تفاوت لیپوماتیک و آبدومینوپلاستی

تفاوت لیپوماتیک و آبدومینوپلاستی
اسفند ۵, ۱۳۹۵

تفاوت لیپوماتیک و آبدومینوپلاستی

هامانطور که می دانید امروزه از روش های مختلفی برای لاغر کردن شکم استفاده می شود که بر مبنای نیاز هر یک از افراد یکی از این روش ها مورد استفاده قرار می گیرند . به احتمال زیاد عنوان های لیپوماتیک ، اولترازد ، آبدومینوپلاستی و … به گوشتان خورده است و شاید فکر کنید همه ی این روش ها در تمام افراد قابل انجام است در صورتی که این گونه نیست . در این مقاله در رابطه با تفاوت لیپوماتیک و آبدومینوپلاستی توضیحاتی خواهیم داد .

تفاوت لیپوماتیک و آبدومینوپلاستی

روش لیپوماتیک یکی از شیوه های نوین برای لاغری به شمار می آید که با استفاده از آن می توان نتایج مطلوبی کسب کرد . در روش های قدیمی که برای زدودن چربی ها مورد استفاده قرار می گرفتند ، چربی ها تخریب می شدند و دیگر قابل استفاده نبودند اما با ابداع روش لیپوماتیک که یکی از روش های نوین به شمار می آید ، چربی هایی که از بدن تخلیه می شوند را می توان در نقاط دیگر بدن تزریق کرد لذا با استفاده از روش لیپوماتیک علاوه بر لاغری ، می توان نواحی دیگر بدن را حجیم سازی کرد .

شاید با روش آبدومینوپلاستی آشنا باشید که برای کوچک کردن شکم مورد استفاده قرار می گیرد . تفاوت لیپوماتیک و آبدومینوپلاستی در عملکرد و افراد مناسب برای این جراحی است . آبدومینوپلاستی برای درمان افرادی که شکمشان افتاده وشل شده می باشد و دارای پوستی آویزان هستند مناسب است . به طور معمول افراد براثر کاهش وزن شدید و یا بارداری های متعدد دچار چنین عارضه ای می شوند لذا افرادی که دارای شکم بزرگ و سفتی می باشند کاندید مناسب برای آبدومینوپلاستی به شمار نمی آیند بلکه بایستی ابتدا تحت عمل لیپوماتیک قرار گرفته و پس از آن در صورتی که شکمشان دچار آویزانی و شل شدگی شد تحت عمل جراحی آبدومینوپلاستی قرار گیرند .

 

دکتر حمید رضوانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی ( لیپوماتیک , لیپولیز , ابدومینوپلاستی , ماموپلاستی

, بادی جت , پروتز سینه )

دکتر حمید رضوانی