,

۱۰ نکته ضروری برای کسانی که قصد انجام عمل ابدومینوپلاستی دارند

نکات مهم عمل ابدومینوپلاستی

خانم هایی هستند که بعد از بارداری می خواهند شکم خود را کوچک کنند و عضلات شکم خود را سفت کنند. همچنین برخی افرادی که مقدار قابل توجهی از وزن خود را از دست داده اند و می خواهند پوست شل و افتاده و ترک خورده شکم خود را بردارند.

این دو گروه رایج ترین بیمارانی هستند که برای جراحی زیبایی شکم به جراح پلاستیک مراجعه می کنند. تامی تاک که به آن عمل ابدومینوپلاستی نیز گفته می شود، یک عمل جراحی زیبایی است که برای بهبود ظاهر و ناحیه میانی افراد انجام می شود. تقریباً ۱۴۰۰۰۰ عمل جراحی زیبایی شکم هر ساله در ایالات متحده انجام می شود که این عمل را به ششمین جراحی زیبایی رایج تبدیل می کند.

هدف جراحی ابدومینوپلاستی این است که فرد ظاهر بهتری داشته باشد و از درون احساس خوبی را تجربه کند. مراحل انجام این جراحی و دوران نقاهت آن، به گونه ایست که برای بسیاری از بیماران بدون هیچ مشکلی طی خواهد شد. از این رو این عمل در صورتیکه زیرنظر جراح متبحر ابدومینوپلاستی انجام شود، کاملا بیخطر و ساده است.

۱۰ نکته مهم درمورد عمل جراحی زیبایی شکم

۱. عمل ابدومینوپلاستی، شکل و ظاهر شکم شما را بهبود می بخشد. اما این جراحی برای کاهش وزن نیست. این روش برای کمک به کانتور کردن شکم بیمار با برداشتن پوست اضافی و مقدار کمی چربی درنظرگرفته شده است. در حین انجام عمل تامی تاک،  عضلات بیش از حد بازشده شکم با بخیه هایی از داخل جمع و سفت می شوند تا شکم دوباره صاف شود. سپس پوست باقی مانده دوباره به هم متصل می شود و ظاهری صاف تر ایجاد می کند.

تنها حدود ۱.۵ تا ۳ کیلو چربی در طی یک تامی تاک معمولی از بین می رود. بیمارانی که به دنبال کاهش وزن قابل توجهی هستند باید به جای لیپوساکشن و عمل زیبایی شکم، بر روی تغذیه، کالری و تغییرات سبک زندگی تمرکز کنند. اگر اضافه وزن بالا دارند، سریعترین روش اسلیو معده است. عمل ابدومینوپلاستی بعد از اسلیو معده زیبایی شکم لاغر شده شما را تضمین می کند.

۲. جراحی زیبایی شکم انواع مختلفی دارد. جراح پلاستیک شما می تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید کدام گزینه برای شما مناسب است.

  • تامی تاک استاندارد یا تامی تاک کامل: شامل ترمیم و سفت کردن شلی عضلانی، برداشتن پوست اضافی زیر شکم، و اغلب مقداری لیپوساکشن برای انحنای پهلو و تغییرمحل ناف است.
  • مینی تامی تاک: فقط شامل برداشتن پوست زیر شکم، بدون برداشتن پوست بالای شکم و جابجایی ناف است.
  • تامی تاک کشیده: شبیه به یک عمل جراحی شکم کامل است، اما برش‌ها تا دور کمر زده می شود و برای بیمارانی که پوست اضافی یا کشیده زیادی دارند، انجام می شود.

۳. دیواره شکم بعد از بارداری کشیده و باز می شود. بسیاری از خانمهایی که برای جراحی شکم مراجعه می کنند، به وزن قبل از بارداری خود برگشته اند، اما ظاهر شکم آنها با قبل از بچه دار شدن متفاوت است. با رشد کودک، عضلات دیواره شکم کشیده می شوند.

بیشتر خانمها بعد از زایمان متوجه می شوند که آناتومی بدن آن ها متفاوت از قبل است. در دوران بارداری، شکم کشیده می شود تا کودک رشد کند، اما همیشه به حالت قبل بر نمی گردد. حتی با گذشت زمان و جمع شدن شکم و کاهش وزن، معمولاً مقداری بافت روی خط کمر یا خط بیکینی آنها آویزان می شود و عضله کشیده می شود که باعث می شود برخی از بیماران احساس کنند علیرغم کاهش وزن باز هم شکم بزرگ دارند. برای اینکه شکم دوباره صاف به نظر برسد، باید وبا جراحی زیبایی ارآن را درمان کنیم و آن عضلات را ترمیم کنیم.

4. تا زمانی که وزنتان ثابت نشده است، تصمیم به جراحی نگیرید. برای عمل ابدومینوپلاستی، هیچ وزن ایده آلی وجود ندارد، فقط سلامتی جسمی بیمار درنظر گرفته می شود. اما برای نتیجه عالی مهم است که بیماران در شراطی باشند که قصد کاهش یا افزایش بیش از 10 درصد از وزن بدن خود را نداشته باشند. افرادی که BMI بالای 35 دارند باید با احتیاط عمل جراحی پلاستیک را انجام دهند، زیرا خطر عوارض افزایش می یابد. بنابراین، اگر از وزن بدن خود راضی هستید اما می خواهید پوست اضافی و عضله شل را از بین ببرید، عمل تامی تاک می تواند به شما در رسیدن به هدف تان کمک کند.

5. وعده های غذایی تان را قبل از عمل قطع نکنید. برخی از مردم فکر می کنند که باید قبل از انجام عمل جراحی شکم گرسنه بمانند تا چند کیلو وزن اضافه تری از دست بدهند. در صورتیکه نتیجه بدتر می شود. بسیاری از اوقات بیماران درست قبل از عمل، وزن کم می‌کنند و فکر می‌کنند که نتیجه بهتری خواهند گرفت. عمل جراحی پلاستیک ممکن است بعد از رژیم‌های غذایی بدتر شود، زیرا بدن آنها از نظر پروتئین و مواد مغذی ضروری کمبود دارد.

۶. جراحی ابدومینوپلاستی شکم را می توان با روش های دیگر ترکیب کرد. بسیاری از افراد در عمل جراحی پلاستیک، به دنبال بهبود چندین ناحیه بدن هستند. عمل جراحی شکم را می توان همزمان با لیپوساکشن و تزریق چربی به باسن هم انجام داد. درباره تفاوت لیپو و ابدومینوپلاستی بیشتر بدانید. به عنوان مثال، بیمارانی که پس از کاهش وزن زیاد، عمل تامی تاک را انجام می‌دهند، اغلب می‌خواهند چربی اضافی را از سایر نواحی بدن خود مانند بازوها یا کمر و پهلوی خود خارج کنند. در زنانی که باردار بوده اند، این جراحی معمولاً با لیفت سینه، کوچک کردن یا بزرگ کردن سینه همراه است.

تا زمانی که بیمار سالم است و طول عمل ناامن نیست، می‌توانیم جراحی شکم را با یک یا دو عمل دیگر ترکیب کنیم. به طور کلی، بهتر است کل زمان عمل برای هر بیمار کمتر از شش ساعت باشد.

۷. نیاز به بستری شب در بیمارستان ندارد. عمل ابدومینوپلاستی شکم در سالهای گذشته بسیار تکامل یافته است. قبلا بیماران چندین روز در بیمارستان می ماندند. امروزه این روش در دو تا سه ساعت قابل انجام است و بعد از ریکاوری و تائید سلامت بیمار توسط جراح، بیمار میتواند به خانه برگردد. این را هم باید در نظر داشت که هر بیمار متفاوت است. اما به طور کلی، شما به حدود دو هفته مرخصی از کار نیاز دارید. حدود یک هفته طول می کشد تا بتوانید صاف بایستید و تقریباً سه هفته طول می کشد تا یک روز کامل را بدون احساس ناراحتی سپری کنید.دستورات مراقبت بعد از عمل ابدو را می توانید در مقاله دیگری از سایت بخوانید.

۸. ماساژ دادن و تخلیه مایعات از شکم، در روند بهبود بعد از عمل بسیار تاثیرگذار است. در نتیجه تخلیه مایعات شکم، تورم و درد کاهش می یابد و نتیجه عمل زودتر نمایان می شود. در اثر بیتوجهی به این مورد ممکن است بیمار دچار سروما شود و نیاز به مراجعه به پزشک برای تخلیه مایعات درون شکم باشد. همینطور با تجمع مایعات درون شکم، تورم بیشتر و درد سنگین تر می شود.

۹. جای زخم ها را می توان پنهان کرد و به خوبی مدیریت کرد. در روش تامی تاک از یک برش افقی استفاده می‌شود که  آن هم در امتداد خط است. که به راحتی قابل پوشاندن است. برای خانمهایی که عمل سزارین انجام داده اند، میتوان برش رو روی همان خط انجام داد تا نهایتا همان یک برش را داشته باشند.

۱۰. می توانید بعد از عمل جراحی شکم بچه دار شوید. اما اگر قصد بارداری در آینده نزدیک را دارید، برای نتیجه بهتر و ماندگارتر بهتر است صبر کنید تا بعد از زایمان اقدام به جراحی کنید. درحقیقت، باردار شدن بعد از این روش به شما و جنین آسیبی نمی رساند، اما مزایای جراحی را خنثی می کند.

دکتر حمید رضوانی، دکتر جراح زیبایی شکم و سینه

فرم درخواست مشاوره

درخواست خود را ثبت کنید. با شما تماس میگیریم.

  • شماره همراه خود را با اعداد انگلیسی وارد نمایید

منبع: www.summithealth.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *