,

مبارزه با چربی شکم با عمل لیپوساکشن شکم

لیپوساکشن شکم چیست

اگر با چربی شکم دست و پنجه نرم می کنید، تنها نیستید. بسیاری از مردم علیرغم رژیم غذایی و ورزش برای دستیابی به شکمی لاغرتر تلاش می کنند. خوشبختانه راهی سریع برای ساکشن چربی شکم و رسیدن به نتایج دلخواه وجود دارد: پیکرتراشی بدن با عمل لیپوساکشن شکم.

لیپوساکشن، یک روش جراحی است که رسوبات چربی ناخواسته را از نواحی مختلف بدن، از جمله شکم حذف می کند. لیپوساکشن شکم می تواند بدون نیاز به بستری انجام شود و حتی بیشتر افراد در عرض چند روز به فعالیت های عادی خود باز می گردند. از همه بهتر اینکه، می تواند نتایج طولانی مدت داشته باشد.

ممکن است بخواهید لیپوساکشن شکم با حداقل تهاجم را با تیم دکتر حمید رضوانی در تهران تجربه کنید. دکتر رضوانی برای از بین بردن چربی اضافی در شکم، از دستگاه لیپوست برای ایجاد نتایج شگفت انگیز استفاده می کنند. برای دریافت مشاوره، فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید. یا با شماره ۰۹۱۲۰۱۷۵۰۱۸ تماس بگیرید.

دکتر حمید رضوانی، دکتر جراح زیبایی شکم و سینه

فرم درخواست مشاوره

درخواست خود را ثبت کنید. با شما تماس میگیریم.

  • شماره همراه خود را با اعداد انگلیسی وارد نمایید

چرا ساکشن شکم انجام دهم؟

متأسفانه، شکم و به خصوص قسمت تحتانی شکم، می تواند در برابر تغییراتی که معمولاً توسط یک رژیم غذایی سالم و ورزش ایجاد می شود مقاومت کند. در حالی که بقیه فرم شما ممکن است لاغر شود، چربی بدن در شکم ممکن است سرسختانه از پاسخگویی به تلاش‌های شما امتناع کند. ممکن است که عمل تخلیه چربی شکم و یا لیفت شکم تنها راه حل شما باشد.

در صورت وجود تعداد زیادی از سلول های چربی در شکم، یکی از نگرانی های رایج می تواند افتادگی پوست شکم باشد. معمولا پزشکان زیبایی در معاینه اولیه شما، میزان توانایی جمع شدن پوست شما را مشخص می کنند و به شما ارزیابی ای از اثربخشی این درمان می دهند. اگر برای شما، یک روش جراحی یا تهاجمی دیگر مناسب تر باشد، به شما توصیه های لازم داده می شود.

لیپوساکشن شکم فوقانی و تحتانی

لیپوساکشن بالای شکم یکی از روش های جراحی زیبایی پرطرفدار است که می تواند به پیکرتراشی و کانتور کردن خط کمر کمک کند. این روش شامل برداشتن چربی و بافت اضافی از قسمت فوقانی شکم و دو طرف قفسه سینه است که می تواند به ایجاد ظاهری جوان تر و باریک تر کمک کند. لیپوساکشن فوقانی شکم معمولاً با استفاده از یک کانول کوچک انجام می شود. کانولا از طریق یک برش کوچک در پوست وارد می شود و چربی و بافت اضافی ساکشن می شود. لیپوساکشن بالای شکم می تواند راهی عالی برای بهبود ظاهر و افزایش اعتماد به نفس شما باشد.

همینطور اگر از ظاهر زیر شکم خود ناراضی هستید، بهتر است لیپوساکشن زیر شکم را در نظر بگیرید. این روش می تواند به کاهش سایز و کانتور کردن ناحیه کمک کند و ظاهری خوش فرم و جذاب به شما بدهد. در اکثر موارد طبق نظر پزشک، لیپوساکشن پایین شکم را می توان به طور مستقل یا همراه با سایر روش ها مانند لیپوساکشن بالای شکم انجام داد. تکنیک دقیق به اهداف و ترجیحات فردی شما بستگی دارد. به طور معموا در جراحی با بیهوش ساکشن کامل شکم انجام میشود تا ظاهر یکدست و متناسب با بقیه شکم حاصل شود.

روش جراحی لیپوساکشن

لیپوساکشن شکم، شامل تزریق حجم زیادی محلول نمکی و بی حس کننده موضعی به ناحیه شکم است که شکم بی حس می شود. البته برای انجام جراحی، برخی جراحان مانند دکتر رضوانی، برای ارامش بیشتر بیمار و تمرکز بیشتر جراح، از بیهوشی استفاده می کنند. بی حسی موضعی برای روش تامیسنت مناسب تر است.

این محلول به متورم شدن سلول‌های چربی کمک می‌کند و حذف آن‌ها را آسان‌تر می‌کند. سپس پزشک زیبایی برش‌های کوچکی روی پوست ایجاد می‌کند و یک لوله نازک به نام کانولا را وارد بافت چربی می‌کند. کانولا به یک دستگاه مکنده متصل است که برای مکیدن سلول های چربی استفاده می شود. لیپوساکشن با دستگاه لیپوست، راهی ایمن، موثر و کم تهاجمی برای دستیابی به نتایج طولانی مدت است.

لیپوساکشن شکم، یک روش جراحی زیبایی است که شامل حذف نواحی مقاوم چربی اضافی با استفاده از کانول های استخراج تخصصی که به منبع مکش متصل هستند، می شود. نتیجه نهایی، شکمی است که سفت تر و صاف تر به نظر می رسد. ساکشن شکم را می توان برای برداشتن چربی اضافی از کل شکم از جمله قسمت های تحتانی و فوقانی استفاده کرد. برخی از بیماران ممکن است فقط لیپوساکشن زیر شکم را انتخاب کنند، اما اکثر بیماران لیپوساکشن کامل شکم را برای بهبود نتایج کانتورینگ بدن انجام می دهند.

-
مبارزه با چربی شکم با عمل لیپوساکشن شکم -

ریکاوری لیپوساکشن شکم

مدت زمانی که برای ریکاوری بدن بعد از عمل لیپوساکشن شکم لازم است، به عوامل متعددی از جمله وسعت جراحی، سن و سلامتی شما و میزان رعایت دستورالعمل های بعد از عمل بستگی دارد. اکثر مردم احساس خوبی دارند که در عرض یک هفته به سر کار باز می گردند و فعالیت های روزمره را انجام می دهند. با این حال، اجتناب از فعالیت های شدید برای حداقل چهار تا شش هفته مهم است تا به بدن شما اجازه دهد تا به طور کامل بهبود یابد.

همچنین برای کمک به کاهش تورم، باید چند هفته لباس فشرده (گن) بپوشید. بهبودی کامل پس از لیپوساکشن شکم معمولاً حدود دو ماه طول می کشد. البته، هر بیمار متفاوت است، بنابراین دستورالعمل های خاص جراح لیپوساکشن خود را دنبال کنید. اگر نگران تجمع مایع بعد از عمل لیپوساکشن در بدن خود هستید؛ مقاله “سروما بعد از لیپوماتیک” آگاهی کاملی به شما خواهد داد.

مدت زمان انجام عمل لیپوساکشن شکم

به طور کلی، عمل جراحی بین سه تا چهار ساعت طول می کشد و می توانید انتظار داشته باشید که در عرض چند هفته نتایج را مشاهده کنید. روند بهبودی معمولاً نسبتاً روان است و اکثر بیماران می توانند در عرض یک هفته یا بیشتر به سر کار و فعالیت های عادی خود بازگردند.

چه مدت بعد از ساکشن شکم، نیاز به پوشیدن گن های مخصوص دارید؟

پس از لیپوساکشن شکم، گن های مناسب با عمل، معمولاً به مدت 4-8 هفته پوشیده می شوند. این لباس ها به کاهش تورم و حمایت از بافت ها در حین بهبودی کمک می کنند. پوشیدن لباس طبق دستور جراح زیبایی مهم است.

پوشیدن آن برای مدت کمتر از زمان توصیه شده ممکن است منجر به بهبودی مناسب نشود. در حالی که پوشیدن آن برای مدت طولانی می تواند منجر به ناراحتی شود. در ماه اول پس از جراحی، لباس فشرده باید همیشه پوشیده شود، به جز هنگام دوش گرفتن. پس از ماه اول، ممکن است بتوانید لباس را برای مدت زمان 12 ساعت در روز درآورید. پیروی از دستورالعمل های جراح زیبایی در مورد لباس های فشرده مهم است.

چگونه بعد از لیپوساکشن شکم بخوابیم؟

یکی از کارهایی که پس از انجام لیپوساکشن شکم باید انجام دهید، استراحت کافی است. در دوران نقاهت باید تا حد امکان دراز بکشید و از فعالیت های شدید خودداری کنید. ممکن است خوابیدن در وضعیت همیشگی برایتان مشکل باشد، بنابراین سعی کنید به پشت دراز بکشید و چند بالش زیر زانوهایتان قرار دهید. دراز کشیدن روی بالش می تواند به کاهش فشار از روی کمر کمک کند و خوابیدن را راحت تر کند.

اگر دنبال وضعیت راحت تر برای خوابیدن هستید، سعی کنید به پهلو دراز بکشید و یک بالش بین پاهایتان قرار دهید. این وضعیت همچنین می تواند به کاهش هر گونه درد یا ناراحتی که احساس می کنید، کمک کند. هر موقعیتی را که انتخاب می کنید، گن را حتما بپوشید. با کمی آزمون و خطا، باید بتوانید موقعیتی را بیابید که به شما امکان استراحت در شرایط ایده ال را بدهد.

ورم شکم تا چه مدت بعد از عمل لیپوساکشن باقی می ماند؟

هیچ پاسخ مشخصی برای این سوال وجود ندارد، زیرا میزان تورمی که بعد از عمل لیپوساکشن شکم تجربه می کنید به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله نوع روشی که انجام داده اید، میزان چربی برداشته شده و پاسخ درمانی بدن شما. با این حال، اکثر افراد باید انتظار داشته باشند که حداقل چند هفته پس از عمل، مقداری تورم ببینند. در برخی موارد، ممکن است چندین ماه طول بکشد تا تورم به طور کامل برطرف شود. همانطور که تورم کاهش می یابد، باید نتایج خود را آشکارا ببینید. اگر در مورد میزان تورمی که تجربه می کنید نگرانی دارید، حتما با پزشک خود صحبت کنید.

آیا چربی بعد از ساکشن شکم برمی گردد؟

اگرچه نتایج لیپوساکشن معمولا طولانی مدت است، اما چربی شکم می تواند پس از عمل بازگردد. مهم است که توجه داشته باشید که سلول های چربی به طور دائم حذف می شوند، به این معنی که سایزهای به دست آمده در طول لیپو باید علی رغم افزایش وزن حفظ شود. داشتن یک رژیم غذایی متعادل و ورزش منظم پس از لیپوساکشن، برای جلوگیری از بازگشت چربی شکم مهم است.

تفاوت لیپوساکشن شکم با ابدومینوپلاستی

جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی معمولاً با لیپوساکشن شکم اشتباه گرفته می شود. مهم است که به خاطر داشته باشید که این دو عمل جراحی، کاملاً مجزا با اهداف متفاوت هستند. جراحی تامی تاک شامل برداشتن پوست و چربی اضافی است و در صورت وجود بازشدگی عضلات شکم ممکن است با سفت شدن عضلات همراه شود. علائم کشش یا ترک پوستی ممکن است با افزایش وزن بیش از حد روی شکم ظاهر شوند. لیپوساکشن یک درمان شناخته شده برای ترک های پوستی نیست. تامی تاک یا همان ابدومینوپلاستی همچنین می تواند برای از بین بردن علائم کشش روی شکم استفاده شود.

هزینه عمل ساکشن شکم

لیپوساکشن شکم، یک روش بسیار موثر برای کسانی است که به دنبال خلاص شدن از شر چربی های سرسخت دور کمر خود هستند. هزینه لیپوساکشن شکم بسته به پزشکی که انتخاب می کنید و وسعت عمل متفاوت است. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که قسمت فوقانی و تحتانی شکم به دو ناحیه جداگانه تقسیم می شود و اغلب در یک روش ترکیب می شود – این همچنین می تواند هزینه را افزایش دهد.

آیا عمل لیپوساکشن شکم را می توان با روش های دیگر ترکیب کرد؟

عمل ساکشن شکم را می توان در ترکیب با سایر روش های کانتورینگ بدن، مانند لیپوساکشن 360 درجه (کل قسمت میانی) و لیپوساکشن ران انجام داد. همینطور قابل ترکیب با جراحی انتقال چربی است، که شامل برداشتن چربی ناخواسته از سایر نواحی بدن و سپس تزریق به باسن یا سینه ها برای افزایش حجم و برآمدگی است. لیپوساکشن شکم  باید قبل از انتقال چربی انجام شود.

بسیاری از افراد ممکن است از قبل پوست شل داشته باشند و لیپوساکشن ناحیه شکم، به تنهایی درمان موثری برای سفت کردن پوست شل یا چروک شده شکم نیست. بهترین درمان برای از بین بردن شلی و افتادگی پوست، ابدومینوپلاستی همراه با لیپوساکشن برای از بین بردن موثر پوست شل و چربی اضافی است. این منجر به شکمی با پوست سفت تر و ظاهری صاف تر می شود. بسیاری از زنان ممکن است پس از زایمان دچار شلی پوست شوند.

یک روش ترکیبی دیگر در جراحی زیبایی اندام شامل ساکشن بدن همراه با جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی و یک عمل سینه اعم از بزرگ کردن سینه یا لیفت سینه است. بزرگ کردن سینه را می توان با عمل پروتز سینه، انتقال چربی سینه یا هر دو روش به عنوان بخشی از روش هیبریدی بزرگ کردن سینه انجام داد. بزرگ کردن سینه همچنین ممکن است با لیفت سینه ترکیب شود تا شکل افتادگی سینه های ناشی از شیردهی را بهبود بخشد.

این جراحی زیبایی، می تواند منجر به بهبود چشمگیر در فرم بدن زن شود و به بازگرداندن ظاهر او به حالت قبل از بارداری کمک کند. بزرگترین مزیت این عمل زیبایی ترکیبی این است که بیماران فقط یک دوره بهبودی دارند. این برای بسیاری از بیمارانی که ممکن است نتوانند متعهد به انجام چندین روش جراحی با دوره بهبودی خاص خود باشند، بسیار راحت است.

این مدل از جراحی بیشتر مورد درخواست زنانی است که دوران بارداری و شیردهی خود را گذرانده اند و نیاز به بازسازی زیبایی بدن خود دارند. البته با توجه به سختی این عمل به دلیل زمان طولانی بیهوشی و تعداد بالای زخم ها و نیاز به مراقبت سنگین بعد از عمل، ممکن است جراح با توجه به شرایط جسمی بیمار، این روش را پیشنهاد ندهد و جراحی در دونوبت انجام شود.

مردان به طور فزاینده ای از مزایای عمل لیپوی شکم برای خلاص شدن از شر چربی های شکم آگاه هستند و به طور منظم ترکیب این روش را با جراحی کوچک کردن سینه مردان انتخاب می کنند. این روش شامل جراحی ژنیکوماستی برای خلاص شدن از شر غدد سینه مردانه است. ترکیب این روش با ساکشن شکم، به دستیابی به قسمت میانی صاف تر و کانتورتر کمک می کند تا سینه ای سفت تر و صاف تر را تکمیل کند.

کدام نوع چربی ها با لیپوساکشن قابل درمان است؟

دو نوع اصلی چربی در بدن انسان وجود دارد، چربی زیر جلدی و چربی احشایی. چربی احشایی می تواند در اندام هایی که در شکم و لگن پوشانده شده اند از جمله کبد، معده و روده پیدا شود. بیمارانی که مقادیر زیادی چربی احشایی دارند در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به برخی بیماری‌های خاص از جمله دیابت نوع دو و بیماری‌های قلبی عروقی هستند. لیپوساکشن نمی تواند چربی احشایی را از بین ببرد.

در مقابل، چربی زیر پوستی مستقیماً در زیر پوست قرار دارد و به راحتی می توان آن را بین انگشت و شست گرفت. چربی زیر پوست را می توان با لیپوساکشن برداشت. دو دلیل اصلی که منجر به ایجاد چربی بیش از حد شکمی می شود، شامل رژیم غذایی پر کالری و داشتن یک سبک زندگی کم تحرک با ورزش کم یا بدون ورزش است.

-
مبارزه با چربی شکم با عمل لیپوساکشن شکم -

علت تشکیل چربی شکمی چیست؟

غذاهای پر کالری که با تشکیل چربی مرتبط هستند، شامل غذاهایی با مقادیر بالای شکر تصفیه شده مانند شیرینی ها و نوشابه های گازدار و فست فود می باشد. بسیاری از این نوع غذاها دارای سطوح پایین پروتئین هستند که باعث می شود افراد کمتر احساس سیری کنند و در نتیجه مستعد خوردن بیشتر این نوع غذاها هستند. رژیم غذایی کم فیبر نیز با افزایش وزن مرتبط است. ما مصرف غلات کامل، سبزیجات، آجیل، دانه ها و سیب زمینی شیرین را توصیه می کنیم. این نوع غذاها ممکن است منجر به کاهش احتمال ایجاد چربی شکمی شود.

جمعیت جهان به طور فزاینده ای غیرفعال شده است، زیرا بیشتر مشاغل به طور فزاینده ای ماهیت بی تحرک دارند. حرکت کمتر به این معنی است که ما بیشتر در معرض چربی شکمی هستیم. جلسات ورزشی برای بالا نگه داشتن متابولیسم پایه شما به طور فزاینده ای مفید است. ورزش منظم باید با تحرک بیشتر ترکیب شود و باید زمان تماشای تلویزیون را به حداقل برسانید.

چربی شکم، مستقیماً با رژیم غذایی نامناسب و کم تحرکی مرتبط است، اگرچه در برخی موارد، عوامل دیگری ممکن است در تشکیل چربی شکم نقش داشته باشند. زنانی که به دوران یائسگی نزدیک می شوند ممکن است متوجه شوند که بیشتر مستعد ایجاد چربی بیش از حد هستند که ممکن است در نتیجه کاهش سطح استروژن در شکم موضعی شود. ژنتیک ما همچنین در میزان چربی شکم ما نقش دارد.

 بهزیستی کلی نیز بسیار مهم است و فعالیت های فوق برنامه و همچنین استراحت و آرامش به کاهش سطح استرس کمک می کند. افرادی که سطح استرس بالایی دارند، احتمال بیشتری دارد که گزینه های غذایی بدی را انتخاب کنند و درنتیجه خطر ابتلا به چربی اضافی معده را افزایش دهند. همچنین باید مطمئن شوید که هر شب حداقل ۷ تا ۸ ساعت بخوابید و از نوشیدن الکل درست قبل از رفتن به رختخواب، برای کاهش چربی شکم خودداری کنید.

آیا ساکشن شکم تنها راه کاهش چربی شکم است؟

اگر مایل به کاهش چربی شکم هستید، یکی از موثرترین راه‌های کاهش چربی شکم و حفظ آن در درازمدت، اتخاذ عادات سبک زندگی سالم است. ابتدا با تمرکز بر رژیم غذایی خود با افزایش بیشتر غذاهای کامل از جمله سبزیجات، میوه، غلات کامل و پروتئین بدون چربی شروع کنید. شما باید از غذاهای پر کالری مانند همبرگر، سیب زمینی سرخ کرده و نوشابه های گازدار شیرین دوری کنید. اگر الکل می نوشید، باید روی کاهش مصرف کلی الکل تمرکز کنید تا شکمی صاف تر داشته باشید.

ورزش منظم نیز بسیار مهم است و انجام 30 دقیقه ورزش با شدت متوسط پنج بار در هفته برای وارد کردن برنامه روزانه عادی شما مهم است. اگر یک شغل اداری دارید، باید سعی کنید هر ساعت از میز خود بلند شوید تا دوره های طولانی عدم فعالیت را کاهش دهید.

تعدادی از محصولات کاهش وزن، به راحتی در دسترس هستند. از جمله مکمل های کاهش وزن، قرص ها یا کپسول ها که همگی ادعا می کنند چربی شکم را کاهش می دهند. این محصولات مکانیسم‌های اثر متفاوتی با برخی از عوامل دارند که هدفشان افزایش متابولیسم پایه است، در حالی که برخی دیگر ممکن است به عنوان سرکوب‌کننده اشتها عمل کنند.

تکیه بر این محصولات اگر مورد تائید پزشک تغذیه هم باشد، به تنهایی برای کاهش چربی عاقلانه نیست. بسیاری از آنها هیچ مزیت ثابت شده ای ندارند و آنهایی که دارند باید در کنار یک رژیم غذایی معقول و برنامه ورزشی منظم استفاده شوند. قرص های کاهش وزن نباید به عنوان یک راه حل یک شبه برای کاهش وزن در نظر گرفته شوند و ممکن است برای همه افراد با شرایط پزشکی که مانع استفاده از آنها می شود، مناسب نباشد. همیشه مهم است که قبل از شروع مکمل های کاهش وزن، یک ارزیابی کامل پزشکی داشته باشید.

بسیاری از افراد با وجود داشتن رژیم غذایی سالم و انجام ورزش منظم، چربی شکمی مقاومی دارند. هر روشی که امتحان کنند، از جمله بسیاری از انواع کرانچ های شکمی، این چربی سرسخت بهبود نمی یابد. خوشبختانه راه حل بسیار موثری در قالب لیپوساکشن شکم وجود دارد. خلاص شدن از شر چربی با لیپوساکشن معمولا برای بیمارانی که رژیم غذایی و ورزش را امتحان کرده اند، انجام می شود. حتی با انجام موفقیت آمیز لیپوساکشن، همچنان حفظ یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم مهم است. عمل ساکشن چربی شکم نباید به عنوان جایگزینی برای یک سبک زندگی سالم در نظر گرفته شود.

همین حالا برای مشاوره اقدام کنید👇

سوالات متداول

  • عوارض و خطرات لیپوساکشن شکم چیست؟

لیپوساکشن شکم یک جراحی پلاستیک زیبایی است که معمولاً انجام می شود و از مراقبت عالی بهره می برد. امکان از سرگیری سریع فعالیت های عادی وجود دارد. برای جلوگیری از هر گونه خطر عوارض مربوط به لیپوساکشن شکم (سروما، عفونت و غیره)، رعایت دقیق توصیه های بعد از عمل ضروری است.

  • آیا لیپوساکشن شکم نیاز به بیهوشی عمومی دارد؟

لیپوساکشن معده با بیهوشی عمومی انجام خواهد شد. قبل از عمل جراحی، مشاوره با متخصص بیهوشی ضروری است.

  • آیا نتایج لیپوساکشن شکم دائمی است؟

نتیجه لیپوساکشن قطعی است. هنگامی که سطح چربی موضعی باشد و زمانی که بیمار کیفیت پوست خوبی داشته باشد، نتایج بسیار رضایت بخش است. لیپوساکشن شکم برای درمان چاقی شدید توصیه نمی شود.

  • چه عمل هایی را می توان علاوه بر لیپوساکشن شکم انجام داد؟

لیپوساکشن شکم را می توان با سایر لیپوساکشن ها (لگن، بازو، چانه، ران، ساق پا و غیره) و سایر جراحی های زیبایی ترکیب کرد. لیپوساکشن شکم را می توان برای برداشتن پوست اضافی و سفت کردن دیواره شکم با یک ابدومینوپلاستی شکم ترکیب کرد. همچنین در مورد ترنسفر چربی، چربی آسپیره شده را می توان تصفیه و مجدداً برای پر کردن حجم (به ویژه باسن، سینه ها و صورت) تزریق کرد.