,

افتادگی پوست بعد از لیپوساکشن

روش‌های سنتی لیپوساکشن می‌تواند به بیماران این شانس را بدهد که بدنی را که همیشه می‌خواستند را داشته باشند. لیپوساکشن با از بین بردن برآمدگی ها وبافت های چربی از نقاط مختلف بدن، می تواند کانتور بدن بیمار را اصلاح کند و ظاهری صاف به دست آورد. در حالی که عمل لیپوساکشن راهی فوق‌العاده برای از بین بردن این چربی اضافی از بدن است، راهی برای ازبین بردن پوست شل و افتاده بعد از عمل ارائه نمی‌کند. بسیاری از بیماران از این که می بینند نتایج لیپوساکشن آنها به دلیل شلی و افتادگی پوست باقی مانده ناامید شده اند. در حالی که مراحلی وجود دارد که می توانید برای کاهش مشکل پوست اضافی انجام دهید، نسخه های جدیدتر و بهبود یافته تری از لیپوساکشن نیز وجود دارد که می تواند همه این کارها را انجام دهد.

دکتر حمید رضوانی، دکتر جراح زیبایی شکم و سینه

فرم درخواست مشاوره

درخواست خود را ثبت کنید. با شما تماس میگیریم.

  • شماره همراه خود را با اعداد انگلیسی وارد نمایید

روش سنتی لیپوساکشن وافتادگی پوست شما

لیپوساکشن سنتی در چند دهه کاربرد خود برای حذف چربی از بدن انسان، تغییر چندانی در معنای اساسی نداشته است.

این عمل جراحی، برداشتن پوست شکم یا لیفت بدن را انجام نمی‌دهد، اما می‌تواند کار فوق‌العاده‌ای را برای صاف کردن نواحی توده‌ای و چربی ناخواسته انجام دهد. لیپوساکشن اغلب به سایر روش‌ها اضافه می‌شود تا نتایج بیمار را بهبود بخشد و کانتور بدن ایده‌آل را ایجاد کند. لیپوساکشن معمولاً برای حذف دائمی سلول های چربی از نواحی مانند شکم، ران ها، بازوها، ران، باسن و موارد دیگر استفاده می شود. پس از عمل لیپوساکشن به روش سنتی، پوست باقی مانده می تواند بسیاری از بیماران را ناراضی کند.

هنگامی که بدن وزن اضافه می کند، سلول های چربی رشد می کنند و پوست برای سازگاری با اندازه جدید بدن کشیده می شود. با بالا رفتن سن، خاصیت ارتجاعی پوست شروع به از بین رفتن می کند، بنابراین احتمال اینکه پوست بعد از ساکشن، به ظاهر قدیمی خود بازگردد، کمتر می شود. اگر پوستی سالم با خاصیت ارتجاعی خوبی دارید، پس از روش سنتی لیپوساکشن، با مشکل کمتری مواجه خواهید شد.

روش لیزر لیپوساکشن و افتادگی پوست شما

از طریق استفاده از انرژی لیزر SmartLipo، لیپوساکشن هوشمند لیزری، چرخشی جدید و مدرن را در روش سنتی لیپوساکشن ایجاد کرد. اسمارت لیپو، به جای دستکاری کانولا برای شکستن سلول های چربی و مکش آنها، از انرژی لیزر برای مایع کردن سلول ها قبل از مکیدن دائمی آنها از بدن استفاده می کند. درنتیجه اغلب آسیب کمتری به ناحیه درمان وارد می شود که به معنای بهبودی کمی سریعتر‌تر و نتایج دقیق‌تر به دلیل دقت لیزر است. لیپوساکشن لیزری برای بیماران بالقوه ای که پوستی با خاصیت ارتجاعی  خوبی دارند توصیه می شود. اگرچه انرژی لیزر، امکان سفت و لیفت کردن پوست هم دارد.

روش کول اسکالپینگ و افتادگی پوست شما

با کول اسکالپینگ CoolSculpting، ایده اصلی حذف چربی مطرح هست، اما با یک تفاوت عمده؛ این روش کاملاً غیر جراحی است. در طول درمان کول اسکالپینگ، یک دستگاه تخصصی پوست ناحیه درمان را به سمت بالا و بین دو پانل خنک کننده شدید می کشد. این درمان سرد به سلول‌های چربی شوک می‌دهد تا بدون آسیب رساندن به بافت اطراف بدن یا حتی تماس پوست با پانل‌ها، منجمد شوند. این فرآیند کرایولیپولیز نامیده می شود و برای هدف قرار دادن این سلول های چربی با تنظیم دمای تخصصی طراحی شده است. پس از یخ زدن، سلول های چربی می میرند و توسط بدن تجزیه می شوند و در نهایت خارج می شوند. این روش در نواحی جدا شده از چربی بهترین نتیجه را دارد و چندین هفته طول می کشد تا نتایج شما به طور کامل آشکار شود. زمان بهبودی حداقل است و اکثر بیماران در همان بعدازظهر به محل کار، مدرسه و فعالیت های روزانه خود باز می گردند.

کرایولیپولیز یک روش نسبتاً جدید است که به آرامی راه خود را به کلینیک های جراحی پلاستیک در سراسر جهان باز کرده است. یافته‌های اولیه نشان داده‌اند که نتایج، اگرچه کندتر از لیپوساکشن جراحی است، اما با رژیم غذایی و ورزش مناسب، اگر دائمی نباشد، طولانی‌مدت است. علاوه بر این، برخی از مطالعات مجزا نشان داده اند که تکنیک کرایولیپولیز می تواند به سفت شدن پوست اطراف نیز کمک کند. در آینده، همانطور که بیشتر در مورد این روش انقلابی آموخته می شود، ممکن است متوجه شویم که این روش نیز با افزایش تولید الاستین، مرحله اضافی برداشتن پوست از طریق جراحی را کاهش می دهد.

آیا عمل لیپوساکشن باعث جمع شدن پوست می شوند؟

لیپوساکشن سنتی روشی شناخته شده برای درمان افتادگی پوست نیست. با این حال، هر نوع لیپوساکشن ممکن است منجر به سفت شدن پوست خفیف به عنوان یک مزیت ثانویه این روش شود. بیماران ممکن است توجه داشته باشند که اثر سفت شدن در مناطقی که پوست ظریف‌تر است، مانند پوست روی گردن یا ناحیه بالای بازو، بیشتر قابل توجه است. در مناطقی که پوست ضخیم تر است، لیپوساکشن به تنهایی می تواند به طور موثر چربی های ناخواسته را بدون خطر شلی بیش از حد پوست از بین ببرد. بیمارانی که میزان قابل توجهی از افتادگی پوست یا شلی پوست در نواحی مانند زیر شکم دارند ممکن است متوجه شوند که لیپوساکشن به تنهایی قادر به رفع شلی پوست نیست و در برخی موارد حتی می‌تواند شلی پوست را بدتر کند. لیپوساکشن می تواند نتایج فوق العاده ای را با میزان قابل توجهی از سفت شدن پوست در سایر نواحی بدن مانند قسمت تحتانی کمر که پوست ضخیم تر است، به همراه داشته باشد.

بعد از لیپوساکشن چقدر پوست می‌تواند جمع شود؟

هر بیمار از نظر کیفیت پوست و میزان جمع شدن پوست پس از عمل لیپوساکشن متفاوت است. همانطور که در بالا ذکر شد، هر نوع روش لیپوساکشن می تواند منجر به سفت شدن خفیف پوست شود که معمولاً در طول بهبودی اتفاق می افتد. در بسیاری از موارد، ممکن است چندین ماه طول بکشد تا ظاهر و کیفیت پوست بهبود یابد. برای بیمارانی که شلی پوست از قبل داشته اند، همانطور که پس از کاهش وزن چشمگیر معمول است، ممکن است پوست به اندازه کافی جمع نشود و این می تواند منجر به تشدید شلی پوست پس از عمل لیپوساکشن شود. همه بیماران با روند پیری درجاتی از شلی پوست را تجربه خواهند کرد. بسیاری از بیماران به دلیل افزایش یا کاهش وزن قابل توجهی دچار کشیدگی می شوند که می تواند مستقیماً بر میزان جمع شدن پوست پس از لیپوساکشن نیز تأثیر بگذارد.

پس از هر عمل لیپوساکشن، پیروی از تمام دستورالعمل‌های پس از عمل جراح و تیم پرستاری که به شما داده است بسیار مهم است تا اطمینان حاصل شود که بهترین نتایج ممکن را دریافت می‌کنید. پوشیدن گن پس از عمل لیپوساکشن حداقل به مدت شش هفته پس از عمل بسیار مهم است. هدف از گن این است که اطمینان حاصل شود که پوست به طور محکم در برابر لایه بافت نرم زیرین اعمال می شود که به بهینه سازی جمع شدن پوست کمک می کند. هنگامی که بیماران طبق دستور جراح خود گن (لباس فشرده) را می پوشند، روند بهبودی بسیار سریعتر است. خطر تشکیل سروما و هماتوم در کسانی که لباس های فشرده مناسب پس از لیپوساکشن می پوشند بسیار کمتر است. وقتی گن ها، طبق توصیه جراح پوشیده نمی‌شوند، خطر افتادگی پوست و شلی پوست بسیار بیشتر است.

رفع افتادگی و شلی پوست بعد از لیپوساکشن

احتمال افتادگی پوست پس از جراحی پیکرتراشی بسیار کم است. استثنا در این مورد زمانی است که جراحان حجم بسیار زیادی از چربی را در بیمارانی که دارای درجه‌ای از شلی پوست هستند، به ویژه در ناحیه شکم، خارج می‌کنند. در این موارد، درمان صحیح لیپوساکشن همراه با یک روش برداشتن پوست مانند جراحی ابدومینوپلاستی برای درمان موثرتر شلی پوست موثر است. پس از کاهش وزن چشمگیر یا پس از بارداری، احتمال شل شدن پوست در بیماران بیشتر است. ترکیب لیپوساکشن با ابدومینوپلاستی بهترین گزینه درمانی برای بیمارانی است که مقادیر قابل توجهی چربی برداشته شده و شلی پوست از قبل وجود داشته است.

تعدادی درمان غیرتهاجمی برای رفع شلی پوست وجود دارد، از جمله سفت کردن پوست با لیزر و Morpheus۸. این درمان‌ها می‌توانند شلی پوست را در افرادی که دارای درجات شلی خفیف تا متوسط هستند، بهبود بخشد.

چگونه می توان خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود بخشید؟

در صورتی که خاصیت ارتجاعی زیادی نداشته باشید، برداشتن حتی بافت های کوچک چربی از پشت زانو می تواند پوست افتاده ای ای را پشت زانو باقی بگذارد. حتی اگر یکی از جدیدترین تکنیک‌های لیپوساکشن را با اثرات سفت‌کننده پوست انتخاب می‌کنید، نمی‌خواهید با تکیه بر فناوری، دور و بر بنشینید و کاری انجام ندهید. اگر گام‌هایی در جهت سلامت بهتر پوست، بهبود خاصیت ارتجاعی پوست بردارید، نتایج بهتری به دست آورید. خبر خوب این است که راه های زیادی برای افزایش تولید الاستین و کلاژن ضروری پوست شما وجود دارد. این مراحل اساسی را دنبال کنید تا برنامه ای عالی برای بازیابی بخشی از شلی پوست خود ایجاد کنید و به نتایج کلی که می خواهید برسید:

  • با نوشیدن حدود شش تا هشت لیوان آب در روز، خود را هیدراته نگه دارید. این الاستین پوست را دوباره پر می کند و در طول زمان سطوح بالاتری از تولید را افزایش می دهد.
  • به طور منظم ورزش کنید تا مزیت بیشتری بر تولید الاستین خود داشته باشید. همچنین مقداری کلاژن می سازد.
  • یک رژیم غذایی سالم و سرشار از ویتامین ها، مواد مغذی و مواد معدنی را برای حفظ سلامت کلی بدن خود حفظ کنید.
  • از پوست خود در ظاهر نیز مراقبت کنید. شما باید پوست صورت و بدن خود را به طور مرتب تمیز و مرطوب کنید تا از تجمع سلول های مرده پوست در بالای درن جلوگیری کنید. درمان های مراقبت از پوست بالینی را در صورت نیاز اضافه کنید تا پوست خود را تا حد امکان سالم و شاد نگه دارید.

همین حالا برای مشاوره اقدام کنید👇

برگرفته از:

yourfacemd.com

centreforsurgery.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *