,

روش های بزرگ کردن باسن

-

روش های مختلفی برای اینکه باسنی بزرگ داشته باشیم وجود دارد. این روش ها را می توان به طور کلی به روش های جراحی و غیر جراحی دسته بندی کرد. در اینجا چند روش متداول بزرگ کردن باسن آورده شده است:

جراحی های بزرگ کردن باسن

تزریق چربی به باسن (BBL):

 تزریق چربی به باسن شامل ترکیبی از لیپوساکشن و پیوند چربی است. چربی از نواحی بدن از طریق لیپوساکشن جمع آوری می شود و سپس به باسن تزریق می شود تا شکل و اندازه آنها افزایش یابد.

به عمل تزریق چربی به باسن، لیفت باسن برزیلی یا BBL (Brazilian Butt Lift) نیز می گویند. در روش لیفت باسن برزیلی، چربی اضافی ابتدا از قسمت‌هایی از بدن که دارای انباشت چربی اضافی است، مانند شکم، باسن، ران‌ها یا پشت، از طریق لیپوساکشن برداشته می‌شود. سپس چربی برداشته شده به دقت پردازش و خالص سازی می شود تا سلول های چربی سالم به دست آید. سپس جراح به طور استراتژیک، چربی تصفیه شده را به لایه های مختلف باسن تزریق می کند تا به حجم و فرم مورد نظر برسد.

هدف اصلی در تزریق چربی و لیفت باسن برزیلی افزایش سایز، بهبود فرم و بهبود ظاهر کلی باسن است. این روش می تواند فرم باسنی گردتر، حجیم تر و جوان تر ایجاد کند. علاوه بر این، لیپوساکشن انجام شده در طول عمل، به فرم دهی نواحی اطراف کمک می کند و باعث بهبود بیشتر شکل کلی بدن می شود.

لیفت باسن برزیلی یک روش جراحی است که عوارضی را به همراه دارد و نیاز به یک دوره نقاهت دارد. برای آشنایی با جزئیات بیشتر این روش، مقاله تزریق چربی به باسن دکتر حمید رضوانی را بخوانید.

ایمپلنت یا پروتز باسن:

 ایمپلنت های باسن پروتزهای سیلیکونی یا الاستیکی هستند که با جراحی، در باسن قرار می گیرند تا حجم و ظاهر آن ها را افزایش دهند. ایمپلنت ها در اشکال و اندازه های مختلف هستند.

در طی عمل ایمپلنت باسن، یک برش در ناحیه باسن (معمولا خط باسن) ایجاد می‌شود و یک پروتز سیلیکونی در عضلات گلوتئال یا زیر فاسیا قرار می‌گیرد. پروتز به گونه ای قرار می گیرد که به اندازه ای که می خواهیم باسن بزرگ شود و فرم بگیرد.

ایمپلنت های باسن در شکل ها، اندازه ها و مواد مختلفی تولید می شوند. پروتزهای سیلیکونی به دلیل دوام طولانی تر و طبیعی تر بودن، بیشترمورد استفاده قرار می گیرند. انتخاب نوع پروتز، به اهداف فردی بیمار و توصیه های جراح بستگی دارد.

توجه به این نکته ضروری است که جراحی کاشت باسن، یک روش جراحی کم تهاجم است و خطرات ذاتی و عوارض بالقوه مرتبط با هر جراحی را به همراه دارد. این عوارض شامل عفونت، جابجایی ایمپلنت، انقباض کپسولی (تشکیل بافت اسکار در اطراف ایمپلنت) و عدم تقارن می شود.

بزرگ کردن باسن بدون جراحی

کرم ها و قرص های بزرگ کننده باسن:

کرم ها و قرص هایی در بازار موجود است که ادعا می کنند بدون نیاز به جراحی، سایز و حجم باسن را افزایش می دهند. این محصولات اغلب به عنوان جایگزین های غیر جراحی برای روش هایی مانند لیفت باسن برزیلی یا پروتز باسن به بازار عرضه می شوند. با این حال، ذکر این نکته ضروری است که اثربخشی این کرم ها و قرص ها از نظر علمی ثابت نشده است و ممکن است نتایج آنها با ادعایشان متفاوت باشد.

کرم های حجم دهنده باسن، معمولاً به صورت موضعی روی باسن استفاده می شوند. در حالی که قرص ها به صورت خوراکی مصرف می شوند. این محصولات اغلب حاوی ترکیبی از گیاهان، مواد طبیعی، ویتامین ها و مواد معدنی هستند که ادعا می شود رشد چربی را تحریک می کنند، تولید کلاژن را تقویت می کنند یا ظاهر کلی باسن را بهبود می بخشند.

در حالی که برخی از افراد ممکن است تجربیات مثبتی را با این کرم‌ها و قرص‌ها گزارش کنند، ولی لازم است که با احتیاط آنها  را استفاده کنید. شواهد علمی محدودی برای حمایت از ادعاهای تولید کنندگان این محصولات وجود دارد. توانایی کرم ها و قرص ها در افزایش قابل توجه اندازه یا فرم دهی به باسن مورد سوال است، زیرا رشد سلول های چربی فرآیند پیچیده ای است که تحت تاثیر عوامل مختلفی مانند ژنتیک و تعادل هورمونی قرار دارد.

حرکات ورزشی تقویت عضله باسن:

تمرینات خاصی که عضلات گلوتئال را هدف قرار می دهند می توانند به بزرگ کردن باسن بدون جراحی کمک کنند و برای بهبود شکل، سفتی و اندازه باسن مناسب هستند. اسکات، لانژ، هیپ تراست و سایر تمرینات مبتنی بر مقاومت، معمولاً برای تقویت شکل و احجم و سفتی باسن توصیه می شود. این تمرینات عضلات گلوتئال را هدف قرار می دهد که شامل عضلات گلوتئوس ماکسیموس، گلوتئوس مدیوس و گلوتئوس مینیموس است. در اینجا چند تمرین توصیه شده برای تقویت باسن وجود دارد:

  • اسکات یا اسکوات

 اسکات یک ورزش کلاسیک است که عضلات گلوتئال را هدف قرار می دهد. بایستید و پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید، بدن خود را با خم کردن زانوها و باسن پایین بیاورید و پشت خود را صاف نگه دارید. با فشار دادن پاشنه ها و فشردن عضلات باسن به حالت اولیه برگردید.

  • لانژ

 لانژباسن، چهارسر ران و همسترینگ را درگیر می کنند. با ایستادن وباز کردن پاهای خود به اندازه عرض لگن شروع کنید. با یک پا به جلو بروید و بدن خود را پایین بیاورید تا هر دو زانو با زاویه 90 درجه خم شوند. پاشنه جلویی را فشار دهید تا به حالت اولیه برگردید و روی پای دیگر تکرار کنید.

  • هیپ تراست

هیپ تراست به طور خاص عضله سرینی ماکسیموس را هدف قرار می دهد. با خوابیدن روی زمین در حالی که قسمت بالاتنه روی زمین قرار دارد و زانوها خم شده اند، شروع کنید. هالتر یا وزنه را روی پائین شکم خود قرار دهید. از طریق پاشنه های خود باسن را به سمت بالا بلند کنید و باسن خود را در بالا نگه دارید. باسن خود را پایین بیاورید و این کار را تکرار کنید.

  • پل باسن

 تمرینی مشابه با هیپ تراست است، اما می تواند بدون وزنه انجام شود. به پشت دراز بکشید و زانوهایتان را خم کنید و پاها را روی زمین بگذارید. با فشردن عضلات باسن، باسن خود را به سمت بالا بیاورید، سپس آن را پایین بیاورید.

  • استپ آپ

 استپ آپ یک تمرین موثر است که عضلات سرینی، چهارسر ران و همسترینگ را هدف قرار می دهد. با یک پا روی یک سکو یا نیمکت محکم قدم بگذارید، سپس از آن پا عبور کنید تا بدن خود را روی سکو بردارید. پایین آمده و روی پای دیگر این کار را تکرار کنید.

  • کیک بک پا

کیک بک عضلات باسن را هدف قرار می دهد و می تواند به صورت چهار دست و پا انجام شود. زانوی خود را با زاویه 90 درجه خم کنید و یک پا را تا جایی که ماهیچه پشت پا با کمر در یک راستا قرار بگیرند، پای خود را به سمت سقف ببرید. پا را پایین بیاورید و در سمت دیگر این کار را تکرار کنید.

در طول این تمرینات روی فرم و تکنیک مناسب تمرکز کنید تا اثربخشی آنها به حداکثر برسد. ثبات و اضافه بار تدریجی، افزایش تدریجی شدت یا مقاومت، می تواند به دستیابی به نتایج بهتر در طول زمان کمک کند. ترکیب این تمرینات با یک رژیم غذایی متعادل و روتین کلی تناسب اندام برای شکل دهی جامع بدن و فواید سلامتی بسیار مهم است.

لباس‌های زیرپددار برای باسن

لباس‌های بزرگ کننده باسن، مانند لباس‌های زیر بالش‌دار یا لباس‌های فوم دار، می‌توانند با افزایش حجم و بهبود شکل باسن در حین پوشیدن، بهبودی موقتی ایجاد کنند. با این حال، این نتایج موقتی هستند.

دکتر حمید رضوانی، دکتر جراح زیبایی شکم و سینه

فرم درخواست مشاوره

درخواست خود را ثبت کنید. با شما تماس میگیریم.

  • شماره همراه خود را با اعداد انگلیسی وارد نمایید

توجه به این نکته ضروری است که هر روش مزایا، خطرات و محدودیت های خاص خود را دارد. روش‌های جراحی مانند تزریق چربی به باسن و پروتز باسن نتایج قابل توجه و طولانی‌تری ارائه می‌دهند، اما شامل روش‌های جراحی با خطرات مرتبط هستند. روش‌های غیرجراحی معمولاً کمتر تهاجمی هستند، اما ممکن است نتایج جزئی‌تر یا موقتی‌تری ارائه دهند. برای آگاهی بیشتر شما:

اگر به بزرگ کردن باسن علاقه مند هستید، توصیه می شود با یک جراح پلاستیک واجد شرایط مشورت کنید که می تواند اطلاعات مبتنی بر شواهد را در اختیار شما قرار دهد و در مورد گزینه های جراحی یا غیر جراحی مناسب به شما مشاوره دهد.

مشاوره با یک جراح پلاستیک واجد شرایط برای تعیین مناسب ترین روش برای بزرگ کردن باسن بر اساس اهداف فردی، آناتومی و سلامت کلی شما بسیار مهم است. آنها می توانند یک ارزیابی جامع ارائه دهند و شما را از طریق گزینه های موجود راهنمایی کنند تا به شما در تصمیم گیری آگاهانه کمک کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *