,

عوارض لیفت سینه با ماستوپکسی

آیا لیفت سینه عوارض دارد؟ عوارض ماستوپکسی که عملی است که برای درمان افتادگی سینه انجام میشود، بیشتر موقتی هستند. این عوارض گاها به دلیل عدم مراقبت صحیح در دوران نقاهت پیش می آید و گاهی هم به علت کم دقتی جراح ماستوپکسی می تواند باشد.
افتادگی و شل بودن سینه جزو مواردی است که به راحتی قابل درمان نیست. ساختار پستان در بانوان به صورتی است که پس از افتادگی، ورزش و درمان های خانگی، تاثیری بر روی لیفت یا بالا رفتن آن ها نخواهد داشت. در حقیقت در برجستگی پستان ها هیچ گونه ماهیچه و عضلاتی وجود ندارد و بیشتر حجم آن ها را چربی تشکیل می دهد. بانوان ورزشکار، به همین علت است که سینه های با حجم کوچک و گاها افتاده ای دارند. آنان در صورت تمایل به داشتن سینه های حجیم تر و خوش فرم تر، به فکرراه حل های جراحی، مانند لیفت سینه (ماستوپکسی) و عمل پروتز سینه می افتند. اما طبیعتاً این جراحی ها عوارض و معایبی دارند که معمولا به آن ها توجه و اشاره زیادی نمی شود. در این مقاله به عوارض و خطرات لیفت سینه با جراحی یا همان ماستوپکسی پرداخته ایم.

لیفت سینه یا ماستوپکسی چیست؟

روزانه و در شبکه های اجتماعی، شاهد افراد زیادی هستیم که روش های گوناگونی را برای حل مشکل افتادگی سینه در بانوان مطرح می کنند. البته که راه حل های زیادی برای لیفت سینه ارائه شده؛ اما نکته قابل توجه این است که این راه حل ها اکثرا موقت هستند. همینطور تاییدیه معتبری از سازمان های بهداشت و سلامت جهانی ندارند و تنها تغییر کمی در افتادگی سینه ها ایجاد می کنند که گاها حتی قابل مشاهده نیست. به همین دلیل بهترین جراحان پلاستیک و پزشکان متخصص زیبایی، عمل ماستوپکسی یا لیفت سینه را پیشنهاد می دهند که برخلاف راه حل های مذکور، تاثیرات واضح تر و ماندگارتری دارد. در عمل ماستوپکسی، به دلیل انجام آن توسط متخصصین و جراحان با تجربه، خطرات کمتری سلامت فرد را تهدید خواهد کرد.
این جراحی در صورتی که توسط یک جراح حاذق و خبره انجام بپذیرد، می تواند نتایج شگفت انگیزی را در ظاهر و اندام شما به وجود بیاورد. عمل جراحی لیفت سینه یا ماستوپکسی با هدف بالا بردن و لیفت سینه های افتاده در خانم هایی انجام می شود که به هر دلیلی از جمله بارداری و شیردهی، شکل و فرم مطلوب پستان ها را از دست داده اند و سینه هایی شل و آویزان دارند. همچنین با انجام لیفت پستان ها می توان عدم تقارن بین آن ها را اصلاح کرد.

روش جراحی ماستوپکسی

اغلب اوقات جراحی ماموپلاستی و ماستوپکسی به عنوان جراحی لیفت سینه در نظر گرفته میشود. این دو، در روش و نتایج، شباهت هایی به یکدیگر دارند ولی اینکه کدام عمل برای زیبایی سینه شما مناسب است، بعد از مشاوره با پزشک متخصص مشخص میشود. ماموپلاستی یک روش جراحی برای کوچک کردن سینه است که تا حدی لیفت سینه را هم دربر دارد. اما ماستوپکسی، جراحی بالاکشیدن سینه بدون کاهش سایز است ولی ممکن است در نتیجه عمل، سینه کوچکتر به نظر برسد.

جراح لیفت سینه با ایجاد برش هایی در اطراف هاله تیره رنگ دور نوک سینه (که همان آرئول نام دارد) و برش های دیگری در زیر سینه به صورت افقی یا عمودی، پوست اضافه و شل و افتاده پستان ها را حذف می کند. این کار سبب می شود سینه بالا کشیده شده، افتادگی سابق را از بین می برد. همچنین فرم و شکل زیباتری به آن ها می دهد که برای خانم ها بسیار حائز اهمیت است. چرا که فرم سینه ها یکی از عناصر زیبایی در بدن بانوان به حساب می آید.
جهت مشورت با یکی از بهترین جراحان زیبایی اندام، میتوانید با دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی عمومی پلاستیک ترمیمی در تهران، در ارتباط باشید.
دکتر حمید رضوانی پس از سال ها تجربه جراحی در زمینه زیبایی اندام، می توانند شرایط و عوارض ماستوپکسی را با شما درمیان بگذارند. ایشان بهد از شنیدن صحبت های شما، بهترین روش زیبایی سینه را به شما پیشنهاد دهند.

فواید ماستوپکسی

جراحی ماستوپکسی به غیر از خطرات و عوارضی که ممکن است داشته باشد، فواید بسیاری هم دارد. از جمله:

 • قسمت بالای سینه که در افراد دارای سینه های افتاده شکل بدی دارد، حالت حجیم تر و بهتری پیدا خواهد کرد.
 • شل بودن و آویزانی و افتادگی سینه ها با این روش به طور ثابت شده ای درمان می شود. پستان ها ظاهر گردتر و سفت تری پیدا می کنند.
 • این تغییرات سبب می شود ظاهر شما جوان تر و سالم تر به نظر برسد.
 • با انجام لیفت سینه می توانید محدوده آرئول (هاله ی دور نوک سینه) را تغییر دهید. اگر آرئول سینه های شما مناسب نباشد، در صورت نیاز کوچک تر می شود و در مرکز سینه ها قرار می گیرد.
 • اگر سینه های شما متقارن نباشند، جراح ماستوپکسی با انجام تغییراتی آن ها متقارن و یک شکل خواهد کرد.
 • پس از انجام جراحی، رضایت دوچندانی از ظاهر خود خواهید داشت که سبب می شود اعتماد به نفس از دست رفته را به دست آورید و خود را بیشتر دوست داشته باشید.

چه کسانی لیفت سینه را انجام دهند؟

لیفت سینه یا ماستوپکسی برای بانوانی توصیه می شود که:

 • به دلیل کاهش وزن شدید، سینه هایی آویزان دارند.
 • نوک سینه ی آنها به سمت پایین متمایل است.
 • پس از بارداری و شیردهی، افتادگی سینه پیدا کرده اند.
 • با گذشت سن و براثر گرانش زمین، پستان هایشان ظاهری افتاده و کشیده پیداکرده است.

این افراد میتوانند با تعیین وقت مشاوره از دکتر جهت رفع آن اقدام کنند.

خطرات، معایب و عوارض جراحی ماستوپکسی

در جراحی های زیبایی هم عوارض و خطراتی وجود دارند که برخی جراحان سعی می کنند با در نظر نگرفتن و اطلاع ندادن آن ها به بیماران، آن ها را به انجام جراحی متمایل کنند. اما هر جراح با وجدان، حرفه ای و مسئولیت پذیر، وظیفه دارد در اولین جلسه مشاوره عمل جراحی ماستوپکسی، متقاضی را از عوارض و خطرات این جراحی کاملا آگاه کند و مطمئن شود که افراد با اطلاع و رضایت کامل از عوارض احتمالی به زیر تیغ جراحی می روند. بسیاری از عوارض مربوطه موقت هستند و پس از گذشت چند روز یا حداکثر چند هفته از بین می روند. همچنین ممکن است برخی افراد دچار هیچ عارضه قابل توجهی نشوند.

قبل از تصمیم گیری برای انجام این روش، مهم است که در مورد خطرات و عوارض احتمالی ماستوپکسی با یک جراح پلاستیک واجد شرایط صحبت کنید. با در نظر گرفتن دقیق خطرات و فواید، زنان می توانند تصمیمی آگاهانه در مورد اینکه آیا ماستوپکسی انتخاب مناسبی برای آنهاست یا خیر، بگیرند.

دکتر حمید رضوانی

انتخاب جراح مطمئن، ماهر و با تجربه تاثیر چشم گیری در کاهش عوارض جراحی لیفت سینه دارد. اگر قصد دارید که این عمل را انجام دهید از مهارت، تخصص و تجربه ی جراح موردنظرتان اطمینان حاصل کنید. این گونه کمترین عوارض ممکن را تجربه خواهید کرد.

جهت دریافت نوبت مشاوره نزد دکتر حمید رضوانی تنها کافیست با ما در تماس باشید.

خدمات دکتر حمید رضوانی

متخصص جراحی عمومی، پلاستیک و ترمیمی در تهران

 • پیکرتراشی به روش لیپوست
 • جراحی پروتز سینه و لیفت سینه
 • عمل فرم دهی و تزریق چربی باسن
 • جراحی ابدومینوپلاستی و مینی ابدومینوپلاستی
 • ژنیکوماستی (کوچک کردن سینه در آقایان)
 • ماموپلاستی (کوچک کردن سینه در خانم ها)

برای تعیین نوبت و مشاوره تماس بگیرید.

 09107103228

09107103227

-

عوارض معمول جراحی لیفت سینه مانند:

عوارض داروهای بیهوشی

این عوارض معمولا در تمامی جراحی ها وجود دارند و پس از گذشت حداکثر چند روز کاملا از بین می روند. در نظر داشته باشید که داروهای مصرفی، حساسیت های دارویی و بیماری های خود را با پزشکتان در جریان بگذارید و از اطلاع کادر اتاق عمل نسبت به این موارد اطمینان حاصل کنید.

خونریزی

خونریزی هم در جراحی ها عارضه ای عادی می باشد و جای نگرانی نیست. چرا که پزشک شما با در نظر گرفتن تدبیراتی خون از دست رفته را به حداقل خواهد رساند و آن را توسط تجویزات بعدی، جبران خواهد کرد.

عفونت

در صورت استریل نبودن محیط جراحی و یا عدم انجام مراقبت های بعد از عمل به نحو احسن، ریسک عفونت بالا می رود. یک جراح زیبایی خوب، تمامی نکات مربوط به مراقبت های قبل و بعد عمل را به شما گوشزد خواهد کرد و به استریل بودن اتاق عمل، ابزار و کادر اتاق عمل اهمیت زیادی می دهد. به همین دلیل است که همواره توصیه می شود قبل از انتخاب جراح زیبایی، تحقیقات بسیاری را انجام دهید و بهترین گزینه ممکن را انتخاب کنید تا سلامتی و جان شما به خطر نیفتد.

مشکل در شیردهی

این عارضه معمولا اتفاق نمی افتد و خانم هایی که پس از انجام لیفت سینه یا ماستوپکسی باردار می شوند و یا به نوزاد خود شیر می دهند، معمولا با مشکلی مواجه نمی شوند. اما بسته به نوع تکنیک جراحی انتخاب شده توسط جراح و یا عواملی که ممکن است صرفا به خاطر روند جراحی نباشد، مقدار تولید شیر سینه ها می تواند کمتر از حد کافی شود.
این عارضه برای همه ی بانوان رخ نمی دهد و همان گونه که ذکر شد به عوامل گوناگونی بستگی دارد. اما شما باید در جلسات مشاوره با جراح خود واضح و روراست باشید و با صداقت کامل، انتظارات خود از نتیجه ی جراحی را بیان کنید و بگویید که تمایل دارید باردار شوید، شیردهی داشته باشید و…

عوارض بی حسی نوک سینه ها در ماستوپکسی

یکی از عوارض معمول عمل لیفت سینه، بی حسی نوک سینه است. معمولا پس از گذشت چند هفته این بی حسی از بین می رود. اما در غیر این صورت، تاثیری بر روی روابط جنسی شما و احساس شهوانی نوک سینه ها نخواهد گذاشت.

از بین رفتن آرئول ها

آرئول ها همان گونه که گفته شد، ناحیه ی تیره رنگ اطراف نوک سینه ها هستند. ممکن است درنتیجه قطع خونرسانی به نوک سینه ها در زمان لیفت، آسیبی به این ناحیه وارد و قسمتی از آن یا کل آن از بین برود. در این مورد اطلاعات دقیقتری میتوانید از پزشک بگیرید.

باقی ماندن جای زخم

اسکار یا جای زخم و بخیه ها، معمولا پس از انجام لیفت سینه باقی می مانند و زمان طولانی تری برای ترمیم نیاز دارند. حدودا یک الی دو سال بعد از جراحی، جای زخم ها نرم و کمرنگ می شوند. البته جای نگرانی نیست. تکنیک ها و برش های زده شده توسط جراح شما، به گونه ای خواهد بود که زخم ها دیده نشود. یا اینکه حداقل در زمان پوشیدن لباس شنا و سوتین قابل مشاهده نخواهد بود. اما اغلب اوقات این اسکار ها به طور کامل از بین نمی روند.

عدم تقارن سینه ها بعد از جراحی

باید توجه داشته باشید که گاهی ممکن است عارضه عدم تقارن بین سینه ها موقت باشد و در اثر تاثیرات جراحی رخ داده باشد. اما چه بیمار قبل از انجام جراحی دارای سینه های غیرمتقارن بوده باشد و چه متقارن، ممکن است پس از انجام جراحی به دلیل عدم مهارت جراح، عدم تقارن در پستان ها به وجود بیاید. پس مهارت جراح لیفت سینه نقش مهمی در عوارض پس از ماستوپکسی دارد.

می توانید با دریافت نوبت مشاوره از دکتر حمید رضوانی، از عوارض و تاثیرات لیفت سینه کاملا مطلع شوید.

معرفی جراح متخصص لیفت سینه در تهران

دکتر حمید رضوانی توانسته اند کمترین عوارض لیفت سینه را برای مراجعین خود رقم بزنند و رضایت بالای آنان را کسب کنند. اگر هرگونه تردید و ترسی برای انجام این جراحی دارید، راه حل شما یک جلسه مشاوره با دکترحمید رضوانی و آگاهی از شرایطتان است. معیارهای انتخاب جراح خوب برای لیفت سینه را در اینجا میتوانید بخوانید.

دکتر حمید رضوانی، دکتر جراح زیبایی شکم و سینه

فرم درخواست مشاوره

درخواست خود را ثبت کنید. با شما تماس میگیریم.

 • شماره همراه خود را با اعداد انگلیسی وارد نمایید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *