,

عمل جراحی لیپوماتیک

لیپوماتیک چیست

عمل زیبایی اندام لیپوماتیک، نسل جدید و پیشرفته عمل زیبایی برای لاغری، کاهش سایز و فرم دهی بدن است که در دنیا استفاده می‌شود. بیشتر افراد عمل لیپوماتیک را برای شکم و پهلو انجام می‌دهند. در این جراحی پیکر تراشی، با استفاده از دستگاه مخصوص، بدون ایجاد اسکار و بخیه، چربی‌های اضافه به شکل یکدست از زیرپوست خارج می‌شوند.
چاقی یک عارضه فیزیکی است که با تجمع زیاد چربی و ایجاد بافت چربی در بدن همراه است. امروزه افراد زیادی در سراسر جهان وجود دارند که با این مشکل روبرو هستند. متاسفانه یا خوشبختانه یکی از مواردی که در روزگار ما در اعتماد به نفس افراد تاثیر فراوان دارد، زیبایی و تناسب اندام است.
البته افراد لاغر هم مانند افراد چاق دچار نارضایتی از اندام خود هستند؛ ولی شیوع چاقی و نارضایتی از آن، بسیار بیشتر است. علاوه بر آن، چاقی باعث بسیاری از بیماری‌ها هم می‌شود.
از گزینه‌های درمان چاقی، غیر از جراحی لیپوماتیک و بدون نیاز به جراحی، داشتن رژیم غذایی مناسب و ورزش کردن منظم است که علاوه بر سلامتی، تا حدی باعث کاهش سایز و وزن نیز می‌شود. اما افرادی هستند که از راه رژیم غذایی و یا ورزش نتیجه مطلوبی نگرفته‌اند. آنها ممکن است کاهش وزن داشته باشند، اما به فرم بدنی ایده آل نرسیدند. مثلا تجمع چربی در ناحیه خاصی از بدن دارند که از روش های بدون جراحی به اصطلاح سوخت نمی‌شود.
تعدادی از افراد هم هستند که بنا بر دلایل بیماری یا ژنتیکی، روش‌های بدون عمل کاهش وزن و سایز بر روی آنها تاثیرگذار نیست.
برخی دیگر هم می‌خواهند یک‌شبه ره چندساله را بروند و از علم پزشکی، برای رسیدن به فرم بدنی زیبا بهره بگیرند.

عمل ابدومینوپلاستی چیست؟

لیپوماتیک Lipomatic چیست؟

در این مرحله است که پیشرفت‌های علم پزشکی و جراحی پیکرتراشی (لیپوماتیک) به این افراد کمک می‌کند.

لیپوماتیک نسل جدید و پیشرفته جراحی تناسب اندام است که در دنیا استفاده می‌شود. در اصل یک دستگاه برای عمل پیکرتراشی بدن است. دستگاه های دیگری هم وجود دارند که قبل و بعد از آن آمده اند ولی در ایران اکثرا لاغری به روش تخلیه چربی بدون برش بدن را به نام عمل لیپوماتیک می شناسند.

دکتر حمید رضوانی جراح پیکرتراشی

لیپوست، لیپولیز اولتراسونیک، بادی جت و .. دستگاه های دیگری هستند که برای پیکرتراشی استفاده می شوند. همه آنها نتیجه تقریبا مشابهی دارند.

لیپوماتیک نسل گسترش‌یافته و بهبودیافته لیپوساکشن است که بسیاری از مشکلات لیپوساکشن را ندارد. در این روش غیر تهاجمی، بافت چربی ها از بدن خارج می شوند بدون اینکه ناحیه موردنظر دچار ناهمواری شود.

دکتر حمید رضوانی

عمل تخلیه چربی با این روش چگونه انجام میشود؟

عمل لیپوماتیک معمولا با بیهوشی عمومی در بیمارستان انجام میشود. در این روش قبل از ورود کانولا به محل چربی مایعی به چربی ها تزریق می شود که موجب رقیق شدن چربی و خروج آسانتر آن از بدن می شود، بدون اینکه آسیبی به دیگر بافتها بزند. بنابراین باعث نتیجه بهتر و مطلوبتر و راحتی بیشتر بیمار بعد از جراحی می شود.
در این روش چربیهای خارج شده از بدن قابل تصفیه شدن است و میتوان برای عمل تزریق چربی باسن از آن ها استفاده کرد.

دستگاه لیپوماتیک، برای شکستن سلولهای چربی از فناوری صوتی و لرزش استفاده می کند. یک کمپرسور هوا به دستگاه لیپوماتیک متصل است که هوای پرفشار را تولید و به لوله کانولا منتقل می کند.
لوله کانولا هم در زیر پوست با ارتعاش سریع و مداوم سلولهای چربی را میشکند و بعد توسط کانولای دیگری که به دستگاه ساکشن متصل است چربی ها تخلیه میگردد.حرکت لوله کانولا به گونه ایست که به عروق و دیگر بافتهای بدن آسیب نمیزند.

کدام نواحی بدن برای عمل لیپوماتیک مناسب است؟

با انجام عمل لیپوماتیک Lipomatic، میتوانید برخی قسمتهای بدن را که دچار چاقی یا چربی اضافی هستند؛ فرم دهید.

این نواحی شامل:

 • شکم و پهلوها
 • پشت(بالای خط سوتین)
 • ناحیه باسن
 • خارج و داخل ران
 • زیر باسن
 • سینه در آقایان (ژنیکوماستی)
 • داخل زانو
 • بازو

هستند. ولی برای هر ناحیه نیاز به یک نوبت عمل جداگانه نیست. تا جای ممکن که برای زیباجو خطر یا ضرری نداشته باشد، در یک نوبت بیهوشی انجام خواهند شد.

لیپوماتیک شکم و پهلو

عواملی چون جنسیت، ژنتیک، بارداری، بیماری و .. باعث چاقی ناحیه شکم و پهلو می شوند.
با اینکه ممکن است فرد در نواحی دیگر بدنش تجمع چربی نداشته باشد یا کم باشد.
در این حالت بهترین روش برای خلاصی، عمل لیپوماتیک شکم و پهلو است.
در لیپوماتیک شکم چربیهای بالا و زیرشکم تخلیه می شوند و شکم بیمار صاف و خوش فرم میشود.
میزان تخلیه چربی برای هر فرد متفاوت است.

لیپوماتیک و سایر جراحی های پیکرتراشی چندان در کاهش وزن افراد موثر نیستند (حداکثر حدود 10 کیلو) و بیشتر برای تغییر سایز و فرم بدن به کار می روند.

دکتر حمید رضوانی

فرق عمل لیپو و ابدومینوپلاستی

در عمل لیپوماتیک که یک عمل غیرتهاجمی است، چربی نواحی مختلف بدن قابل تخلیه شدن هستند. در این جراحی، چربی خارج شده قابل بازیافت و تزریق مجدد در نواحی لازم مانند باسن و صورت است. همچنین بعد از تخلیه چربی بستگی به نوع جنس پوست، ناحیه مورد نظر تا حدی لیفت داده میشود.
در مقابل، عمل ابدومینوپلاستی یک جراحی تهاجمی است که نیاز به برش شکم و بخیه دارد و تنها برای ناحیه شکم انجام میشود. اگر در ناحیه شکم شلی، ترک و افتادگی پوست داشته باشید، عمل ابدو برای شما انجام میشود.
در جراحی ابدومینوپلاستی پوست اضافه از ناحیه شکم برداشته می شود تا شکمی صاف داشته باشید. استفاده از گن بعد از هر دو عمل ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک لازم است و موجب جمع شدن پوست قسمت جراحی شده میشود. برای اطلاعات بیشتر، مقاله تفاوت لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی را بخوانید.

لیپوماتیک سینه

برای خانم هایی که دچار بزرگی سینه هستند، بهترین روش خلاصی از بزرگی سینه انجام جراحی ماموپلاستی است. پزشک با ایجاد برش زیرسینه، چربی و بافت اضافه سینه را خارج و سینه را کوچک کرده و همزمان لیفت می دهد.
عمل درمان بزرگی سینه در آقایان عمل ژنیکوماستی نامیده میشود.

در آقایان، چون داخل سینه آنها غدد و بافت مربوط به شیردهی وجود ندارد، امکان تخلیه چربی سینه با روش لیپوماتیک و لوله کانولا امکان پذیر است.

چه افرادی میتوانند عمل لیپوماتیک انجام دهند؟

تشخیص این مورد به نظر و صلاحدید جراح متخصص بر میگردد.
بیمار بایستی یک جلسه مشاوره با پزشک خود داشته باشد، شرایط و انتظارات خود را بیان کند، آزمایشها و عکس هایی که پزشک ممکن است برای او درخواست کند را انجام و گزارش آن را برای پزشک بیاورد.
در صورتیکه فرد برای عمل لیپوماتیک مناسب باشد، پزشک تمام موارد مرتبط را برای او بیان میکند و زمان عمل را تعیین میکند.
با همه این توضیحات کاندیداهای مناسب باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • افرادی که مشتاق تغییر فرم بدنشان هستند.
 • اضافه وزن بالایی نداشته باشند.
 • افرادی که چاقی موضعی دارند.
 • امکان کاهش چربی با ورزش و رژیم غذایی را ندارند.
 • بیماری خاصی نداشته باشند.(تشخیص آن با پزشک است).
 • تغییرات وزنی در چندماه اخیر نداشته باشند. (بسیار مهم)

افرادی که کم خونی شدید دارند، بیماری های عفونی دارند و سیستم ایمنی بدن آنها ضعیف است؛ حتما قبل از تصمیم گیری باید با پزشک متخصص مشورت کنند.

دکتر حمید رضوانی

متخصص جراحی عمومی، پلاستیک و ترمیمی در تهران

 • پیکرتراشی به روش لیپوست
 • جراحی پروتز سینه و لیفت سینه
 • عمل فرم دهی و تزریق چربی باسن
 • جراحی ابدومینوپلاستی و مینی ابدومینوپلاستی
 • ژنیکوماستی (کوچک کردن سینه در آقایان)
 • ماموپلاستی (کوچک کردن سینه در خانم ها)

برای تعیین نوبت و مشاوره تماس بگیرید.

 09107103228

09107103227

surpeon body sculpting

مزایای پیکرتراشی(Lipomatic)

عمل لیپوماتیک یا پیکرتراشی با هر دستگاهی که باشد، مزایا و فوایدی دارد که در سایر روشها ممکن است وجود نداشته نباشند:

 • ناحیه تحت عمل دچار ناهمواری نمیشود و کاملا صاف میشود.
 • نسبت به عمل لیپوساکشن زمان کمتری نیاز به استفاده از کن برای جمع شدن پوست دارد.
 • زمان عمل کوتاه تر است.
 • خونریزی و درد کمتری بعد از جراحی دارد.
 • تورم و کبودی زیرپوست در عرض چند روز برطرف می شود.
 • تغییرات بلافاصله بعد از جراحی قابل مشاهده است.
 • در پوست سوختگی ایجاد نمیکند.
 • نیاز به بستری در بیمارستان نمی باشد.
 • ریسک امبولی در آن بسیار کم است.
 • دوران نقاهت آن کوتاه است.
 • لیفت نسبی پوست دارد.
 • دستگاه لیپوماتیک سیستم حفاظتی دارد که از بافتهای غیر چربی ناحیه موردنظر در حین عمل مراقبت میکند.

برخی از عوارض هم به دلیل عدم تجربه یا توانایی کافی پزشک بوجود می آیند؛ مانند آمبولی یا ناهمواری ناحیه جراحی شده.
در تمامی این موارد، اگر در ابتدا به یک پزشک متبحر و باتجربه مراجعه کنید قطعا عمل رضایت بخشی خواهید داشت.
برای انتخاب پزشک حتما نمونه کارهای او را ببینید، نظرات دیگر مراجعان او را بپرسید و یک جلسه مشاوره با او داشته باشید که از نزدیک میزان تسلط و نحوه برخورد او با بیمار را مشاهده کنید. انتخاب یک مرکز مناسب برای جراحی هم بسیار در نتیجه عمل تاثیر دارد.
مرکزی که از نظر بهداشتی مناسب باشد و دستگاه های سالم و مناسب داشته باشند و تیم پزشکی آن متخصص و دلسوز باشند، امنیت خاطر شما را فراهم میکنند.

عوارض عمل لیپوماتیک

در عمل لیپوماتیک مانند هر جراحی دیگری عوارضی وجود دارد.
برخی از عوارض آن به طور قطع وجود دارد، ولی موقتی است؛ مانند التهاب، تورم و کبودی ناحیه. حتی حساسیت به داروهای بیهوشی در افراد حساس.
برخی عوارض هم به مراقبت های خود بیمار بعد از جراحی بستگی دارد، مانند عفونت کردن محل زخم.
با توجه به کوچک بودن محل زخم ها، احتمال عفونت کردن آنها کم است. اگر بیمار بعد از جراحی تا زمانیکه پزشک تعیین کرده، مرتب محل را ماساژ داده و پانسمانش را عوض کند، دچار عفونت نخواهد شد. عوارض دیگر لیپوماتیک را در مقاله با عنوان عوارض لیپوماتیک می توانید مطالعه کنید.

دکتر حمید رضوانی بهترین جراح پیکر تراشی در تهران هستند
دکتر حمید رضوانی؛ جراح انواع عملهای پیکرتراشی(لیپوست، ابدومینوپلاستی، فرم دهی و تزریق چربی باسن و پروتز و لیفت سینه و ..) در تهران هستند.

“تجربه و دانش تخصصی دکتر حمید رضوانی در امر جراحی پیکر تراشی و زیبایی اندام، باعث رضایت بیماران از انتخاب ایشان بوده است.”

جهت مشاوره تماس بگیرید.

انتخاب جراح متخصص لیپوماتیک

شما تصمیم دارید یک تغییر بزرگ در بدنتان ایجاد کنید. این تغییر نیاز به یک متخصص دارد که ریسک کار شما را کمتر کند. قطعا شما توقع دارید نتیجه عمل همانی شود که قبل از عمل با دکتر در موردش صحبت کردید. علاوه بر آن جراحی شما کمترین عوارض را برایتان داشته باشد و دوران نقاهت را بی خطر سپری کنید.
یک دکتر متخصص جراحی لیپوماتیک و پیکرتراشی که تجربه چندین ساله در این کار دارد و شناخته شده است بهترین انتخاب برای شماست.
شما میتوانید با مشاهده نمونه کارهای پزشک و مشاهده نظرات بیماران دکتر، انتخاب راحتتری داشته باشید.
مرحله بعدی مراجعه به پزشک برای مشاوره است. در این جلسه شما توقع خودتان را از جراحی مطرح میکنید و با پزشک صحبت میکنید. شما میتوانید مهارت پزشک را در این گفتمان بسنجید.
مرکز انجام عمل جراحی هم مهم است. پزشکتان در مرکز یا کلینیکی عمل شما را انجام دهد که امکانات لازم را به طور کامل داشته باشد و برای مواقع پیشبینی نشده در حین عمل هم شرایط فراهم باشد. در این حالت شما با اطمینان بیشتری تصمیم میگیرید.

تخلیه چربی دائمی با جراحی

جراحی لیپوماتیک، بافت های چربی را در ناحیه موردنظر حذف میکند و این بافت ها دیگر بوجود نخواهند آمد. ولی در یک مورد ممکن است فرم بدن فرد بهم بریزد و آن در صورتی است که شخص دچار اضافه وزن شود.
همیشه و در همه عمل های پیکرتراشی، این مراقبت بعد از عمل لازم است که فرد مراقب وزن خود باشد تا ثابت بماند. اضافه شدن وزن باعث تجمع چربی در نواحی دیگر بدن که عمل لیپوماتیک در آن ناحیه انجام نشده است میشود و فرم بدن را از حالت بعد از جراحی خارج میکند.

قیمت عمل Lipomatic:

عمل لیپوماتیک یا هر نوع پیکرتراشی در دسته عمل های زیبایی قرار دارند، به همین دلیل هیچ شرکت بیمه ای هزینه آن را تقبل نمیکند. همینطور چون هزینه عمل به عوامل متفاوتی بستگی دارد، به طور دقیق نمیتوان مبلغ آن را تعیین کرد. البته در جلسه مشاوره با پزشک میتوان حدود آن را تخمین زد.
هزینه هایی که باید در روش لیپوماتیک در نظر گرفت:

 • هزینه بیمارستان یا کلینیک جراحی
 • هزینه بیهوشی
 • هزینه پزشک جراح
 • هزینه اقلام مصرفی
 • هزینه خرید گن و دارو و آزمایشات

مقاله قیمت لیپوماتیک بدن را بخوانید تا با شرایط و نحوه قیمت گذاری عمل بیشتر آشنا شوید.

hamid rezvani surgeon

فرم درخواست مشاوره

درخواست خود را ثبت کنید. با شما تماس میگیریم.
6 پاسخ

تعقیب

 1. […] های مختلف چندان تفاوتی ندارد. مثلا قیمت لیپوست با جراحی لیپوماتیک تقریبا یکی است و اینکه پزشک با کدام دستگاه جراحی می کند […]

 2. […] بین روش های فوق، لاغری با دستگاه لیپوماتیک و لیپوست، بهترین و کم عارضه ترین راه های لاغری با […]

 3. […] تکنولوژی مورد استفاده در لیپوماتیک بسیار متفاوت است. لیپوماتیک روشی پیشرفته برای از بین بردن چربی اضافی از نواحی خاصی […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *