,

عمل لیفت و پروتز سینه به طور همزمان

عمل همزمان لیفت و پروتز سینه


خانم هایی که سینه های کوچک، شل و افتاده دارند، عمل لیفت و پروتز سینه را به طور همزمان انجام میدهند؛ به لطف پیشرفت علم پزشکی و تکنولوژی های مدرن آن، امروزه پزشکان و جراحان پلاستیک به توانایی های زیادی دست پیدا کردند.امروزه جراحان میتوانند تقریبا هر مشکل یا دفورمیتی ظاهری در سینه را درمان کرده و بهبود ببخشند. جراحان ترمیمی پلاستیک، از روش های مختلفی برای خوش فرم کردن سینه ها استفاده می کنند که یکی از آن ها، لیفت سینه همراه با پروتز است. جراحی های لیفت سینه و پروتز یا ایمپلنت پستان به طور جداگانه تاثیر خوبی در ظاهر بانوان دارند اما ترکیب این دو جراحی نتیجه ی فوق العاده تری خواهد داشت. در مقاله ی رو به روی شما، به معرفی این جراحی پرطرفدار در میان بانوان می پردازیم.

از جراحی لیفت و پروتز همزمان سینه چه انتظاراتی می توان داشت؟

جراح لیفت و پروتز همزمان سینه می تواند، شکل ظاهری پستان ها را تغییر داده و آن ها را گرد و زیبا کند. نوک پستان ها را به سمت بالا ببرد و همچنین هاله دور آن ها را کوچکتر کند. علاوه بر این، بعد از پایان جراحی، سینه ها خوش فرم تر و حجیم تر خواهند شد. پس می توان گفت این جراحی یک پکیج زیبایی کامل برای پستان هاست.

عمل پروتز و لیفت سینه همزمان چگونه انجام می شود؟

در ابتدا بیمار نیاز به یک جلسه ی مشاوره ومعاینه نزد دکتر لیفت و پروتز سینه دارد. در جلسه معاینه، معمولا پزشک میزان افتادگی پستان ها را تعیین می کند. هرچقدر افتادگی آن ها کمتر باشد، طبیعتا نیاز به برش های کوچک تری بر روی سینه هست. اما جای نگرانی وجود ندارد چرا که این برش و زخم ها بعد از عمل زیر لباس پوشانده می شوند.

در عمل همزمان لیفت و پروتز، جراح از برش هایی که برای لیفت سینه ایجاد کرده استفاده می کند تا پروتزها را جای گذاری کند. در حقیقت برش جداگانه و جدیدی زده نمی شود و این امر مزیت بزرگی در جراحی های زیبایی به حساب می آید. چرا که برش کمتر به معنای اسکار و جای زخم کمتر است.

دکتر حمید رضوانی جراح لیفت و پروتز سینه


در این جراحی، از دو نوع برش استفاده می شود:
برش عمودی: این برش از زیر هاله ی اطراف نوک سینه ها (آرئولار) تا پایین سینه ایجاد می شود و پس از پایان جراحی قابل مشاهده است.
برش پری آرئولار: این برش بر روی خط آرئولار یا همان هاله ی سینه ها ایجاد می شود و بعد از بهبودی قابل مشاهده نخواهد بود.

مزایای لیفت و پروتز سینه به طور همزمان

برخی مزایای این دوعمل در یک نوبت به شرح زیر است:

 • کوتاه شدن دوران نقاهت و بهبودی پس از عمل
 • جوان سازی و افزایش حجم سینه ها
 • ایجاد تقارن در سینه ها
 • صرفه جویی در هزینه ی بیمارستان، جراح، بیهوشی و…
 • صرفه جویی در وقت فرد
 • بالاتر رفتن اعتماد به نفس خانم هایی که به هر دلیل از ظاهر سینه های خود ناراضی اند.

در ادامه شرح مختصری از تعریف هرکدام از عمل های لیفت سینه و پروتز سینه خواهیم داد.

جراحی لیفت سینه یا ماستوپکسی

عمل جراحی لیفت سینه برای رفع افتادگی شدید سینه ها، درمانی فوق العاده است. با این جراحی نمی توان حجم سینه ها را تغییر داد، چرا که در طی آن، تنها پوست اضافی سینه های افتاده برش خورده و سینه ها از حالت شل خود خارج می شوند. سینه های متمایل به بالا و سفت و خوش فرم، حجم خود را بیشتر نشان می دهند، اما به هیچ عنوان حجم آن ها بیشتر نمی شود. در حقیقت خانم هایی که الاستیسیته یا خاصیت کشسانی سینه های خود را بر اثر بارداری و شیردهی از دست می دهند، کاهش و افزایش مکرر و شدید وزن، بالا رفتن سن و… ، از جراحی ماستوپکسی یا لیفت سینه استفاده می کنند که زیبایی و جوانی سابق سینه ها را به دست بیاورند. این جراحی به تنهایی موجب جوانسازی پستان ها می شود.

جراحی لیفت سینه برای چه کسانی مناسب است؟

افراد زیر میتوانند برای عمل لیفت سینه به جراح لیفت سینه مراجعه کنند:

 • خانم هایی با سینه های شل و آویزان که افتادگی سینه دارند.
 • زنانی با شکل کشیده و دراز پستان
 • افرادی که نوک سینه ی متمایل به سمت پایین دارند.
 • بانوانی که سینه هایشان نامتقارن است.
 • افرادی که تصمیم به کاهش یا افزایش وزن شدید یا مکرر در زمان آینده ندارند.

جهت مشاوره، تعیین وقت و تخمین قیمت میتوانید از تیم پزشکی دکتر رضوانی کمک بگیرید.

دکتر حمید رضوانی، دکتر جراح زیبایی شکم و سینه

فرم درخواست مشاوره

درخواست خود را ثبت کنید. با شما تماس میگیریم.

 • شماره همراه خود را با اعداد انگلیسی وارد نمایید

پروتز سینه

ایمپلنت یا پروتز سینه هم راه حلی برای افزایش سایز و حجم و همچنین خوش فرم تر کردن پستان ها است. اغلب مردم این تصور را دارند که جراحی پروتز سینه می تواند شلی سینه ها را رفع کند در حالی که این تصور اساساً اشتباه است. این جراحی می تواند تا حدودی این افتادگی ها را برطرف کند اما زمانی که افتادگی ها شدید باشند کمکی به بیمار نمی کند.
در طی جراحی پروتز سینه، جراح پروتزها را وارد بافت سینه می کند و در محلی از پیش تعیین شده جای داده و در آن موقعیت ثابت می کند. پروتز ها از لحاظ جنس، انواع گوناگونی دارند مانند سیلیکونی، آب نمکی یا پروتز های ثابت. از نظر شکل هم پروتز ها متفاوت اند. دو نوع اشکی شکل و گرد یا راند دارند که از نوع اشکی شکل برای سینه های کم حجم تر استفاده می شود. این پروتز ها سینه ها را طبیعی تر نشان می دهند. پروتز های گرد برای افرادی مناسب است که برجستگی بیشتری در ناحیه سینه ها می خواهند. البته قطر و همچنین برجستگی پروتز ها تفاوت دارد و در اندازه ها متفاوتی طبقه بندی می شوند.
بهترین جراح پروتز سینه می تواند از برش های متفاوتی برای جای گذاری پروتزها استفاده کند. برش در زیر بغل، دور ناف، اطراف هاله ی سینه و زیر چین سینه ها، رایج ترین برش های جراحی پروتز سینه هستند.

پروتز سینه برای چه کسانی مناسب است؟

• افرادی که به دلایل متفاوت اعم از ژنتیک، تغذیه، توده بدنی و … سینه های کوچک دارند.
• زنانی که به خاطر بالا رفتن سن، شیردهی و بارداری، کاهش وزن شدید و … دچار تحلیل بافت سینه ها شده اند.
• بانوانی که به علت سرطان قسمتی از بافت سینه یا حتی کل آن را تخلیه کرده اند.
• خانم های دارای سینه های نامتقارن و دارای دفورمیتی یا غیر طبیعی.

کاندیدای مناسب برای جراحی لیفت سینه با پروتز همزمان چه کسانی هستند؟

 • بانوان دچار اختلال سینه ی فشرده
 • زنانی که تمایل دارند سینه هایشان را لیفت کرده و بالا بکشند و همزمان آن ها را خوش فرم و حجیم کنند.• کسانی که بعد از کاهش وزن شدید یا پس از انجام جراحی، در سایز سینه هایشان تغییر چشمگیری ایجاد و پستان هایشان افتاده شده.
 • خانم هایی که به علت افتادگی زیاد سینه ها، نمی توانند با پروتز سینه آن را جبران کنند.

اگر نیاز به مشاوره در زمینه جراحی همزمان لیفت و پروتز سینه دارید، تیم مشاوره ی دکتر حمید رضوانی می تواند همه روزه پاسخگوی شما باشد.
جهت دریافت نوبت مشاوره نزد دکتر حمید رضوانی، متخصص جراحی عمومی پلاستیک ترمیمی، با ما در ارتباط باشید.
شما می توانید نمونه کارهای واقعی جراحی لیفت و پروتز سینه به صورت همزمان را در صفحه اینستاگرام ایشان مشاهده کنید.

پروتز و لیفت همزمان پستان ها

آیا تمایل دارید که سینه هایتان سفت و محکم شود و علاوه بر آن، از حجم کم آن ها ناراضی هستید و تمایل به افزایش حجم آن ها دارید؟ راه حل چنین مشکلی، جراحی لیفت و پروتز سینه همزمان است. دکتر حمید رضوانی با 15 سال تجربه در زمینه جراحی های زیبایی اندام، رضایت کامل مراجعین خود را کسب کرده اند و با علم و آگاهی و مهارت زیاد، می توانند به شما در تصمیم گیری کمک کنند. تیم مشاوره ی حرفه ای و مجرب ایشان نیز هرروزه حتی در ایام تعطیل آماده پاسخ گویی به سوالات شما در زمینه جراحی های زیبایی اندام هستند. کافیست با ما در تماس باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *