,

لیپوماتیک بازو

با بالا رفتن سن، تجربه پیری بازوها و رسوبات چربی اضافی، به ویژه در ناحیه زیر بغل و بازو، طبیعی است. از بین بردن این چربی بازو، صرف نظر از میزان ورزش یا رژیم گرفتن، دشوار است. اینجاست که لیپوساکشن یا لیپوماتیک بازو وارد عمل می‌شود. برای بسیاری از افراد، این بهترین راه ممکن برای دستیابی به ظاهر باریکی است که می‌خواهند و در عین حال تناسبات بدنی مناسب را حفظ می‌کنند.

لیپوماتیک بازو به بهبود ظاهر نامتناسب بازوها در مقایسه با بقیه بدن کمک می کند. همچنین می‌تواند به بازگرداندن احساس راحتی هنگام پوشیدن لباس‌هایی که هنگام پوشیدن ممکن است به دلیل قرار گرفتن چربی اضافی در موقعیت‌های نامناسب، سخت باشد، کمک کند. علاوه بر از بین بردن رسوبات چربی اضافی، این روش می تواند به سفت شدن پوست کمک کند و از خطر افتادگی پوست جلوگیری کند.

دو هدف اصلی لیپوماتیک بازو چیست؟

1. بازگرداندن اعتماد به نفس

پوشیدن لباس بدون آستین و مشاهده بازوهای افتاده و شل، شما را به خودآگاهی می رساند! لیپوساکشن نه تنها ابزاری برای حذف چربی است، بلکه یک عمل جراحی زیبایی برای تبدیل بدن بیماران به دید ایده آل آنها از خود است. هنگامی که بازوهای شما دوباره باریک و زیبا شدند، اعتماد به نفس شما افزایش می یابد.

2. اطمینان از تناسب بازوهای شما با بدنتان

به‌جای زیربغل‌های بزرگ و شل، جراح پیکرتراشی می‌تواند به شما کمک کند بازوهایی باریک و متناسب با بدنتان داشته باشید. مزیت لیپوساکشن توانایی آن در از بین بردن مقادیر قابل کنترل چربی در نواحی بسیار خاص است. جراحی لیپوساکشن بازو نیز از این قاعده مستثنی نیست.

دکتر پیکرتراشی، قادر است مقادیر اضافی چربی را از بازوهای شما خارج کند تا فرم زیبایی به بازوهای شما بدهد. درمقابل درمان‌های بدون جراحی دقت کمتری دارند.

چگونه می توانم برای عمل لیپوساکشن بازو آماده شوم؟

در زمان مشاوره با جراح، دستورالعمل‌های آماده‌سازی به شما ارائه می‌شود که رعایت آنها برای اطمینان از اینکه در بهترین موقعیت برای بهبودی سریع و دستیابی به نتایج مطلوب قرار دارید، مهم است. به طور کلی، حداقل دو هفته قبل از تاریخ عمل از شما خواسته می شود که سیگار را ترک کنید، و ممکن است از شما خواسته شود که مصرف داروهای خاصی را که می توانند روند بهبودی بدن را مختل کنند، متوقف کنید. یک نکته مفید این است که لباسی بخرید که پوشیدن آن در دوران نقاهت آسان و راحت باشد، زیرا انجام لیپوساکشن زیر بازوها می تواند به طور موقت حرکت بازوها را محدود کند.

لیپوماتیک بازو چگونه انجام می شود؟

جراحی لیپوماتیک بازوها یک فرآیند تهاجمی است، اما نه یک فرآیند بسیار دشوار. جراحی در بیمارستان یا کلینیک جراح شما انجام خواهد شد. قبل از شروع عمل، جراح نواحی دقیق بدن شما را که باید تحت درمان قرار گیرند، خطکشی می کند و سپس عمل جراحی را آغاز می کند. لیپوساکشن در ایران، معمولا با بیهوشی و گاها در برخی کلینیک ها با حسی موضعی انجام می شود.

چند سوراخ بسیار کوچک در بازوها زده می شود: در نزدیکی مفصل آرنج و به سمت پشت ساعد. این سوراخ های ریز، امکان از بین بردن چربی های نامطلوب را فراهم می کند و در عین حال کنترل لاغری بازوها را حفظ می کند. در محل سوراخ ها، لوله فولادی کانولا وارد بدن می شود. جراح با حرکت صاف به سمت عقب و جلو در امتداد سطح پوست، از کانولا برای کمک به شکستن سلول‌های چربی، وخروج چربی از بدن استفاده می‌کند.

در این روش به پوست، مویرگ‌ها، اعصاب و ماهیچه‌ها هیچ اسیبی وارد نمی شود و تا حد امکان بهبودی و جای زخم را کاهش می‌دهد. به همین دلیل،  همان روز جراحی به خانه می روید. به دلیل اینکه بازوهای شما به شدت کبود و متورم خواهند شد، یک همراه داشته باشید که بعد از جراحی شما را به خانه برساند. لیپوساکشن زیر بغل، معمولاً زمانی که به تنهایی انجام می شود حدود دو ساعت طول می کشد. برای کمک به روند بهبودی و کاهش هر گونه تورم، پس از آن باید یک لباس فشرده ( گن) پوشیده شود.

مراقبت بعد از لیپو بازو

از آنجایی که بدن شما در حال بهبودی است، طبیعی است که در طول بهبودی مقداری تورم و مقداری درد یا ناراحتی خفیف را تجربه کنید. با این حال، این عوارض جانبی سریع‌تر از زمان بهبودی از یک روش جایگزین که از روش‌های سنتی لیپوساکشن استفاده می‌کند، فروکش می‌کند.

به شما دستورالعمل های مهم  مراقبت بعد جراحی بازو داده می شود. این مراقبت ها معمولاً شامل موارد زیر است:

 • گن مخصوص لیپوساکشن بازو بپوشید. به طور معمول، تا 4 هفته باید پوشیده شود.
 • از ورزش های شدید خودداری کنید.
 • از بلند کردن وسایل سنگین خودداری کنید. بلند کردن بیش از 5-4 کیلو یا تحرک بیش از حد تا شش هفته بعد از عمل، امکان پذیر نخواهد بود. اگر بچه‌های کوچک دارید، باید به خاطر داشته باشید که جابجایی یا بلند کردن آنها تا چند هفته امکان‌پذیر نخواهد بود.
 • در ویزیت های بعدی جراح حاضر شوید.
 • کنترل درد با داروهای تجویز شده (در صورت لزوم)
 • در هفته اول پس از بهبودی، استراحت کافی داشته باشید. استراحت دادن به بازوها به مدت 4 تا 5 روز توصیه می شود. اکثر بیماران پس از 4 هفته به طور کامل بهبود می یابند.
 • از یک رژیم غذایی سالم پیروی کنید و مایعات بنوشید.
 • هر گونه علائم نگران کننده را به پزشک خود گزارش دهید
 • رانندگی نکنید. به یاد داشته باشید که از بعد از جراحی بازو تا زمانیکه جراح شما تایید کند، نمیتوانید رانندگی کنید.
 • آنتی بیوتیک های خود را مصرف کنید. پزشک شما احتمالاً نسخه ای برای آنتی بیوتیک برای شما می نویسد که توصیه می شود قبل از ترخیص آن را تهیه کنید. به یاد داشته باشید که همیشه دستورالعمل هایی را که جراح به شما داده است، به دقت عمل کنید.
 • صبور باشید و به بدن خود زمان دهید تا بهبود یابد. انتظار کبودی، تورم و درد حداقل برای چند هفته همراه با نیاز به مصرف آنتی بیوتیک های تجویزی برای جلوگیری از عفونت را داشته باشید. نسبت به فرم بازوهای خود صبور باشید و اجازه دهید به طور کامل بهبود یابند. اکثر بیماران می توانند در عرض دو هفته به فعالیت های عادی خود بازگردند.

آیا نتیجه لیپوماتیک بازوی من دائمی خواهد بود؟

در طی عمل جراحی لیپوماتیک، سلول های چربی به طور کامل حذف می شوند. با این حال، اگر دوباره وزن اضافه کنید، منجر به ایجاد سلول های چربی جدید در ناحیه دیگر بدن می شود.

برای اطمینان از حفظ شکل کاملاً جدید بازوی خود پس از عمل جراحی، از یک سبک زندگی سالم پیروی کنید که شامل مقدار زیادی پروتئین بدون چربی، میوه ها، سبزیجات، غلات کامل و محصولات لبنی کم چرب است. ورزش منظم را فراموش نکنید. هنگامی که از طریق لیپوساکشن از شر چربی خلاص شدید، مطمئن شوید که آن را برای همیشه حفظ خواهید کرد.

عوارض لیپوساکشن بازو

اگرچه لیپوماتیک، خطرات و عوارض جانبی معمول مربوط به لیپوساکشن را کاهش می دهد،عمل جراحی همچنان با خطراتی همراه خواهد بود. همانطور که  در همه روش های زیبایی عوارضی ممکن است پیش بیاید. رعایت دستورالعمل های بهبودی خود که توسط جراح خود یا دستیار مجرب شان به شما داده می شود، به شما کمک می کند تا احتمال بروز این عوارض جانبی را کاهش دهید و همچنین شانس خود را برای دستیابی به نتایج ایده آل خود افزایش دهید.

خطرات و عوارض مرتبط لیپوماتیک بازو عبارتند از:

 • تورم
 • بی حسی یا درد
 • کبودی
 • خون ریزی
 • جای زخم
 • عفونت
 • نتایج نامتقارن
 • آسیب عصبی موقت
 • بی نظمی های پوستی
 • نتایج نامناسب

مهم: کسانی که مشکلات قلبی شدید یا اختلالات لخته شدن خون دارند یا باردار هستند، کاندیدای لیپوساکشن بازو نیستند.

بسیاری از این عوارض جانبی مرتبط، مانند تورم یا درد، موقتی هستند و پس از چند روز بعد عمل، با بهبودی بدن فروکش کنند. سایر عوارض جانبی را می توان با مراقبت های پزشکی مناسب، زمانی که در اسرع وقت به پزشک گزارش داد، درمان کرد.

کنترل درد بعد از لیپوماتیک بازو

به اندازه کافی استراحت کنید. وقتی بعدازظهر بعد از عمل جراحی به خانه می‌رسید، مهم است که استراحت کنید. احتمالاً در 2 یا 3 روز اول کمی درد را تجربه خواهید کرد. هر گونه دردی که در طول بهبودی احساس می‌شود، معمولاً به سرعت فروکش می‌کند و در صورت نیاز معمولاً تا یک هفته پس از جراحی، با داروهای تجویزی قابل کنترل است.

شلی پوست بعد از لیپو بازو

روش لیپوماتیک، نه تنها باعث حذف چربی با دقت بیشتری نسبت به لیپوساکشن سنتی می شود، بلکه می تواند پوست ناحیه تحت درمان را نیز سفت یا به اصطلاح تا حدی لیفت کند.

هزینه لیپوماتیک بازو چقدر خواهد بود؟

هزینه های عمل لیپوساکشن زیر بغل به جزئیات عمل شما بستگی دارد، که برای ارائه یک درمان شخصی و ایجاد بهترین نتایج ممکن، از یک بیمار به بیمار دیگر متفاوت است.

هزینه ها بر اساس موارد زیر محاسبه می شود:

 • هزینه های اتاق عمل
 • هزینه های پزشک
 • هزینه های متخصص بیهوشی
 • تجهیزات استفاده شده بعد یا حین جراحی برای کاهش عوارض و نتیجه مطلوب تر
 • ویزیت های پیگیری بعد از جراحی
 • هزینه خرید گن لیپوماتیک بازو

بیماران می توانند همزمان با انجام عمل لیپوساکشن بازو، سایر نواحی بدن مانند شکم، پهلو، پشت یا .. را درمان کنند. هر منطقه درمانی اضافی به کل هزینه های عمل اضافه می شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه محاسبه هزینه‌های لیپوساکشن، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۰۱۷۵۰۱۸ جهت مشاوره و تعیین قیمت دکتر رضوانی تماس بگیرید یا درخواست خود را با ارسال فرم برای ما بفرستید تا یکی از اعضای تیم ما در اسرع وقت شما را راهنمایی کند. بهترین راه برای تعیین کل هزینه های پروسه، رزرو وقت مشاوره با جراح مورد نظرتان است.

منابع:

cosmosclinic.com.au

metropolitanplastics.com

plasticsurgeryvips.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *