,

عمل جراحی لیپوماتیک

جراحی زیبایی اندام لیپوماتیک یا لیپوساکشن، نسل جدید و پیشرفته عمل زیبایی برای حذف چربی، تناسب اندام و فرم دهی بدن است که در دنیا استفاده می‌شود. بیشتر افراد عمل لیپوماتیک را برای شکم و پهلو انجام می‌دهند. در این عمل پیکر تراشی، با استفاده از دستگاه مخصوص، بدون ایجاد اسکار و بخیه، چربی‌های اضافه به شکل یکدست از زیرپوست خارج می‌شوند.

دستگاه لیپوماتیک با امواج صوتی،چربی ها را آب کرده و بدون آسیب رساندن به عضلات از بدن خارج می کند. عمل لیپوماتیک را می‌توان برای نواحی مختلف بدن از جمله شکم، پهلو، ران، بازو، غبغب و پشت استفاده کرد. همچنین این عمل دوران نقاهت کوتاهی دارد.
چاقی یک عارضه فیزیکی است که با تجمع زیاد چربی و ایجاد بافت چربی در بدن همراه است. امروزه افراد زیادی در سراسر جهان وجود دارند که با این مشکل روبرو هستند. متاسفانه یا خوشبختانه یکی از مواردی که در روزگار ما در اعتماد به نفس افراد تاثیر فراوان دارد، زیبایی و تناسب اندام است.
البته افراد لاغر هم مانند افراد چاق دچار نارضایتی از اندام خود هستند؛ ولی شیوع چاقی و نارضایتی از آن، بسیار بیشتر است. علاوه بر آن، چاقی باعث بسیاری از بیماری‌ها هم می‌شود.
از گزینه‌های درمان چاقی، غیر از جراحی لیپوماتیک و بدون نیاز به جراحی، داشتن رژیم غذایی مناسب و ورزش کردن منظم است که علاوه بر سلامتی، تا حدی باعث کاهش سایز و وزن نیز می‌شود. اما افرادی هستند که از راه رژیم غذایی و یا ورزش نتیجه مطلوبی نگرفته‌اند. آنها ممکن است کاهش وزن داشته باشند، اما به فرم بدنی ایده آل نرسیدند. مثلا تجمع چربی در ناحیه خاصی از بدن دارند که از روش های بدون جراحی به اصطلاح سوخت نمی‌شود.
تعدادی از افراد هم هستند که بنا بر دلایل بیماری یا ژنتیکی، روش‌های بدون عمل کاهش وزن و سایز بر روی آنها تاثیرگذار نیست.
برخی دیگر هم می‌خواهند یک‌شبه ره چندساله را بروند و از علم پزشکی، برای رسیدن به فرم بدنی زیبا بهره بگیرند.

لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک نسل جدید و پیشرفته جراحی تناسب اندام است که در دنیا استفاده می‌شود. در اصل یک دستگاه برای عمل پیکرتراشی بدن است. دستگاه‌های دیگری هم وجود دارند که قبل و بعد از آن آمده‌اند ولی در ایران اکثرا لاغری به روش تخلیه چربی بدون برش بدن را به نام عمل لیپوماتیک می‌شناسند.

دکتر حمید رضوانی

در این مرحله است که پیشرفت‌های علم پزشکی و عمل پیکرتراشی (لیپوماتیک) به این افراد کمک می‌کند.

لیپوست، لیپولیز اولتراسونیک، بادی جت و .. دستگاه‌های دیگری هستند که برای پیکرتراشی استفاده می‌شوند. همه آنها نتیجه تقریبا مشابهی دارند.

لیپوماتیک نسل گسترش‌یافته و بهبودیافته لیپوساکشن است که بسیاری از مشکلات لیپوساکشن را ندارد. در این روش غیرتهاجمی، بافت چربی‌ها از بدن خارج می‌شوند بدون اینکه ناحیه موردنظر دچار ناهمواری شود.

دکتر حمید رضوانی

عمل تخلیه چربی با جراحی چگونه انجام می‌شود؟

عمل لیپوماتیک معمولا با بیهوشی عمومی در بیمارستان انجام می‌شود. در این روش قبل از ورود کانولا به محل چربی مایعی به چربی‌ها تزریق می‌شود که موجب رقیق شدن چربی و خروج آسانتر آن از بدن می‌شود، بدون اینکه آسیبی به دیگر بافت‌ها بزند. بنابراین باعث نتیجه بهتر و مطلوبتر و راحتی بیشتر بیمار بعد از جراحی می‌شود.
در این روش چربی‌های خارج شده از بدن قابل تصفیه شدن است و می‌توان برای عمل تزریق چربی باسن از آن‌ها استفاده کرد.

دستگاه لیپوماتیک، برای شکستن سلول‌های چربی از فناوری صوتی و لرزش استفاده می‌کند. یک کمپرسور هوا به دستگاه لیپوماتیک متصل است که هوای پرفشار را تولید و به لوله کانولا منتقل می‌کند.
لوله کانولا هم در زیر پوست با ارتعاش سریع و مداوم سلول‌های چربی را می‌شکند و بعد توسط کانولای دیگری که به دستگاه ساکشن متصل است چربی ها تخلیه می‌گردد.حرکت لوله کانولا به گونه‌ایست که به عروق و دیگر بافت‌های بدن آسیب نمی‌زند.

کدام نواحی بدن برای عمل لیپوماتیک مناسب است؟

با انجام عمل لیپوماتیک Lipomatic، می‌توانید برخی قسمت‌های بدن را که دچار چاقی یا چربی اضافی هستند؛ فرم دهید.

این نواحی شامل:

 • شکم و پهلوها
 • پشت(بالای خط سوتین)
 • ناحیه باسن
 • خارج و داخل ران
 • زیر باسن
 • سینه در آقایان (ژنیکوماستی)
 • داخل زانو
 • بازو

هستند. ولی برای هر ناحیه نیاز به یک نوبت عمل جداگانه نیست. تا جای ممکن که برای زیباجو خطر یا ضرری نداشته باشد، در یک نوبت بیهوشی انجام خواهند شد.

لیپوماتیک شکم و پهلو

عواملی چون جنسیت، ژنتیک، بارداری، بیماری و .. باعث چاقی ناحیه شکم و پهلو می‌شوند. با اینکه ممکن است فرد در نواحی دیگر بدنش تجمع چربی نداشته باشد یا کم باشد. در این حالت بهترین روش برای خلاصی، عمل لیپوماتیک شکم و پهلو است.
در لیپوماتیک شکم چربی‌های بالا و زیرشکم تخلیه می‌شوند و شکم بیمار صاف و خوش فرم می‌شود. میزان تخلیه چربی برای هر فرد متفاوت است.

لیپوماتیک و سایر جراحی‌های پیکرتراشی چندان در کاهش وزن افراد موثر نیستند (حداکثر حدود ۱۰ کیلو) و بیشتر برای تغییر سایز و فرم بدن به کار می روند.

دکتر حمید رضوانی

فرق عمل لیپو و ابدومینوپلاستی

در عمل لیپوماتیک که یک عمل غیرتهاجمی است، چربی نواحی مختلف بدن قابل تخلیه شدن هستند. در این جراحی، چربی خارج شده قابل بازیافت و تزریق مجدد در نواحی لازم مانند باسن و صورت است. همچنین بعد از تخلیه چربی بستگی به نوع جنس پوست، ناحیه مورد نظر تا حدی لیفت داده می‌شود.
در مقابل، عمل ابدومینوپلاستی یک جراحی تهاجمی است که نیاز به برش شکم و بخیه دارد و تنها برای ناحیه شکم انجام می‌شود. اگر در ناحیه شکم شلی، ترک و افتادگی پوست داشته باشید، عمل ابدو برای شما انجام می‌شود.
در جراحی ابدومینوپلاستی پوست اضافه از ناحیه شکم برداشته می‌شود تا شکمی صاف داشته باشید. استفاده از گن بعد از هر دو عمل ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک لازم است و موجب جمع شدن پوست قسمت جراحی شده می‌شود. برای اطلاعات بیشتر، مقاله تفاوت لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی را بخوانید.

لیپوماتیک سینه

برای خانم‌هایی که دچار بزرگی سینه هستند، بهترین روش خلاصی از بزرگی سینه انجام جراحی ماموپلاستی است. پزشک با ایجاد برش زیرسینه، چربی و بافت اضافه سینه را خارج و سینه را کوچک کرده و همزمان لیفت می‌دهد. عمل درمان بزرگی سینه در آقایان عمل ژنیکوماستی نامیده می‌شود.

در آقایان، چون داخل سینه آنها غدد و بافت مربوط به شیردهی وجود ندارد، امکان تخلیه چربی سینه با روش لیپوماتیک و لوله کانولا امکان‌پذیر است.

چه افرادی می‌توانند عمل لیپوماتیک انجام دهند؟

تشخیص این مورد به نظر و صلاحدید جراح متخصص بر می‌گردد. بیمار بایستی یک جلسه مشاوره با پزشک خود داشته باشد، شرایط و انتظارات خود را بیان کند، آزمایش‌ها و عکس‌هایی که پزشک ممکن است برای او درخواست کند را انجام و گزارش آن را برای پزشک بیاورد.
در صورتی‌که فرد برای عمل لیپوماتیک مناسب باشد، پزشک تمام موارد مرتبط را برای او بیان می‌کند و زمان عمل را تعیین می‌کند.
با همه این توضیحات کاندیداهای مناسب باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • افرادی که مشتاق تغییر فرم بدنشان هستند.
 • اضافه وزن بالایی نداشته باشند.
 • افرادی که چاقی موضعی دارند.
 • امکان کاهش چربی با ورزش و رژیم غذایی را ندارند.
 • بیماری خاصی نداشته باشند.(تشخیص آن با پزشک است).
 • تغییرات وزنی در چندماه اخیر نداشته باشند. (بسیار مهم)

افرادی که کم خونی شدید دارند، بیماری های عفونی دارند و سیستم ایمنی بدن آنها ضعیف است؛ حتما قبل از تصمیم گیری باید با پزشک متخصص مشورت کنند.

خدمات دکتر حمید رضوانی

متخصص جراحی عمومی، پلاستیک و ترمیمی در تهران

 • پیکرتراشی به روش لیپوست
 • جراحی پروتز سینه و لیفت سینه
 • عمل فرم دهی و تزریق چربی باسن
 • جراحی ابدومینوپلاستی و مینی ابدومینوپلاستی
 • ژنیکوماستی (کوچک کردن سینه در آقایان)
 • ماموپلاستی (کوچک کردن سینه در خانم ها)

برای تعیین نوبت و مشاوره تماس بگیرید.

 09107103228

09107103227

-

مزایای پیکرتراشی لیپوماتیک (Lipomatic)

عمل لیپوماتیک یا پیکرتراشی با هر دستگاهی که باشد، مزایا و فوایدی دارد که در سایر روش‌ها ممکن است وجود نداشته نباشند:

 • ناحیه تحت عمل دچار ناهمواری نمی‌شود و کاملا صاف می‌شود.
 • نسبت به عمل لیپوساکشن زمان کمتری نیاز به استفاده از کن برای جمع شدن پوست دارد.
 • زمان عمل کوتاه‌تر است.
 • خونریزی و درد کمتری بعد از جراحی دارد.
 • تورم و کبودی زیرپوست در عرض چند روز برطرف می‌شود.
 • تغییرات بلافاصله بعد از جراحی قابل مشاهده است.
 • در پوست سوختگی ایجاد نمی‌کند.
 • نیاز به بستری در بیمارستان نمی‌باشد.
 • ریسک امبولی در آن بسیار کم است.
 • دوران نقاهت آن کوتاه است.
 • لیفت نسبی پوست دارد.
 • دستگاه لیپوماتیک سیستم حفاظتی دارد که از بافت‌های غیر چربی ناحیه موردنظر در حین عمل مراقبت می‌کند.

برخی از عوارض هم به دلیل عدم تجربه یا توانایی کافی پزشک بوجود می‌آیند؛ مانند آمبولی یا ناهمواری ناحیه جراحی شده.
در تمامی این موارد، اگر در ابتدا به یک پزشک متبحر و باتجربه مراجعه کنید قطعا عمل رضایت بخشی خواهید داشت.
برای انتخاب پزشک حتما نمونه کارهای او را ببینید، نظرات دیگر مراجعان او را بپرسید و یک جلسه مشاوره با او داشته باشید که از نزدیک میزان تسلط و نحوه برخورد او با بیمار را مشاهده کنید. انتخاب یک مرکز مناسب برای جراحی هم بسیار در نتیجه عمل تاثیر دارد.
مرکزی که از نظر بهداشتی مناسب باشد و دستگاه‌های سالم و مناسب داشته باشند و تیم پزشکی آن متخصص و دلسوز باشند، امنیت خاطر شما را فراهم می‌کنند.

عوارض عمل لیپوماتیک

در عمل لیپوماتیک مانند هر جراحی دیگری عوارضی وجود دارد. برخی از عوارض آن به طور قطع وجود دارد، ولی موقتی است؛ مانند التهاب، تورم و کبودی ناحیه. حتی حساسیت به داروهای بیهوشی در افراد حساس. برخی عوارض هم به مراقبت های خود بیمار بعد از جراحی بستگی دارد، مانند عفونت کردن محل زخم.
با توجه به کوچک بودن محل زخم‌ها، احتمال عفونت کردن آنها کم است. اگر بیمار بعد از جراحی تا زمانیکه پزشک تعیین کرده، مرتب محل را ماساژ داده و پانسمانش را عوض کند، دچار عفونت نخواهد شد. عوارض دیگر لیپوماتیک را در مقاله با عنوان عوارض لیپوماتیک می‌توانید مطالعه کنید.

دکتر حمید رضوانی بهترین جراح پیکر تراشی در تهران هستند
دکتر حمید رضوانی؛ جراح انواع عملهای پیکرتراشی(لیپوست، ابدومینوپلاستی، فرم دهی و تزریق چربی باسن و پروتز و لیفت سینه و ..) در تهران هستند.

“تجربه و دانش تخصصی دکتر حمید رضوانی در امر جراحی پیکر تراشی و زیبایی اندام، باعث رضایت بیماران از انتخاب ایشان بوده است.”

جهت مشاوره تماس بگیرید.

انتخاب جراح متخصص لیپوماتیک

شما تصمیم دارید یک تغییر بزرگ در بدنتان ایجاد کنید. این تغییر نیاز به یک متخصص دارد که ریسک کار شما را کمتر کند. قطعا شما توقع دارید نتیجه عمل همانی شود که قبل از عمل با دکتر در موردش صحبت کردید. علاوه بر آن جراحی شما کمترین عوارض را برایتان داشته باشد و دوران نقاهت را بی‌خطر سپری کنید.
یک دکتر پیکرتراشی و متخصص لیپوساکشن بدن که تجربه چندین ساله در این کار دارد و شناخته شده است بهترین انتخاب برای شماست.
شما می‌توانید با مشاهده نمونه کارهای پزشک و مشاهده نظرات بیماران دکتر، انتخاب راحت‌تری داشته باشید.
مرحله بعدی مراجعه به پزشک برای مشاوره است. در این جلسه شما توقع خودتان را از جراحی مطرح می‌کنید و با پزشک صحبت می‌کنید. شما می‌توانید مهارت پزشک را در این گفتمان بسنجید.
مرکز انجام عمل جراحی هم مهم است. پزشکتان در مرکز یا کلینیکی عمل شما را انجام دهد که امکانات لازم را به طور کامل داشته باشد و برای مواقع پیش‌بینی نشده در حین عمل هم شرایط فراهم باشد. در این حالت شما با اطمینان بیشتری تصمیم می‌گیرید.

تخلیه چربی دائمی با جراحی

جراحی لیپوماتیک، بافت‌های چربی را در ناحیه موردنظر حذف می‌کند و این بافت‌ها دیگر بوجود نخواهند آمد. ولی در یک مورد ممکن است فرم بدن فرد بهم بریزد و آن در صورتی است که شخص دچار اضافه وزن شود.
همیشه و در همه عمل‌های پیکرتراشی، این مراقبت بعد از عمل لازم است که فرد مراقب وزن خود باشد تا ثابت بماند. اضافه شدن وزن باعث تجمع چربی در نواحی دیگر بدن که عمل لیپوماتیک در آن ناحیه انجام نشده است می‌شود و فرم بدن را از حالت بعد از جراحی خارج می‌کند.

قیمت عمل Lipomatic:

عمل لیپوماتیک یا هر نوع پیکرتراشی در دسته عمل‌های زیبایی قرار دارند، به همین دلیل هیچ شرکت بیمه‌ای هزینه آن را تقبل نمی‌کند. همینطور چون هزینه عمل به عوامل متفاوتی بستگی دارد، به طور دقیق نمی‌توان مبلغ آن را تعیین کرد. البته در جلسه مشاوره با پزشک می‌توان حدود آن را تخمین زد.
هزینه‌هایی که باید در روش لیپوماتیک در نظر گرفت:

 • هزینه بیمارستان یا کلینیک جراحی
 • هزینه بیهوشی
 • هزینه پزشک جراح
 • هزینه اقلام مصرفی
 • هزینه خرید گن و دارو و آزمایشات

مقاله قیمت لیپوماتیک بدن را بخوانید تا با شرایط و نحوه قیمت گذاری عمل بیشتر آشنا شوید.

دکتر حمید رضوانی، دکتر جراح زیبایی شکم و سینه

فرم درخواست مشاوره

درخواست خود را ثبت کنید. با شما تماس میگیریم.

 • شماره همراه خود را با اعداد انگلیسی وارد نمایید
5 پاسخ
 1. نورا گفته:

  من قبلاعمل لیپوماتیک انجام دادم ولی از ظاهر شکمم راضی نیستم.احساس میکنم یکنواخت نیست. دکترم گفته مجدد عمل کنم. عمل مجدد ضرر نداره واینکه میشه درستش کرد؟

  پاسخ

تعقیب

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
  نظری بدهید!

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *