,

ابدومینوپلاستی؛ قبل از بارداری یا بعد از زایمان؟

زایمان و ابدومینوپلاستی

در این مقاله قصد داریم در رابطه با ابدومینوپلاستی ، بارداری و زایمان صحبت کنیم و پاسخ بسیاری از پرسش‌های شما را بدهیم. همان‌طور که می‌دانیم، جراحی زیبایی این روزها به یکی از مهم‌ترین جراحی‌ها تبدیل شده و افراد زیادی برای انجام آن اقدام می‌کنند. به عبارتی دیگر جراحی زیبایی نقش بسیار مهم و مؤثری در زندگی کنونی ما دارد.

به همین دلیل باید اطلاعات کاملی در رابطه با آن‌ها داشته باشیم تا بتوانیم اقدامات بعد از انجام عمل را به‌درستی انجام دهیم. در ابتدا و قبل از بیان هر بحثی باید بدانیم ابدومینوپلاستی چیست و چه کارایی دارد. در ادامه به بررسی همین موضوع می‌پردازیم و اطلاعات جامعی به شما عزیزان ارائه می‌دهیم. با ما همراه باشید.

ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم، یکی از مهم‌ترین و جدیدترین جراحی‌هایی است که این روزها به کار آمده و طرفداران بی‌شماری هم دارد. در ابدومینوپلاستی شکم، چربی‌ها و پوست‌های اضافی این ناحیه برداشته خواهد شد  تا افراد اندام بهتر و زیباتری داشته باشند. همان‌طور که می‌دانید زیبایی اندام یک موضوع بسیار مهم است و هیچ‌گاه نمی‌توان نسبت به آن بی‌اهمیت بود‌. به همین دلیل بسیاری از افراد با رعایت رژیم غذایی یا داشتن برنامه ورزشی ثابت به اندام خود می‌رسند و هیکل خوبی دارند.

این در حالی است که افراد دیگری به هر دلیلی چربی زیادی در ناحیه شکم خود داشته و هیکل آن‌ها به‌اصطلاح روی فرم نیست. به همین دلیل به فکر جراحی زیبایی شکم می‌افتند تا به این روش بتوانند، چربی‌های اطراف شکم و دیواره آن را کاهش دهند‌. قطعاً شما هم می‌توانید این جراحی را انجام داده و برای زیباتر شدن فرم بدن خود اقدام کنید. این در حالی است که باید بدانیم آیا زایمان و انجام عمل ابدومینوپلاستی باهم ممکن است یا خیر؟

نحوه انجام عمل ابدومینوپلاستی

اگر بخواهیم در رابطه با عمل زیبایی شکم یعنی ابدومینوپلاستی و زایمان بحث کنیم، قبل از آن باید در رابطه با نحوه انجام خود عمل اطلاعاتی داشته باشیم. به همین دلیل باید بگوییم که بعد از بی‌هوش شدن فرد، پزشک به همراه تیم متخصص خود برای برش شکم اقدام می‌کنند. دقیقاً از همان بخش باز شده برای برداشت چربی شکم استفاده می کنند و پوست های شل و افتاده را بر میدارند. در این جراحی عضلات شکم جمع و بخیه میخورند.

در نهایت روی شکم و در ناحیه زیر شکم بخیه زده خواهد شد. اندازه بخیه روی شکم برای عمل ابدومینوپلاستی و مینی ابدومینوپلاستی با هم متفاوت است. برای اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت این دو عمل میتوانید مقاله مینی ابدومینوپلاستی را بخوانید.

-
روش انجام ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی و بارداری

همان‌طور که در سطرهای بالاتر گفته شده، در عمل جراحی ابدمینوپلاستی به عضلات شکم بخیه زده می شوند  قطعاً برای شما عزیزان این سؤال پیش می‌آید که جمع شدن عضلات شکم مانع بارداری در سال‌های آینده خواهند شد یا خیر. به همین دلیل باید به شما عزیزان بگوییم که مانع حاملگی نخواهد شد. ولی عوارض خوبی هم ندارد و نیاز به ترمیم بعد از زایمان پیدا خواهید کرد که باز هم بدن شما مثل قبل از بارداری نخواهدشد.

به همین دلیل توصیه می‌کنیم، خانم‌هایی که در 3 یا 4 سال آینده قصد بارداری دارند، انجام عمل جراحی زیبایی شکم را به تعویق بیندازند. با این حال چنانچه شما با علم به اینکه قصد بارداری در آینده نزدیک را دارید، باز هم تمایل به انجام جراحی شکم دارید ، کافی است به پزشک متخصص خود این موضوع را اعلام کنید.

در حالت کلی اگر خانمی قصد بارداری بعد از انجام عمل زیبایی شکم را داشته باشد باید این موضوع را به دکتر ابدومینوپلاستی خود اعلام کند. پزشک عمل لیپو در ناحیه شکم را برایشان انجام می دهد، چربی های ناحیه شکم را برمیدارد. در این حالت به‌راحتی می‌تواند برای بارداری بعد از عمل هم اقدام کند. به عبارتی دیگر بخیه‌های عضلات شکم عمل ابدومینوپلاستی زمانی انجام خواهد شد که بیمار اعلام کند دیگر قصد بارداری نخواهد داشت.

به همین دلیل خانم‌های عزیزی که از چاقی شکم رنج می‌برید و دچار مشکلاتی خاصی هستید، می‌توانید به‌راحتی برای انجام جراحی زیبایی شکم اقدام کرده و دیگر نیازی نیست برای موضوع بارداری هم نگران باشید.

-
چاقی شکمی در زنان و ابدومینوپلاستی

زایمان بعد از عمل ابدومینوپلاستی

همان‌طور که در سطرهای بالاتر هم بیان شد، بهتر است زایمان قبل از انجام عمل ابدومینوپلاستی انجام شود. اما بعد از عمل هم مشکلی برای شما ایجاد نخواهد شد. در حالت کلی شما می‌توانید در زمان دلخواه خود عمل زیبایی شکم را انجام داده و بعد از گذشت مدت زمان کمی از نتایج آن بهره‌مند شوید. اما درصورتی‌که زایمان بعد از عمل ابدومینوپلاستی انجام شود، چه اتفاقی خواهد افتاد؟

تا به اکنون سؤال شده بود که عمل زیبایی شکم مانع زایمان و بارداری نشود که دانستیم مشکل‌ساز نخواهد بود. قطعاً الان این سؤال برای شما عزیزان به وجود می‌آید که اگر بعد از انجام عمل زیبایی شکم باردار شویم چه اتفاقی خواهد افتاد؟ به همین دلیل باید به شما بگوییم که در صورت انجام عمل لیپو شکم و بارداری بعد از آن هیچ اتفاق منفی نخواهد افتاد. ( مگر اینکه دچار اضافه وزن زیاد شوید که اینهم با زیر نظر پزشک تغذیه قابل کنترل است) .و شما همانند یک فرد عادی فرزند خود را به دنیا می‌آورید.

این در حالی است که انجام زایمان می‌تواند تأثیرات مثبت عمل زیبایی شکم را تا حدی کاهش داده و مجدد چربی‌های ناحیه شکم افزایش پیدا کند، پوست شکم ترک بخورد و افتادگی پیدا کند. همان‌طور که می‌دانیم بعد از انجام زایمان باید ورزش و تغذیه مناسبی داشته تا هیکل روی فرمی داشته باشیم. قطعاً بعد از زایمان باید برای این موضوع بیشتر از هر وقت دیگری زمان بگذارید تا مبدأ شکم شما مانند قبل از عمل مجدد چربی‌های فراوانی داشته باشد.

دکتر حمید رضوانی، دکتر جراح زیبایی شکم و سینه

فرم درخواست مشاوره

درخواست خود را ثبت کنید. با شما تماس میگیریم.

  • شماره همراه خود را با اعداد انگلیسی وارد نمایید

ابدومینوپلاستی و سزارین

شاید بارها شنیده باشید که خانم‌هایی بعد از زایمان برای جراحی زیبایی شکم اقدام کردند. اینکه درست بعد از انجام زایمان به‌صورت سزارین در همان لحظه برای انجام جراحی ابدومینوپلاستی اقدام کنید، اشتباه ترین کار ممکن است. اگر بخواهیم در این رابطه توضیحات بیشتری به شما ارائه دهیم باید بگوییم که بعد از انجام زایمان به هر شکلی خانم‌ها با مشکلات چربی شکم روبه‌رو خواهند شد. به عبارتی دیگر بارها شاهد مشکلات خانم‌ها بودیم که بعد از بارداری، شکم آن‌ها بسیار بزرگ شده و پوست آن شل و وارفته است.

به همین دلیل باید برای رفع این مشکل اقدام کنیم. یکی از روش‌های پیشنهادی انجام ورزش سخت بعد از بارداری است که هر کسی توانایی و وقت انجام آن را ندارد. توصیه دکتر حمید رضوانی این است که بعد از زایمان بین 6 تا 9 ماه صبر کنید تا بدن به فرم اولیه خودش برگردد (ورم شکم کاملا بخوابد) و بعد اقدام به عمل ابدومینوپلاستی جهت رفع افتادگی و ترک شکم نماید.

در نهایت نکته لازم به ذکر این است که قبل از بارداری باید با پزشک متخصص خود در این زمینه مشورت کرده و درصورتی‌که ایشان تأیید کنند برای انجام عمل زیبایی شکم قبل یا بعد از بارداری اقدام کنید. همان‌طور که می‌دانیم، افراد داری ویژگی‌های مختلفی هستند و بدن هر یک از افراد با یکدیگر فرق خواهد داشت؛ در نهایت به شما توصیه می‌کنیم با پزشک معالج خود مشورت کرده و ایشان هم بعد از انجام آزمایش‌های دقیق و بررسی کامل به شما اعلام کنند که توانایی انجام جراحی ابدومینوپلاستی را دارید یا خیر. در این صورت از به وجود آمدن هر نوع مشکل احتمالی جلوگیری خواهد شد.

جمع‌بندی

در نهایت تمامی مطالب بالا را به این شکل می‌توان بیان کرد که جراحی زیبایی این روزها یکی از محبوب‌ترین جراحی‌های کل دنیا به حساب می‌آید. از طرفی باید در رابطه با انواع جراحی‌های زیبایی اطلاعات کاملی داشت باشیم تا بتوانیم به بهترین شکل ممکن برای انجام آن‌ها اقدام کنیم. در حالت کلی جراحی زیبایی شکم برای خانم‌هایی که دارای چربی اضافه در ناحیه شکم هستند و دچار افتادگی و شلی پوست شکم شده اند بسیار مناسب بوده و گزینه کاربردی خواهد بود.

شاید شما هم مانند هزاران نفر دیگر به فکر انجام جراحی شکم افتاده باشید. به همین دلیل باید بدانید که بهتر است جراحی زیبایی شکم را بعد از زایمان انجام دهید تا بهترین نتیجه را بگیرید. درصورتی‌که قبل از بارداری هم قصد انجام جراحی زیبایی شکم را داشته باشید، مشکلی برای شما به وجود نیامده و با حذف بخیه‌های عضلات و خارج کردن چربی شکمی می‌توانید به‌راحتی برای بارداری اقدام کنید.

حتی اگر بعد از عمل ابدومینوپلاستی خواسته یا ناخواسته باردار شدید، عضلات شکم مجدد باز خواهند شد و عارضه ای نخواهد داشت. ولی نتیجه ای که از جراحی شکم گرفته بودید از بین خواهد رفت.

از اینکه این مقاله را مطالعه کردید، ممنونم.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *