پروتز سینه و شیردهی

پروتز سینه و شیردهی
آذر ۲۵, ۱۳۹۵

پروتز سینه و شیردهی

برای انجام عمل پروتز سینه اغلب زمانی تصمیم گرفته میشود که خانم ها در سینه های خود شل بودن و یا کوچک بودن بافت سینه را مشاهده میکنند ، همین امر باعث میشود جهت درمان موارد گفته شده تصمیماتی نیز گرفته شود . روش پروتز سینه جهت بزرگ کردن سینه از بهترین روش هایی است که مورد استفاده نیز قرار میگیرد و سبب سفت شدن و شکل گیری بافت سینه خواهد شد ، به علاوه  سبب می شود تا سینه کمی حجم بگیرد و فرم و شکل ظاهری زیباتری داشته باشد . در ادامه موضوع ” پروتز سینه و شیردهی ” را مورد بررسی قرار خواهیم داد .

پروتز سینه و شیردهی

انواع پروتز سینه :

پروتز سینه انواع مختلفی دارد از جمله پروتز سیلیکونی و پروتز آب نمکی که نحوه استفاده از هر یک بسته به نوع مشکل موجود در بافت سینه خواهد داشت که پزشک جراح میتواند استفاده کند  .

پروتز سینه و شیردهی :

به طور کلی اغلب جهت انجام پروتز سینه ممنوعیت سنی وجود نخواهد داشت  اما در اکثر اوقات توصیه میگردد که فرد تصمیم گیرنده برای انجام این عمل ابتدا به بلوغ  کامل رسیده باشد و همچنین اینکه پس از ازدواج و بارداری این عمل صورت بگیرد تا مشکلی در شیردهی  ایجاد نکند . ولی امروزه با پیشرفت های علمی در این زمینه فرد می تواند قبل از بارداری از پروتز سینه استفاده کند .

امروزه با انجام پروتز سینه و نحوه برشی که متخصص زیبایی برای کارگذاشتن پروتز از آن استفاده می کند ، در امر پروتز سینه در دوران بارداری و پروتز سینه و شیردهی بسیار تاثیر گذار می باشد . دلیل این امر این است که در صورت نرمال گذاشتن پروتز هیچ گونه آسیبی به بافت سینه وارد نخواهد شد ، ولی در مواقعی ممکن است در بعضی از جراحی های پروتز سینه بافت عروقی که توسط آن شیر به خارج سینه راه پیدا می کند آسیب پیدا کند و یا اینکه قسمتی از آن دچار آسیب شود . این نقص یا اشتباه به علت نا وارد بودن و یا نداشتن مهارت کافی متخصص زیبایی در انجام عمل پروتز سینه میباشد .

متاسفانه در هر دو مورد ذکر شده از میزان خفیف تا شدید بر روی شیردهی تاثیر مخرب نیز گذاشته و حتی در مواردی که میزان آسیب بسیار زیاد باشد احتمال این خواهد بود که به هیچ عنوان فرد نتواند شیردهی انجام دهد . لازم به ذکر است باید در انتخاب متخصص زیبایی خود بسیار دقت کرده و اطلاعات کافی در این زمینه را کسب نمایید .

با تمام موارد ذکر شده در بالا افراد زیادی متقاضی انجام جراحی پروتز سینه می باشند تا فرم و زیبایی سینه های خود را بیشتر کرده و باعث بزرگتر شدن سینه خود شوند .

 

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی ( لیپوماتیک , لیپولیز , ابدومینوپلاستی , ماموپلاستی )