم ولی ران پاهام و باسنم هنوز بزرگه. با این عمل میتونم هم کوچیکشون کنم و هم بهشون فرم بدم که با بقیه بدنم تناسب داشته باشه؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *