تکنیک لیزر لیپولیز

تکنیک لیزر لیپولیز
اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۶

تکنیک لیزر لیپولیز

تکنیک لیزر لیپولیز یک روشی کم تهاجمی بوده که با خورد کردن سلول های چربی به واسطه ی گرما باعث تخلیه و یا جذب شدن بافت های چربی می شود . این سیستم لیزر در 31 اکتبر 2006 در سازمان غذا و داروی آمریکا به تایید و ثبت رسده است . تکنیک لیزر لیپولیز روشی است که طی آن یک فیبر نوری لیزر داخل بافت چربی شده و در اثر تابیده شدن اشعه سبب نیمه مایع در آمدن چربی ها می شود . این دستگاه در یک جلسه ، 1 تا 3 روز ، تحت بی حسی موضعی  انجام می شود .

تکنیک لیزر لیپولیز

تکنیک لیزر لیپولیز به چه صورت انجام می شود ؟

به واسطه ی این تکنیک ، لایه ی سطحی زیر پوست نیازی به لیپوساکشن ندارد  و بر خلاف دستگاه های دیگر مانند ( لیپوساکشن ) سطح پوست را دچار ناهمواری و شلی ، افتادگی نمی سازد . قابل به ذکر است این روش در افرادی که دچار چاقی خفیف و متوسط هستند کافی می باشد و دیگر احتیاجی به لیپوساکشن ندارند . کسانی که دچار چاقی شدید هستند دستگاه لیزر لیپولیز به تنهایی برای از بین بردن چربی های آن ها کافی نمی باشد زیرا این تکنیک فقط لایه های سطحی پوست را از بین می برد ، به همین جهت افرادی که چربی های زیادی در بدن دارند این روش به آن ها توصیه نمی شود و در صورت استفاده از این تکنیک نیاز است که ، از دستگاه لیپوساکشن نیز استفاده کنید .

در صورتی که چربی خارج شده از بدن بیمار بیش از حد باشد چه پیامدی را به دنبال دارد ؟

در صورتی که حجم چربی خارج شده به میزان مناسب تخلیه نشده باشد ، سبب فرو رفتگی ، شل شدن پوست ، مختل کردن پوست ، شکل ناهمواری پوست آن ناحیه ی فرد می شود . در صورتی که چربی فرد 15 تا 20 کیلو بیش تر از بدن خارج شود خطر  آفرین خواهد شد .

محل مناسب برای تکنیک لیزر لیپولیز :

ناحیه هایی که چربی در آن به صورت موضعی رسوب کرده باشد ، مانند : پهلو ، شکم ، غبغب ، سینه ی آقایان .

با مطالعه کردن درباره ی تکنیک لیزر لیپولیز می توانید دریابید آیا این تکنیک برای تناسب دادن به اندام شما مناسب است یا خیر .

 

 

 

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی ( لیپوماتیک , لیپولیز , ابدومینوپلاستی , مامو پلاستی

, بادی جت , پروتز سینه )

دکتر حمید رضوانی