,

عمل پیکرتراشی یا برداشتن چربی اضافه بدن

عمل جراحی زیبایی برای بدست آوردن تناسب اندام، کانتورینگ یا عمل پیکرتراشی بدن است. این عمل، در یک زمان یک یا چند ناحیه از بدن را به منظور لاغری موضعی مورد هدف قرار می‌دهد و باعث حذف چربی‌های اضافه ناحیه می‌شود.
داشتن چربی و پوست اضافی در بدن می‌تواند مانع اعتماد به نفس شما شود.

در حالی که رژیم متعادل غذایی و ورزش منظم بهترین استراتژی بلندمدت برای رسیدن به اندام متناسب است ، گاهی اوقات برای مقابله با ذخایر سرسخت چربی مانند ذخایر ژنتیکی یا حاملگی گذشته، به عمل پیکرتراشی نیاز است.

تمام روش‌های جراحی پیکرتراشی می‌تواند به کاهش وزن و فرم‌دهی بدن شما کمک کند. در پیکرتراشی، بدن با حذف چربی از نواحی خاص، فرم می‌گیرد.

عمل جراحی پیکر تراشی
عمل پیکرتراشی (شکم، پهلو، ران، بازو،)

جراحی پیکرتراشی برای همه مناسب نیست

به همین دلیل توصیه می‌کنیم که قبل از تصمیم‌گیری برای انجام عمل پیکرتراشی، حتما با پزشک جراح پلاستیک مشورت کنید؛ شرح حال خود و انتظاراتی که از عمل دارید را به او بگوئید.
اگر اضافه وزن شما بسیار زیاد است، احتمالاً برای کانتور بدن مناسب نخواهید بود؛ زیرا در میزان چربی که می‌توان از بدن خارج کرد، محدودیت وجود دارد.
چنانچه پزشک تشخیص داد که شما کاندید مناسبی برای جراحی هستید، شما را معاینه میکند و در صورت نیاز سلامتی شما را ارزیابی می کند و بهترین روش پیکرتراشی (عمل لیپوست یا عمل ابدومینوپلاستی) را به شما معرفی می کند.

در صورتیکه از خدمات یک جراح پلاستیک متخصص حرفه ای استفاده کنید، ظرف حداکثر یک هفته بعد از عمل به محل کار خود بازمی‌گردید. این یک هفته هم صرفا به دلیل نیاز به مراقبت از پانسمان های روی محل جراحی در نظر گرفته شده است.

عکس عمل پیکرتراشی لیپوست قبل و بعد عمل توسط دکتر حمید رضوانی
عکس قبل و بعد عمل پیکرتراشی دکتر حمید رضوانی

نواحی قابل عمل پیکرتراشی کدام است؟

جراحی در مناطقی از بدن که مستعد تجمع چربی هستند قابل انجام است.

نواحی که می‌توان مورد عمل پیکرتراشی قرار داد، شامل موارد زیر است:

 • پیکر تراشی ران‌ها (داخلی و خارجی) : شایع‌ترین ناحیه ران برای انجام لیپوساکشن، در قسمت خارجی ران است. تخلیه چربی از قسمت خارجی ران اغلب همراه با فرم‌دهی باسن و پهلوها انجام می‌شود.
 • پهلوها : تخلیه چربی در ناحیه پهلو، یک ناحیه بسیار رایج برای مردان و زنان است. زیرا ورزش‌های بسیار کمی وجود دارند که بتوانند چربی‌های این ناحیه را به سرعت بسوزانند و به پهلوها فرم دهند.
 • باسن: تخلیه چربی و تزریق چربی به ناحیه باسن به‌طور فزاینده‌ای محبوب شده‌است. تخلیه چربی، قسمتهای کوچکی از چربی‌های سرسخت را از بین می‌برد و یک انحنای ساده‌تر ایجاد می‌کند.
 • پیکرتراشی غبغب: لیپوساکشن روی غبغب تجمیع چربی اضافی را از بین می‌برد؛ تا ظاهری جوانتر ایجاد کند، که منجر به لیفت کامل غبغب می‌شود.
 • بازوها : بازوها یکی از قابل مشاهده‌ترین قسمت‌های بدن هستند، به همین دلیل لیپوساکشن روی بازوها یک روش رایج برای کمک به کاهش ظاهر پوست شل و پیر و حذف هرگونه چربی اضافی است.
عکس قبل و بعد عمل پیکرتراشی بازو
عکس قبل و بعد لیپو بازو

هنگامی که تخلیه چربی در ناحیه بالای بازو با سفت شدن پوست ترکیب می‌شود، نتایج می‌توانند ظاهر نازک‌تر و جوان‌تری به شما بدهد.

دکتر حمید رضوانی

متخصص جراحی عمومی، پلاستیک و ترمیمی در تهران

 • پیکرتراشی به روش لیپوست
 • جراحی پروتز سینه و لیفت سینه
 • عمل فرم دهی و تزریق چربی باسن
 • جراحی ابدومینوپلاستی و مینی ابدومینوپلاستی
 • ژنیکوماستی (کوچک کردن سینه در آقایان)
 • ماموپلاستی (کوچک کردن سینه در خانم ها)

برای تعیین نوبت و مشاوره تماس بگیرید.

 09107103228

09107103227

-

دیگر کدام نواحی بدن را میتوان لیپو کرد؟

پیکرتراشی پهلو و پشت
پیکرتراشی پهلو و پشت
 • پشت (بالای خط سوتین): این ناحیه با تخلیه چربی برجستگی‌های این ناحیه برطرف می‌شود و فرم مناسب خودش را می‌گیرد.
 • سینه در آقایان: بزرگی سینه در آقایان به دو صورت است:
 1. تجمع چربی در سینه (لیپوماستی): در این مورد با روش پیکرتراشی به طور کامل رفع می شود.
 2. افزایش بافت غددی پستان (ژنیکوماستی) : افزایش بافت غددی پستان معمولا علل مختلف دارد که می‌تواند عدم تعادل هورمونی، برهم خوردن تعادل هورمونها و استفاده از داروهایی که عوارض آنها ژنیکوماستی است را نام برد.
  در این صورت اگر بافت غددی پستان بیش از اندازه باشد نیاز به عمل جراحی باز برای تخلیه بافت غددی پستان است ولی اگر میزان بافت غددی کم باشد و بیشتر تجمع چربی در ناحیه پستان باشد با پیکرتراشی می‌توان فرم مناسبی به سینه داد.
 • شکم: حتی با ورزش کردن، داشتن یک شکم صاف، به‌ویژه پس از بارداری، دشوار است. به همین دلیل است که تخلیه چربی شکم و کمر یکی از محبوب‌ترین مناطق ما برای جراحی لیپوساکشن است.

مدت زمان جراحی هم بسته به ناحیه تحت درمان و میزان چربی برداشته شده، معمولاً بین 2 تا 3 ساعت طول می‌کشد.

روش جراحی بادی کانتورینگ چگونه است؟

عمل پیکرتراشی با بیهوشی عمومی انجام می‌شود ولی نیاز به بستری در بیمارستان بعد از عمل نمی‌باشد و بعد از هوشیاری کامل بیمار مرخص می‌شود.
در حین عمل، جراح شما قبل از وارد کردن یک میله به نام کانولا، یک سوراخ کوچک در ناحیه تحت درمان ایجاد می‌کند. انتهای دیگر این لوله به یک دستگاه خلاء قوی متصل شده‌است که چربی را به سرعت و به طور موثر حذف می‌کند.
بعد از جراحی نواحی تخلیه شده از چربی، متورم می‌شوند. برای کاهش تورمی که وجود دارد نیاز به استفاده از یک گن مخصوص است. این گن به مدت 1 تا 3 ماه با تجویز پزشک بایستی استفاده شود.
همچنین ماساژ دادن ناحیه و تخلیه مایعات تجمع یافته به مدت یک تا دو هفته بر‌اساس ناحیه‌ای که جراحی شده هم لازم است.
سپس به‌تدریج بهبود می‌یابد و تقریباً سه یا شش ماه پس از عمل نتایج نهایی مشخص می‌شود.

بلافاصله پس از عمل لیپوساکشن، کاهش قابل توجه چربی محسوس خواهد بود و با کاهش تورم این نتایج بیشتر مشهود می‌شود.

عمل پیکرتراشی در بارداری و حاملگی چه زمانی است؟

پیکرتراشی در دوران بارداری و شیردهی

ما نمی توانیم در دوران بارداری یا شیردهی هیچ گونه جراحی را ارائه دهیم. با این حال ، لطفاً 6 تا 9 ماه پس از زایمان یا بعد از شیردهی به پزشک مراجعه کنید و برای مشاوره در مورد مراحل بعدی صحبت کنید.

در مقاله “جراحی شکم قبل از بارداری یا بعد از زایمان” بیشتر بخوانید.

دکتر حمید رضوانی، دکتر جراح زیبایی شکم و سینه

فرم درخواست مشاوره

درخواست خود را ثبت کنید. با شما تماس میگیریم.

با عمل لاغری موضعی چقدر وزن کم میشود؟

اغلب از ما می‌پرسند آیا عمل جراحی پیکرتراشی برای کاهش وزن مفید است و چقدر وزن با آن کاهش می یابد؟
این نکته بسیار مهم است که جراحی پیکرتراشی یک ابزار کاهش وزن نیست. عمل پیکرتراشی عمدتا برای رفع ایراد موضعی یا تجمع چربی موضعی، یک روش کاهش سایز است. ولی در مواردی که حجم زیادی چربی تخلیه می‌شود، کاهش وزن هم خواهد داشت.
به دلیل وزن و جرم حجمی کم چربی، به میزان کمی کاهش وزن ایجاد خواهد شد. به ازای هر یک لیتر چربی تخلیه شده 400 تا 600 گرم وزن کاهش می‌یابد.

با این حال کاهش سایز بسیار چشمگیرتر و نمایان‌تر از کاهش وزن می‌باشد. از تخلیه چربی فقط باید برای درمان نواحی مقاوم چربی استفاده کرد که تغذیه سالم و ورزش به تنهایی نمی تواند آنها را از بین ببرد.
اغلب چقدر می توان چربی را حذف کرد؟ این بستگی کامل به این دارد که کدام قسمت از بدن تحت درمان قرار می گیرد و چه مقدار چربی برای حذف وجود دارد.

عمل پیکر تراشی چه عوارضی دارد؟

همه روش‌های جراحی تا حدی خطر دارند و لیپوساکشن نیز از این قاعده مستثنی نیست.

لیپوماتیک چیست

هنگامی که عمل پیکرتراشی، توسط یک جراح متخصص زیبایی انجام شود؛ که در لیپوساکشن و پیکرتراشی با تجربه باشد و در مکان کاملاً مجهز و بهداشتی انجام شود؛ جراحی برداشتن چربی به عنوان یک عمل ایمن و کم‌خطر تلقی می‌شود.

اگر جراح به طور تخصصی آموزش نبیند ، این احتمال وجود دارد که یک اندام داخلی توسط کانولا سوراخ شود و عوارض بعد از عمل را ایجاد کند.

دکتر حمید رضوانی بهترین جراح پیکر تراشی در تهران هستند
دکتر حمید رضوانی؛ جراح انواع عملهای پیکرتراشی(لیپوست، ابدومینوپلاستی، فرم دهی و تزریق چربی باسن و پروتز و لیفت سینه و ..) در تهران هستند.

“تجربه و دانش تخصصی دکتر حمید رضوانی در امر جراحی پیکر تراشی و زیبایی اندام، باعث رضایت بیماران از انتخاب ایشان بوده است.”

جهت مشاوره تماس بگیرید.

مراقبت های بعد از عمل پیکرتراشی (کانتور بدن)

بلافاصله پس از عمل پیکر تراشی بدن، تغییرات قابل مشاهده خواهندبود ، اما نتایج نهایی می‌تواند تا 6 ماه طول بکشد تا شکل بگیرد. تا چند روز (بسته به نظر پزشک و نوع جراحی) پس از عمل پیکرتراشی، نمی‌توانید فعالیت های عادی خود را ازسربگیرید.

در این مدت، شما باید بر بهبود تمرکز کنید و در موارد زیر دستورالعمل های جراح خود را دنبال کنید:

جای زخم تا جایی که ممکن است پنهان می‌شود و همچنین با گذشت زمان محو می‌شود.

بسته به اینکه عمل پیکرتراشی را در کدام قسمت از بدن خود انجام داده‌اید، باید برنامه‌ای برای استراحت 1-2 هفته ای از محل کار داشته باشید. و همینطور باید سعی کنید تا شش هفته پس از عمل لاغری موضعی از هرگونه فعالیت سنگین اجتناب کنید.


نمونه جراحی های پیکرتراشی دکتر حمید رضوانی را در کانال پینترست و یا پیج اینستاگرام دکتر ببینید.


سوالات متداول

1. عمل پیکرتراشی چیست؟

عمل پیکرتراشی، در یک زمان یک یا چند ناحیه از بدن را به منظور لاغری موضعی مورد هدف قرار می‌دهد و باعث حذف چربی‌های اضافه ناحیه می‌شود.تمام روش‌های جراحی پیکرتراشی می‌تواند به کاهش وزن و فرم‌دهی بدن شما کمک کند. در پیکرتراشی، بدن با حذف چربی از نواحی خاص، فرم می‌گیرد.

2. نواحی قابل پیکرتراشی کدام هستند؟

پیکرتراشی بدن در ایران، جراحی زیبایی برای فرم دادن بدن و تخلیه چربی انجام می شود.

عمل پیکرتراشی برای نواحی شکم، پهلو، پشت، بازو، غبغب، داخل و خارج ران و سینه( ژنیکوماستی) قابل انجام است.

3. هزینه عمل پیکرتراشی چقدر می شود؟

قیمت عمل لیپوماتیک

قیمت تمام شده برای عمل پیکرتراشی، بسته به اینکه چه تعداد نواحی و چه میزان چربی بایستی تخلیه شود و هزینه بیمارستان یا کلینیک چقدر باشد متفاوت است. اطلاعات بیشتر و مشاوره تلفنی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *