,

لیپوساکشن ران

لیپوساکشن ران

عمل زیبایی تخلیه چربی لیپوساکشن ران، یک عمل جراحی پلاستیک برای حذف دائمی چربی انباشته شده در ران است. این می تواند چربی اضافی روی قسمت های خارجی و قسمت داخلی ران یا زانو باشد. چربی اضافی با کانول هایی که در زیر پوست قرار می گیرند، ساکشن می شوند. لیپوساکشن یک نتیجه ماندگار با اسکارهای تقریبا نامرئی ارائه می دهد. آیا می خواهید تحت عمل لیپوساکشن داخلی ران، لیپوساکشن کنار باسن یا لیپوساکشن داخلی زانو قرار بگیرید؟ با دکتر حمید رضوانی، برای لیپوساکشن ران خود برنامه ریزی کنید و از بهترین درمان ها با بهترین قیمت بهره مند شوید.

-
لیپوساکشن ران -

لیپوساکشن ران را می توان در قسمت داخلی ران، خارجی ران یا هر دو انجام داد. بدن شما ممکن است مستعد ذخیره چربی در یک منطقه خاص باشد. لیپوساکشن یک گزینه عالی در این موارد است؛ زیرا می تواند سلول های چربی را به طور دائمی در ناحیه حذف کند، که بدون توجه به کاهش یا افزایش وزن، شکل کلی بدن شما را تغییر می دهد.

لیپوساکشن ران ممکن است یک روش ایده آل برای بیمارانی باشد که تنها از طریق رژیم غذایی و ورزش قادر به تقویت ران ها نبوده اند و افرادی که هنوز خاصیت ارتجاعی پوست خود را حفظ کرده اند. خاصیت ارتجاعی پوست مهم است زیرا به پوست اجازه می دهد تا با خطوط جدید بدن مطابقت داشته باشد تا بیمار بتواند به نتایج درمانی مطلوب دست یابد.

طبق آمار و آنچه که کاملا مشهود است لیپوساکشن شکم و پهلو رایج ترین عمل لیپوی بدن است و بعد از آن لیپو پا و غبغب و بازو پرطرفدار است.

دکتر حمید رضوانی، دکتر جراح زیبایی شکم و سینه

فرم درخواست مشاوره

درخواست خود را ثبت کنید. با شما تماس میگیریم.

 • شماره همراه خود را با اعداد انگلیسی وارد نمایید

مراحل لیپوساکشن ران چیست؟

قبل از عمل لیپو ران

قبل از عمل، یک ویزیت پزشکی برای ملاقات با جراح و تعریف نیازها و تعیین نتایج مورد انتظار ضروری است. موارد ضروری برای قبل و بعد از عمل و شرایط عمل در این جلسه مطرح می شود و بیمار کاملا با آنچه پیش رو دارد، آشنا می شود. بیمار میتواند سوالات خود را در رابطه با هزینه جراحی، نحوه پرداخت، مراقبت های بعد از عمل و عوارض احتمالی مطرح کند. در معاینه قبل از عمل، همه موارد برای مراجع درخواست کننده لیپوساکن ران، توسط دکتر رضوانی کاملا روشن می شود.

روش عمل لیپوساکشن ران

در اتاق عمل، جراح نواحی و میزان چربی لازم برای تخلیه را مشخص می کند. بعد از بیهوشی، در لیپوساکشن داخلی یا بیرونی ران، سلول های چربی با استفاده از کانول های ظریف متصل به یک دستگاه مکش ملایم حذف می شود. کانول ها از طریق برش های بسیار ظریف (3 تا 4 میلی متر) وارد می شوند. اسکارهای حاصل از لیپوساکشن بسیار کوچک هستند و معمولاً در چین‌های طبیعی پوست پنهان می‌شوند.

چندین ناحیه از ران ها را می توان با لیپوساکشن درمان کرد.

-
لیپوساکشن ران -

مراقبت های بعد از عمل

مراقبت های بعد از عمل لیپوساکشن ران ساده است. به بیمار توصیه می‌شود برای نتایج بهتر، از شلوارک فشاری یا همان گن مخصوص لیپوساکشن ران، استفاده کند. مدت زمان پوشیدن گن به میزان چربی برداشته شده و کیفیت پوست بیمار بستگی دارد.

ریکاوری لیپوساکشن معمولاً شامل یک دوره دو هفته‌ای قبل از بازگشت بیماران به تمرینات پرتحرک است. در حالی که این درست است که در حین ریکاوری از لیپوماتیک ران نباید در تمرینات پرتحرک (دویدن، پریدن) شرکت کنید، اما باید در طول ریکاوری فعال بمانید. در واقع، بیماران باید سعی کنند بلافاصله پس از عمل راه رفتن را شروع کنند.

در لیپوساکشن ران، جریان خون از اهمیت ویژه ای برخوردار است. پیاده روی گردش خون (جریان خون) را بهبود می بخشد، که روند بهبود را تسریع می کند و به جلوگیری از لخته شدن خون کمک می کند. اگر سبک زندگی کم تحرکی دارید یا یک کار پشت میز انجام می دهید، مهم است که این موضوع را در نظر بگیرید. زیرا باید زمان هایی برای پیاده روی های کوتاه در دوران نقاهت پیدا کنید. در صورت وجود هر گونه درد یا ناراحتی، داروی ضد درد در دسترس است و به هر بیمار پس از عمل، نسخه اختیاری داروی مسکن داده می شود.

نواحی قابل انجام لیپوساکشن ران

لیپوساکشن داخلی ران: لیپوساکشن داخلی ران شامل مکیدن چربی از قسمت داخلی ران است. این روش جراحی پلاستیک را می توان با لیفت داخلی ران در مواردی که افتادگی پوست قابل توجه است ترکیب کرد.

لیپوساکشن بیرونی ران: قسمت بیرونی ران یکی از مناطقی است که اغلب مورد هدف لیپوساکشن قرار می گیرد. لیپوساکشن ران ها و کناره های باسن می تواند شکل بدن را تغییر دهد تا زیباتر شود.

لیپوساکشن داخلی زانو: ناحیه داخل زانوها، همزمان با لیپوساکشن داخلی ران به خوبی درمان می شوند. این روش با تغییر شکل زانوها به اصلاح پاها کمک می کند.

-
لیپوساکشن ران -

موارد و موارد منع مصرف لیپوساکشن ران چیست؟

لیپوساکشن ران برای افرادی با نواحی چربی موضعی در نظر گرفته شده است که رژیم غذایی برای آنها موثر نیست. همچنین می تواند پس از کاهش وزن زیاد برای رفع شلی و افتادگی ران، انجام شود. این برای مردان و زنانی است که می‌خواهند ران‌های خود را با از بین بردن رسوبات چربی واقع در لگن، زانو، داخلی ران یا بیرونی ران‌ها تغییر شکل دهند.

موارد منع کمی برای لیپوساکشن ران وجود دارد. با این حال، برای بیماران با سابقه فلبیت یا ترومبوز ورید عمقی (DVT)، بیماران مبتلا به بیماری های جدی (دیابت کنترل نشده، فشار خون بالا، لوسمی…) یا در صورت بارداری توصیه نمی شود.

مورد دیگر اینکه، لیپوساکشن ران برای کاهش سلولیت (یا علائم کشش) طراحی نشده است. دلایل دقیق ایجاد سلولیت در برخی زنان (و همچنین برخی از مردان) به طور کامل مورد مطالعه قرار نگرفته است، اگرچه می‌دانیم که عوامل ژنتیکی و هورمون‌ها در آن نقش دارند. سلولیت خود مشکلی است که شامل ترکیبی از ماهیچه ها، سلول های چربی و بافت همبند فیبری در پوست می شود. به همین دلیل، از بین بردن سلول های چربی در ناحیه، از طریق لیپوساکشن ران، باعث بهبود فرورفتگی نمی شود.

عوارض و خطرات لیپوساکشن ران چیست؟

لیپوساکشن ران در ایران، یک عمل جراحی پلاستیک است که به طور منظم انجام می شود. در صورت انجام درست دستور العمل های جراح در قبل و بعد از عمل، به مشکل جدی برخورد نخواهید کرد. مانند هر عمل جراحی، لیپوساکشن ران یا زانو می تواند خطراتی را به همراه داشته باشد. برای جلوگیری از هرگونه خطر یا عارضه، به یک جراح مجرب مراجعه کنید و حتما به توصیه های او عمل کنید.

پوشیدن گن طبق دستورات پزشک، پرهیز غذایی گفته شده، دریافت ماساژ، پرهیز از مصرف دخانیات و .. در زمان و نحوه بهبودی و مهمتر از ان در کاهش عوارض بعد از عمل تاثیر بسزایی دارد.

آیا لیپوساکشن ران نیاز به بیهوشی عمومی دارد؟

لیپوساکشن ران با بیهوشی عمومی انجام خواهد شد. قبل از عمل جراحی، مشاوره با متخصص بیهوشی ضروری است.

آیا نتایج لیپوساکشن ران دائمی است؟

بله، نتیجه لیپوساکشن قطعی و در پایان عمل قابل مشاهده است. ران‌ها نازک‌تر به نظر می‌رسند و مطابق میل بیمار دوباره طراحی می‌شوند.

چه عمل هایی را می توان همراه با لیپوساکشن ران انجام داد؟

لیپوساکشن ران را می توان با سایر روش های لیپوساکشن (شکم، پهلو، بازوها، ساق پا، باسن و غیره) ترکیب کرد. همچنین می توان لیپوساکشن ران را نیز با تزریق چربی برای پرکردن حجم در نواحی دیگر بدن ترکیب کرد.

لیفت ران چیست؟

مانند لیپوساکشن، لیفت ران چربی اضافی را برای تقویت ران ها برطرف می کند. با این حال، تفاوت اصلی بین لیپوساکشن ران و لیفت ران این است که لیفت ران پوست اضافی را نیز از بین می برد. این عمل لیفت ران را به یک روش ایده آل برای بیمارانی با پوست شل و افتاده تبدیل می کند. پوست اضافی اغلب برای بیماران مسن‌تری که دیگر خاصیت ارتجاعی پوست خود را حفظ نمی‌کنند، یا بیمارانی که اخیراً وزن قابل توجهی از دست داده‌اند، مشکل‌ساز است.

گرچه لیپوساکشن یک راه حل ایده آل برای بسیاری از بیمارانی است که از ران های خود ناراضی هستند، اما ممکن است بهترین راه حل برای همه نباشد. معمولاً بیمارانی که اخیراً کاهش وزن شدید یا حاملگی های متعدد داشته اند، متوجه می شوند که ممکن است چربی اضافی در اطراف ران خود نداشته باشند، اما دارای افتادگی یا پوست اضافی هستند. در این موارد لیفت ران ممکن است گزینه بهتری باشد.

عمل لیفت ران با بیهوشی عمومی انجام می شود و معمولاً بسته به میزان کاری که باید انجام شود بین یک تا سه ساعت زمان نیاز دارد. پس از ایجاد یک برش محتاطانه، جراح شما پوست و چربی اضافی را از بین می برد، در حالی که عضلات زیرین را سفت می کند تا ظاهری لطیف تر داشته باشد. سپس برش ها با بخیه بسته می شوند.

منبع: https://www.bodyexpert.online

2 پاسخ
  • admin گفته:

   سلام
   نیاز به اطلاعات بیشتری ازتون داریم. لطفا با شماره 09120175018 جهت مشاوره و تعیین قیمت تماس بگیرید. یا در دایرکت اینستاگرام پیام بگذارید. https://www.instagram.com/dr.hamidrezvani/

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *