,

ابدومینوپلاستی؛ عمل جراحی زیبایی شکم

عمل زیبایی شکم ابدومینوپلاستی، یک عمل جراحی است که برای بهبود ظاهر شکم انجام می شود. معمولا افرادی این عمل را انجام می دهند که از شکل، کانتور یا ظاهر کلی ناحیه شکم خود ناراضی هستند و می‌خواهند شکمی صاف و بدون پوست اضافه داشته باشند.

جراحی شکم ابدومینوپلاستی چیست؟

عمل ابدومینوپلاستی که معمولا به عنوان تامی تاک شناخته می شود، برای برداشتن پوست و چربی اضافی از ناحیه شکم، سفت کردن ماهیچه های زیرین و ایجاد شکمی با کانتور صاف تر و خوش فرم تر انجام می شود. این روش گاهی منجر به تغییر موقعیت ناف نیز می شود. عمل ابدومینوپلاستی شکم، مخصوصاً برای افرادی که به دلیل کاهش وزن قابل توجه یا بارداری دارای پوست شل یا افتادگی شکم هستند، مفید است.

عمل ابدومینوپلاستی و مینی ابدومینوپلاستی چیست و برای چه افرادی مناسب است؟ توضیحات دکتر حمید رضوانی را در ادامه ببینید.

فیلم ابدومینوپلاستی و مینی ابدومینوپلاستی برای لیفت شکم.
عکس قبل و بعد عمل ابدومینوپلاستی شکم
عکس قبل و بعد عمل زیبایی شکم توسط دکتر حمید رضوانی

در طی عمل ابدومینوپلاستی، جراح معمولاً یک برش افقی در قسمت تحتانی شکم، درست بالای ناحیه شرمگاهی ایجاد می کند. طول برش بستگی به میزان اصلاح مورد نیاز دارد و می تواند از چند سانتی متر تا کل قسمت تحتانی شکم متفاوت باشد. سپس جراح، پوست و لایه های چربی را با دقت بالا می برد تا به عضلات زیرین دسترسی پیدا کند.

در صورت لزوم، جراح ممکن است ماهیچه‌های شکم را با بخیه زدن آنها به هم سفت کند و هرگونه جدایی یا شلی ماهیچه‌ای را که ممکن است وجود داشته باشد برطرف کند. این مرحله به ایجاد شکمی صاف و یکدست کمک می کند. پس از اتمام کار لایه عضلانی، پوست و چربی اضافی برداشته می شود. بسته به میزان برش و برداشت پوست اضافه، جراح ممکن است محل ناف را تغییر دهد. هنگامی که بهبودهای مورد نظر انجام شد، جراح برش ها را با بخیه می بندد و لوله های درن را برای جلوگیری از تجمع مایع قرار می دهد.

بهبودی بعد از ابدومینوپلاستی شکم معمولاً شامل یک دوره استراحت و به دنبال آن بازگشت تدریجی به فعالیت های عادی است. جراح دستورالعمل های خاصی را پس از عمل برای اطمینان از بهبودی مناسب و به حداقل رساندن خطر عوارض ارائه می دهد. مانند هر عمل جراحی، خطرات و عوارض احتمالی مرتبط با ابدومینوپلاستی از جمله عفونت، خونریزی، جای زخم، بهبود ضعیف زخم، عدم تقارن و تغییر در حس وجود دارد. مهم است که با یک جراح پلاستیک ماهر و با تجربه مشورت کنید تا مشخص شود که آیا کاندید مناسبی برای ابدومینوپلاستی هستید یا خیر و در مورد مزایا و خطرات احتمالی بر اساس شرایط خود صحبت کنید.

دکتر حمید رضوانی، دکتر جراح زیبایی شکم و سینه

فرم درخواست مشاوره

درخواست خود را ثبت کنید. با شما تماس میگیریم.
انواع برش در عمل ابدومینوپلاستی یا تامی تاک
برش شکم در جراحی مینی ابدومینوپلاستی، ابدومینوپلاستی کامل و ابدومینوپلاستی گراگرد

عمل ابدومینوپلاستی به چه افرادی توصیه می شود؟

جراحی ابدومینوپلاستی اغلب توسط افرادی انتخاب می شود که به دلیل عواملی مانند کاهش وزن قابل توجه، بارداری یا روند طبیعی پیری، شکمی با پوست شل یا افتاده دارند. توجه به این نکته ضروری است که جراحی شکم، جایگزینی برای کاهش وزن یا وسیله ای برای درمان چاقی نیست. معمولاً برای افرادی توصیه می شود که  دارای پوست شکم چین و چروک دار، شل و افتاده هستند و عضلات شکم آن ها ضعیف شده باشد. این شرایط معمولا به دلیل عوامل زیر اتفاق می افتد:

 • بارداری: زنانی که حاملگی های چند قلو را تجربه کرده اند، ممکن است دچار کشیدگی عضلات شکم و پوست اضافی شوند. افراد کمی هستند که رژیم غذایی و ورزش برای برگشت شکم  شان به تنهایی کارساز یوده است.
 • کاهش وزن قابل توجه: افرادی که مقدار قابل توجهی از وزن خود را از طریق روش های طبیعی یا جراحی از دست داده اند، ممکن است بعد از کاهش وزن، با پوست شل و آویزان و عضلات شکم ضعیف روبرو شوند.
 • افزایش سن: با افزایش سن، پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و ممکن است عضلات شکم ضعیف شوند و منجر به افتادگی و افتادگی شکم شوند.
 • جراحی قبلی شکم: افرادی که قبلاً تحت عمل جراحی شکم مانند سزارین یا آپاندکتومی قرار گرفته اند، ممکن است در اثر عمل، اثر زخم و بخیه باقی مانده باشد یا عضلات شکم ضعیف شده باشند.
 • عوامل ژنتیکی: برخی افراد بدون توجه به وزن کلی بدنشان، ممکن است استعداد ژنتیکی برای ایجاد چربی اضافی شکم و شل شدن پوست داشته باشند.

توجه به این نکته مهم است که ابدومینوپلاستی یک روش کاهش وزن نیست و نباید جایگزینی برای انتخاب سبک زندگی سالم در نظر گرفته شود. کاندیدهای ابدومینوپلاستی باید از سلامت جسمی خوبی برخوردار باشند، وزن ثابتی داشته باشند و انتظارات واقع بینانه ای در مورد نتایج جراحی داشته باشند. ذکر این نکته هم ضروری است که ابدومینوپلاستی یک عمل جراحی است که مراقبت های خاصی را به همراه دارد و نیاز به یک دوره نقاهت دارد. بنابراین بسیار مهم است که با یک جراح پلاستیک واجد شرایط مشورت کنید که می تواند شرایط فردی شما را ارزیابی کند، اهداف و انتظارات شما را مورد بحث قرار دهد و تعیین کند که آیا شما کاندید مناسبی برای این عمل هستید یا خیر.

ابدومینوپلاستی برای زنان

تامی تاک یا عمل زیبایی شکم ابدومینوپلاستی (Abdominoplasty) یکی از روش های زیبایی است که در بین خانم ها رایج است. به خصوص در میان خانم هایی که علاقه به پوشیدن لباس های اندامی دارند و یا بعد از زایمان و یا رژیم های کاهش وزن سخت، دچار پوست شکم آویزان و افتاده شده اند، طرفداران زیادی دارد.مزیت ابدومینوپلاستی، نتیجه سریع و ماندگار و کم عارضه است. ولی زنانی که این عمل را انجام میدهند، بایستی برای مدتی حدود یک ماه، از فعالیت های سنگین دوری کنند و مراقب ثبات وزنی خود باشند. تاثیر کاهش و افزایش وزن بعد از جراحی ابدومینوپلاستی، ممکن است در ماندگاری نتیجه عمل و زیبایی اندام تاثیر منفی بگذارد.

به یاد داشته باشید که تصمیم برای انجام ابدومینوپلاستی شکم، باید بر اساس تحقیقات کامل، مشاوره جامع با یک متخصص پزشکی و درک واقع بینانه از نتایج بالقوه و روند بهبودی باشد.

ابدومینوپلاستی برای آقایان

ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم فقط مختص خانم ها نیست و برای آقایان نیز قابل انجام است. مردان هم به دلایلی مشابه زنان، ممکن است تصمیم به انجام عمل ابدومینوپلاستی شکم بگیرند. از جمله:

 • مردانی که به کاهش وزن زیادی داشته اند، چه از طریق رژیم غذایی و ورزش یا جراحی کاهش وزن، احتمالا دچار پوست اضافی شکم خواهند شد که به طور طبیعی جمع نمی شود. ابدومینوپلاستی شکم می تواند پوست اضافی را از بین ببرد و به مردان کمک کند، شکمی برجسته تر و مشخص تر داشته باشند.
 • با افزایش سن در مردان، پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. این مسئله باعث بیرون زدگی شکم، افتادگی پوست یا ایجاد پهلوهای بیرون زده می شود. ابدومینوپلاستی می تواند با سفت کردن ماهیچه های شکم و برداشتن پوست اضافی این نگرانی ها را برطرف کند.
 • مردان مبتلا به ژنیکوماستی یا همان بزرگی سینه، به دلیل وضعیتی که بدن با بزرگ شدن بافت پستان مواجه می شود، برای اصلاح شکل کلی قفسه سینه و شکم، ترکیبی از روش هایی مانند لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی شکم را انتخاب می کنند.

شرایط دیگری مانند جراحی های شکمی و یا وراثت هم میتواند منجر شو تا مردان هم کاندید مناسبی برای انجام عمل ابدومینوپلاستی شوند.

عمل ابدومینوپلاستی در مردان
ابدومینوپلاستی؛ عمل جراحی زیبایی شکم -

انواع عمل ابدومینوپلاستی شکم

انواع مختلفی از عمل های ابدومینوپلاستی شکم وجود دارد که بر اساس میزان اصلاح مورد نیاز و شرایط بدنی بیمار قابل انجام است. برخی از انواع رایج جراحی تامی تاک عبارتند از:

 • ابدومینوپلاستی کامل: این روش، رایج ترین نوع ابدومینوپلاستی است. در ابدومینوپلاستی کامل، یک برش افقی که از لگن به باسن درست بالای ناحیه شرمگاهی ایجاد می شود. جراح کل ناحیه شکم از جمله پوست، چربی و لایه عضلانی را بررسی می کند. پوست و چربی اضافی برداشته می شود و عضلات شکم ترمیم و سفت می شوند. در اغلب موارد در این روش، محل ناف تغییر می کند.
 • مینی ابدومینوپلاستی: این روش که به عنوان ابدومینوپلاستی جزئی یا مینی تاک شکم نیز شناخته می شود، برای بیمارانی مناسب است که دارای مقدار محدودی پوست و چربی اضافی در زیر ناف هستند. در مینی ابدومینو پلاستی، برش شکمی کوتاه‌تر از ابدوی کامل است و معمولاً با لیپوساکشن ترکیب می‌شود تا چربی‌های اضافی برداشته شود و ناحیه تحتانی شکم سفت شود. در این روش، معمولا محل ناف ثابت باقی می ماند.
 • ابدومینوپلاستی گسترده: این روش شبیه به ابدومینوپلاستی کامل است، اما شامل یک برش طولانی‌تر است که فراتر از باسن گسترش می‌یابد تا پوست و چربی اضافی در طرفین شکم و پهلوها را برطرف کند. جراحان زیبایی، از ابدومینوپلاستی گسترده، برای زنان و مردانی که پوست و چربی اضافی قابل توجهی در قسمت پایین شکم و همچنین پهلوها دارند، استفاده می کنند.
عمل ابدومینوپلاستی و لیپو شکم
می‌توان عمل لیپوساکشن و عمل ابدومینوپلاستی را با هم در یک نوبت انجام داد.

مراحل انجام ابدومینوپلاستی چگونه است؟

در جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی شکم، معمولاً به ترتیب مراحل زیر انجام می شود:

 1. برش: جراح برشی را در قسمت تحتانی شکم ایجاد می‌کند. طول و شکل برش، بسته به میزان اصلاح مورد نیاز و انتخاب یکی از انواع روش های ابدو، می تواند متفاوت باشد. این برش معمولاً در قسمت پایین شکم ایجاد می شود تا راحت تر زیر لباس پنهان شود.
 2. برداشتن پوست و چربی: پس از ایجاد برش، جراح پوست و لایه چربی را از عضلات شکم بلند می کند. سپس پوست و چربی اضافی برداشته می‌شود تا فرم زیبایی به شکم بدهد.
 3. ترمیم عضلات: اگر عضلات شکم ضعیف شده یا از هم فاصله داشته باشند، جراح ترمیم عضله را انجام می دهد. در این مرحله، عصلات به هم نزدیک و بخیه زده می شوند.
 4. جابجایی ناف: در ابدومینوپلاستی کامل و گسترده، ناف قبلی معمولاً برداشته میشود و جراح دهانه جدیدی برای ناف ایجاد می کند. این کار برای حفظ ظاهر طبیعی بدن انجام می شود.
 5. کشیدن پوست روی شکم: هنگامی که پوست و چربی اضافی برداشته شد، پوست باقیمانده به دقت روی ناحیه شکم کشیده می شود تا کانتور صاف تر و سفت تر ایجاد شود. جراح قبل از بستن برش ها، از کشش و تقارن مناسب اطمینان حاصل می کند.
 6. بسته شدن برش: برش ها با استفاده از بخیه، چسب یا نوار جراحی بسته می شوند. در اغلب موارد، درن‌های موقتی زیر پوست قرار داده می شود تا مایع اضافی در آن جمع‌آوری شود که معمولاً ظرف چند روز برداشته می‌شود.

تکنیک ها و تغییرات خاص ابدومینوپلاستی بسته به نیازها و اهداف منحصر به فرد بیمار می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال، مینی ابدومینوپلاستی، برای بیمارانی با شلی قابل توجه کمتر پوست انجام می شود.

روش انجام جراحی ابدومینوپلاستی شکم
روش انجام جراحی ابدومینوپلاستی با تصویر

آمادگی قبل از ابدومینوپلاستی

آماده شدن برای جراحی ابدومینوپلاستی شامل چندین مرحله مهم برای اطمینان از یک عمل راحت و موفقیت آمیز است. در ادامه چند دستورالعمل کلی برای آمادگی قبل از عمل، بیان می شود:

 • مشاوره با جراح پلاستیک: در طول این مشاوره، جراح مناسب بودن شما را برای این روش ارزیابی می کند، اهداف و انتظارات شما را مورد بحث قرار می دهد و توصیه های شخصی را به شما ارائه می دهد.
 • ارزیابی پزشکی: جراح شما یک ارزیابی پزشکی جامع را برای ارزیابی سلامت کلی شما و شناسایی هر گونه شرایط بیماری زمینه‌ای که ممکن است بر روند جراحی یا بهبودی تأثیر بگذارد، انجام می‌دهد. در ارائه سوابق پزشکی خود، از جمله مصرف هرگونه دارو، آلرژی، جراحی های قبلی و شرایط فعلی سلامت خود، با جراح صادق باشید.
 • ترک سیگار و اجتناب از برخی داروها: اگر سیگار می‌کشید، توصیه می‌شود چند هفته قبل از جراحی سیگار را ترک کنید، زیرا سیگار می‌تواند روند بهبودی را مختل کرده و خطر عوارض را افزایش دهد. علاوه بر این، جراح ممکن است به شما توصیه کند که داروها و مکمل‌هایی را که می‌توانند با لخته شدن خون تداخل داشته باشند، مانند آسپرین، داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی و مکمل‌های گیاهی را قطع کنید.
 • دستورالعمل های قبل از عمل را دنبال کنید: جراح دستورالعمل های خاص قبل از عمل را متناسب با نیازهای فردی شما ارائه می دهد. دستورات، ممکن است شامل دستورالعمل هایی برای ناشتا بودن قبل از عمل جراحی، پرهیز از برخی غذاها و نوشیدنی ها، و هماهنگی برای زمان بستری و ترخیص از مرکز جراحی باشد.
 • هماهنگی برای کمک مراقب: حتما باید در روز جراحی، فردی شما را همراهی کند و در روزهای اول دوره نقاهت به شما کمک کند.
 • شرایط خانه خود را آماده کنید: قبل از جراحی، خانه خود را برای تسهیل بهبودی راحت آماده کنید. کارهایی مانند اماده کردن لباس های گشاد، تهیه داروها و گن تجویزی، لوازم مراقبت از زخم و یک تخت مناسب برای استراحت، خیال شما را برای برگشت به خانه راحت می کند.
 • ناشتا بودن قبل از عمل: جراح دستورالعمل‌های خاصی را در مورد خوردن و آشامیدن، قبل از جراحی به شما می دهد. معمولاً از شما می‌خواهد برای مدت معینی قبل از عمل، از خوردن یا آشامیدن خودداری کنید. رعایت این دستورالعمل ها برای اطمینان از ایمنی شما در طول بیهوشی بسیار مهم است.

به یاد داشته باشید که آماده سازی مناسب، می تواند در به حداقل رساندن عوارض ابدومینوپلاستی، کمک کند.

مزایا و معایب ابدومینوپلاستی و تامی تاک
نتیجه عمل ابدومینوپلاستی قبل و بعد به صورت شماتیک

مراقبت های بعد از جراحی تامی تاک

پس از انجام عمل جراحی شکم (ابدومینوپلاستی)، پیروی از دستورالعمل های مراقبتی جراح، برای اطمینان از بهبودی سریع و بدون عارضه، بسیار مهم است. در اینجا چند دستورالعمل کلی، برای مراقبت های بعد از عمل آورده شده است:

 • دستورالعمل های جراح خود را دنبال کنید: برای نتیجه خوب و تسریغ در دوران نقاهت، رعایت دقیق دستورالعمل های دکتر ابدومینوپلاستی، بسیار مهم است.
 • مراقبت از برش: محل برش را تمیز و خشک نگه دارید و دستورالعمل های مراقبت از زخم آموزش داده شده را انجام دهید. هرگونه علائم عفونت مانند افزایش قرمزی، تورم یا تخلیه را به جراح خود گزارش دهید.
 • مدیریت درد: درد و ناراحتی پس از عمل جراحی شکم، طبیعی است. جراح برای شما، داروهای ضد درد تجویز می کند یا مسکن های بدون نسخه را برای مدیریت هر گونه ناراحتی توصیه می کند.
 • استفاده از گن: شاید بتوان گفت، مهمترین قسمت در مراقبت های بعد از عمل ابدومینوپلاستی شکم، استفاده از گن طبق نظر پزشک است. تا از محل عمل محافظت کند، تورم را به حداقل برساند و به روند بهبودی کمک کند. دستورالعمل های پزشک را در مورد زمان و مدت پوشیدن لباس رعایت کنید.
 • استراحت و ریکاوری: از انجام فعالیت های سنگین، بلند کردن اجسام سنگین و ورزش در مدت زمانی که جراح خود توصیه می کند، خودداری کنید.

موارد دیگری هم مانند مدیریت تورم، پرهیزات غذایی و .. هم وچود دارد که در مقاله مراقبت های بعد از عمل ابدومینوپلاستی، مفصل شرح داده شده است.

به یاد داشته باشید، تجربه بهبودی هر فردی ممکن است متفاوت باشد. در صورت داشتن هرگونه سوال یا نگرانی از عوارض پیش امده در طول فرآیند بهبودی، حتما با جراح خود در ارتباط باشید. با پیروی از راهنمایی های آنها و مراقبت خوب از خود، می توانید بهبودی خود را بهینه کنید و بهترین نتایج ممکن را از عمل جراحی شکم خود به دست آورید.

عوارض تامی تاک چیست؟

در حالی که چراحی زیبایی ابدومینوپلاستی شکم (تامی تاک) به طور کلی یک روش بی خطر است، مانند هر جراحی، خطرات و عوارض بالقوه خاصی را به همراه دارد. آگاهی از این عوارض و مشورت با جراح خود، قبل از انجام عمل ضروری است. برخی از عوارض احتمالی جراحی شکم عبارتند از:

 • عفونت
 • خونریزی
 • سروما
 • هماتوم
 • بهبود ضعیف زخم
 • جای زخم
 • نکروز پوست
 • بی حسی یا تغییر در حس
 • ترومبوز ورید عمقی (DVT) و آمبولی ریه (PE): هر جراحی خطر تشکیل لخته خون را به همراه دارد. DVT زمانی اتفاق می‌افتد که لخته خون در ورید عمیق، بیشتر در پاها ایجاد می‌شود. اگر لخته از جای خود خارج شود و به ریه ها برود، می تواند باعث ایجاد PE بالقوه تهدید کننده زندگی شود.

توضیحات کامل مزایا و معایب ابدومینوپلاستی و عوارض آن، در اینجا نوشته شده است.

توجه به این نکته مهم است که این عوارض نسبتاً نادر هستند و بسیاری از افراد بدون اینکه هیچ مشکل اساسی را تجربه کنند، تحت عمل جراحی زیبایی شکم قرار می گیرند. برای به حداقل رساندن خطرات، انتخاب یک جراح پلاستیک ماهر و با تجربه، پیروی از دستورالعمل‌های قبل و بعد از عمل، و ارتباط آسان با جراح خود در طول فرآیند بسیار مهم است.

عمل لیپو و ابدوی شکم و پهلو دکتر حمید رضوانی
ابدومینوپلاستی؛ عمل جراحی زیبایی شکم -

سوالات متداول ابدومینوپلاستی

تفاوت ابدومینوپلاستی و لیپو چیست؟

عمل لیپوماتیک همان عمل تخلیه چربی بدن با روش جراحی(پیکرتراشی) است. یعنی عمل لیپو مختص شکم نیست ولی ابدومینوپلاستی فقط بر  روی ناحیه شکم انجام می شود. از طرفی کسانیکه شکم افتاده و شلی دارند با عمل لیپو مشکلشان حل نمی شود و برای زیبایی شکم بایستی حتما عمل ابدومینوپلاستی را انجام دهند. دکتر حمید رضوانی توضیحات کامل تری در فیلم زیر داده اند.

بارداری بعد از عمل ابدومینوپلاستی امکان پذیر است؟

اگر بعد از عمل ابدومینوپلاستی خواسته یا ناخواسته باردار شدید، عضلات شکم که جمع شده بود، مجدد باز خواهند شد و عارضه ای برای بارداری نخواهد داشت. ولی نتیجه ای که از جراحی شکم گرفته بودید از بین خواهد رفت. اگر قصد بارداری در آینده نزدیک را دارید، بهتر است برای انجام عمل تا بعد از زایمان صبر کنید. برای اطلاعات بیشتر مقاله “ابدومینوپلاستی؛ قبل یا بعد از بارداری” را بخوانید.

آیا امکان برگشت شکم بعد از عمل ابدو وجود دارد؟

اگر بیماران بعد از عمل، سبک زندگی سالمی داشته باشند یعنی دچار کاهش یا افزایش وزن شدید نشوند. بارداری با اضافه وزن بالا نداشته باشند، نتیجه عمل ابدومینوپلاستی شکم، ماندگارخواهد بود.

علت ورم بعد از عمل ابدومینوپلاستی چیست؟

ورم شکم بعد از عمل ابدومینوپلاستی، جزئی از عوارض قطعی ولی موقتی این جراحی است. این تورم، ناشی از زخم ایجاد شده بر روی شکم است و نشان از آغاز بکار سیستم ایمنی بدن، برای ترمیم بافت آسیب دیده دارد. پس نگران نباشید! مطالعه اطلاعات بیشتر.

بهترین جراح برای عمل ابدومینوپلاستی چه کسی است؟

برای انتخاب دکتر خوب برای عمل ابدو یا هر نوع جراحی لازم است فاکتورهای زیر را در مورد پزشک موردنظر بررسی کنید:

 • درجه علمی و تخصص که نیاز اولیه هر پزشک است.
 • سابقه و تجربه کاری در تعیین بهترین پزشک بسیار موثر است.
 • میزان مسئولیت پذیری، این مورد واقعا در مراحل بعد از جراحی بیشتر نمایان است.
 • میزان رضایت مراجعان. در صورت دریافت تجربه مراجعان قبلی اطمینان خاطر بیشتری برای انتخاب بهترین پزشک پیدا می‌کنید.
 • بررسی تیم دستیاران پزشک برای مشاوره قبل و بعد عمل
 • محل انجام جراحی. اینکه محل جراحی از نظر بهداشتی و امکانات مجهز باشد، نشان از توجه پزشک به سلامت بیمار است.
 • قیمت منصفانه

پیشنهاد میکنم مقاله “بهترین جراح ابدومینوپلاستی در تهران” را بخوانید.

ابدومینوپلاستی شکم چیست
عمل ابدومینوپلاستی برای صاف و تخت شدن شکم انجام می شود.

برای مطالعه سایر موضوعات مربوط به جراحی شکم در مجله ابدومینوپلاستی، اینجا کلیک کنید.

دکتر حمید رضوانی

متخصص جراحی عمومی، پلاستیک و ترمیمی در تهران

 • پیکرتراشی به روش لیپوست
 • جراحی پروتز سینه و لیفت سینه
 • عمل فرم دهی و تزریق چربی باسن
 • جراحی ابدومینوپلاستی و مینی ابدومینوپلاستی
 • ژنیکوماستی (کوچک کردن سینه در آقایان)
 • ماموپلاستی (کوچک کردن سینه در خانم ها)

برای تعیین نوبت و مشاوره تماس بگیرید.

 09107103228

09107103227

-


ابدومینوپلاستی چیه؟

نحوه خوابیدن بعد از عمل ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی که معمولا به عنوان تامی تاک شناخته می شود، یک عمل جراحی است که شامل برداشتن پوست و چربی اضافی شکم و سفت شدن عضلات شکم می شو

چه مدت بعد از عمل ابدومینوپلاستی باید گن پوشید؟

گن ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن

از شکم‌بند یا گن برای مدت 1 ماه استفاده کنید؛ به گونه ای که این گن به صورت شبانه‌روزی مورد استفاده قرار گیرد. بعد از آن به مدت یکماه روزی 12 ساعت در مجموع کافیست. اطلاعات بیشتر

نتیجه عمل ابدومینوپلاستی دائمی است؟

اگرچه نتایج جراحی صافی شکم دائمی است، اما با نوسانات قابل توجه وزن نتیجه مثبت آن تا حد زیادی کاهش خواهد یافت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *