تزریق چربی باسن

فرم دهی یا تزریق چربی باسن از پرطرفدارترین جراحی‌ها در جهان محسوب می‌شود. با این روش، چربی تخلیه شده از قسمت دیگری از بدن شخص، بعد از آماده سازی، از طریق سرنگ در ناحیه مناسب در باسن تزریق می شود. معمولا تزریق چربی از نواحی بالای باسن انجام میشود وتا حدی باعث لیفت باسن و فرمدهی آن هم می شود. ولی میزان لیفت و بالا کشیدن باسن بستگی به میزان افتادگی و خاصیت ارتجاعی پوست هر شخص دارد.

اینکه انسان‌ها بدن خود را به همان شکلی که هست، دوست داشته باشند و از آن لذت ببرند بسیار ارزشمند است.اما اگر فرم بدن افراد، اعتماد به نفس آنها را کم کرده و یا از بابت مشکل ظاهری احساس خجالت می‌کنند، می‌توانند از روش‌هایی که به زیبایی ظاهر کمک می‌کند مانند جراحی‌های پلاستیکی زیبایی کمک بگیرند.

وجود این مشکلات ظاهری در اطراف باسن و لگن و ران از نظر آناتومی بدن هیچ ایرادی ندارد. آنها هیچ خطری برای سلامتی ندارند اما کوچکی یا افتاده بودن باسن باعث خجالت در برخی از افراد می‌شود.

اگر ظاهر بدن شما از نظر ژنتیکی به این شکل است، هیچ ورزش یا رژیم غذایی به شما در این زمینه کمک نمی‌کند. در این مواقع بهتر است با مشورت از یک پزشک متخصص، اقدام به تزریق چربی باسن کنید.

جراحی زیبایی باسن؛ تزریق چربی، لیفت و فرم دهی

جراحی فرم دهی باسن یک عمل زیبایی است که شامل تزریق چربی به باسن و یا تخلیه چربی از باسن و نواحی اطراف آن می‌شود.بسیاری از افراد، از شلی و کوچکی باسن خود ناراضی هستند؛ باسن آنها صاف است و زیبایی اندام را به خوبی نمایش نمی‌دهد. این جراحی‌ها، با هدف از بین بردن تورفتگی‌های کنار لگن شما و ایجاد یک منحنی صاف و خمیده از باسن تا ران شما انجام می‌شود.

بزرگ کردن باسن با انتقال چربی، یکی از روش‌هایی است که به فرم دهی نواحی اطراف آن و ران کمک می‌کند تا یک فرم ایده‌آلی بدست آورید. با این حال، تزریق چربی به باسن به شما کمک می‌کند با یک روش ایمن و موثر بتوانید شکل و فرم بدن خود را تغییر بدهید و احساس مثبتی داشته باشید.

مانند هر عمل جراحی پلاستیک دیگر، روش بزرگ کردن باسن، تغییراتی را در داخل و خارج بدن شما ایجاد می‌کند. در این روش، چربی از قسمتی از بدن خارج شده و به صورت استراتژیک به ناحیه مورد نظر تزریق می‌شود.

روش کار در جراحی فرم دهی باسن اینگونه است که قسمت پهلوها که بالای باسن هست به فرم نیم دایره یا هلالی تخلیه می‌شود. به همین ترتیب، نواحی اطراف باسن که دارای چربی اضافه است را تخلیه می‌کنند تا انحنای باسن کاملا مشخص شود.

در این روش به دلیل افزایش قوس کمر، با تخلیه چربی پهلوها و ناحیه بالا و پائین باسن، عملا باسن بزرگتر ( مدل دایره ای یا برزیلی) به نظر می‌رسد.

عمل باسن برزیلی چیست؟

عمل تزریق چربی باسن برزیلی یک روش زیبایی محبوب دنیا است که شامل انتقال چربی برای ایجاد پری بیشتر در باسن شما انجام می شود. این عمل بین افرادی که شغل مدلینگ دارند، بازیگران، خوانندگان خارجی یا اینفلوئنسرهای زیبایی و مد در فضای مجازی به وفور انجام میشود.

روش ایجاد فرم باسن برزیلی

لیفت باسن برزیلی، متشکل از تزریق چربی است که به دلیل نتایج طبیعی آن قابل توجه است. این روش شامل مراحل زیر است:

 • این جراحی معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. اما در روش‌هایی که حجم کمتری از چربی منتقل می‌شود، ممکن است فقط با بی‌حسی موضعی (داروهای بی‌حس‌کننده) انجام شود.

اگر با عوارض بعد بیهوشی مشکلی داشته باشید، می توانید درخواست داروی ضد تهوع کنید.

 • فرم باسنی که در نظر داریم را طراحی می‌کنیم، سپس جراح شما از لیپوساکشن برای برداشتن چربی از سایر نواحی بدن شما مانند شکم، پهلو و ران استفاده می‌کند.

تزریق چربی به خودی خود شامل ایجاد برش در پوست و سپس استفاده از لوله‌ای برای حذف چربی از بدن می شود.

 • ذخایر چربی که به تازگی از بدن شما خارج شده است‌، تصفیه شده و آماده تزریق به باسن شما می‌شود.
 • در نهایت، چربی به ناحیه باسن بیمار تزریق می‌شود و هدف نهایی آن این است که انحنای باسن را صاف کند.

به دلیل تزریق چربی با سرنگ، هیچ برشی ایجاد نمیشود و نیازی به بخیه در محل تزریق نیست.

 • پس از اتمام عمل لیپوساکشن، پزشک برش های کوچکی را که برای بیرون کشیدن چربی ایجاد می‌شود می‌بندد و پانسمان می‌کند.

ممکن است برای رسیدن به نتیجه دلخواه به بیش از یک روش جراحی نیاز داشته باشید. همچنین ممکن است تا شش ماه طول بکشد تا نتیجه جراحی را کاملا مشاهده کنید.

چربی قابل تزریق به باسن چگونه آماده می‌شود؟

سلول‌های چربی، با استفاده از لیپوساکشن از بدن جمع‌آوری می‌شوند. انها را سانتریفیوژ می‌کنند که موجب جدا شدن آب از چربی می‌شود.

مایع بی‌حس‌کننده و سلول‌های خونی از بین می‌رود و چربی طلایی غلیظ ایجاد می‌شود.

مایعات و خون باقی مانده در چربی، می‌تواند منجر به ضعف بهبود و ماندگاری چربی شود. بنابراین این سیستم به ما کمک می کند پیوندهای چربی خالص مطلوبی ایجاد کنیم، که بیشترین عمر را داشته و با بالاترین میزان زنده بمانند.

پس از فیلتر شدن، چربی مجدداً با استفاده از سیستمی تزریق می‌شود که فشار ناحیه تزریق شده را به دقت کنترل می‌کند.

تزریق بیش از حد سلول‌های چربی، به یک ناحیه معین،  فشار خردکننده را ایجاد می‌کند که باعث از بین رفتن سلول های چربی می‌شود.

بنابراین این سیستم انتقال چربی بهترین نتایج را با بالاترین درصد بقای چربی به ما می‌دهد.

مزایای عمل تزریق چربی باسن و فرم دهی

برخلاف سایر روش‌های جراحی باسن، مانند قراردادن ایمپلنت‌های سیلیکونی در باسن؛ عمل تزریق چربی باسن، برای ارائه نتایج طبیعی‌تر و همچنین ایجاد گردی بیشتر در باسن شما مورد توجه قرار گرفته است.

همچنین می‌تواند به رفع برخی مشکلات، مانند افتادگی و بی‌شکلی که گاهی با افزایش سن رخ می‌دهد ، کمک کند. همچنین اگر از عدم تقارن شکل که باعث ناراحتی پوشیدن لباس می‌شود، ناراحت هستید، ممکن است این روش را در نظر بگیرید.

یکی دیگر از مزایای لیفت و تزریق چربی باسن، این است که در مقایسه با ایمپلنت‌های سیلیکون باسن، خطر ابتلا به عفونت در آن کمتر است. این روش دارای ایمنی بهتری نسبت به سایر موادی است که گاهی توسط افرادی که صلاحیت انجام این عمل را ندارند، به طور غیرقانونی به باسن تزریق می‌شود.

آیا تزریق چربی باسن یک روش دائمی است؟

۳ تا ۶ ماه بعد از عمل جراحی باید صبر کنید تا نتیجه واقعی روش انتقال چربی به باسن را ببینید. بنابراین، نباید انتظار داشته باشید که نتیجه جراحی بلافاصله پس از انجام عمل انتقال چربی نشان داده شود. با این حال، نتایج انتقال چربی ممکن است دائمی نباشد؛ زیرا بدن ما تمایل دارد چربی را با گذشت زمان جذب کند.

ممکن است بر اساس روش‌های تزریق، ۱۰ تا ۳۰ درصد از چربی‌های تزریق شده در مدت ۳ ماه بعد از تزریق، جذب بدن شده و از بین بروند. ولی بعد از آن چربی‌های باقیمانده دائمی هستند. حتی افزایش وزن می‌تواند حجم باسن را هم بیشتر کند ( چربی‌های ایجاد شده در اثر افزایش وزن در باسن هم جمع شوند و حجم باسن را بیشتر کنند.)

همچنین شایان ذکر است که بر اساس بدن فرد ممکن است ۱۰ تا ۳۰ درصد چربی‌ها جذب شود. به همین دلیل حین عمل میزان چربی بیشتری را تزریق می‌کنند تا بعد از جذب چربی، باسن به فرم دلخواه در بیاید.

فرم دهی و تزریق چربی باسن توسط دکتر حمید رضوانی در تهران
فرم دهی و تزریق چربی باسن توسط دکتر حمید رضوانی در تهران

تزریق چربی باسن چقدر بی خطر است؟

فرم دهی باسن چقدر ایمن است؟

تزریق چربی و لیپوساکشن روش‌های نسبتاً کم خطر و ساده‌ای در نظر گرفته می‌شوند. با این حال، مانند هر عمل جراحی، همیشه برخی از عوارض وجود دارد – برخی از آنها جدی هستند.

پس از اتمام جراحی انتقال چربی به باسن، نیاز به بستری در بیمارستان نیست. ولی پس از عمل به شخصی نیاز دارید که شما را به خانه برساند. ممکن است چند هفته پس از انتقال چربی در محل تزریق و برش درد جزئی داشته باشید.

کبودی و درد می‌تواند ۲ هفته یا بیشتر طول بکشد. دیگر عوارض جانبی شایع پس از جراحی زیبایی باسن شامل موارد زیر است:

 • علائم تورم یا خونریزی
 • زخم در محل برش
 • مهاجرت چربی در محل تزریق

در موارد نادر، جراحی فرم دهی باسن یا تزریق چربی باسن می‌تواند باعث تب و ترشح در محل جراحی شود. این علائم می‌تواند نشان دهنده عفونت باشد.

شکی نیست که بهترین راه برای اطمینان از یک جراحی ایمن و موفقیت‌آمیز و به حداقل رساندن ریسک عمل، یافتن یک متخصص جراحی پلاستیک مجرب است.

قیمت جراحی فرم دهی باسن

جراحی فرم دهی باسن یک عمل زیبایی محسوب می‌شود. یعنی تحت پوشش بیمه نیست.

اگر تصمیم به انجام روش انتقال چربی به باسن را دارید، قیمت شامل موارد زیر می‌شود:

 • مبلغی که جراح دریافت می‌کند.
 • متخصص بیهوشی
 • هزینه بیمارستان در صورت بستری
 • مبلغ پرداختی بابت دستگاه‌ها و تجهیزات

همچنین هزینه این جراحی بسته به موقعیت جغرافیایی، پیچیدگی عمل و تجربه جراح متفاوت است. تعیین قیمت دقیق عمل انتقال چربی قبل از مشاوره دشوار است؛ زیرا جراح باید مورد شما را بررسی کرده و روند مورد نیاز را مشخص کند.

برای دریافت مشاوره و تعیین نوبت معاینه با ما تماس بگیرید.

دکتر حمید رضوانی بهترین جراح پیکر تراشی در تهران هستند
دکتر حمید رضوانی؛ جراح انواع عملهای پیکرتراشی(لیپوست، ابدومینوپلاستی، فرم دهی و تزریق چربی باسن و پروتز و لیفت سینه و ..) در تهران هستند.

“تجربه و دانش تخصصی دکتر حمید رضوانی در امر جراحی پیکر تراشی و زیبایی اندام، باعث رضایت بیماران از انتخاب ایشان بوده است.”

جهت مشاوره تماس بگیرید.

جراحی تزریق چربی برای بزرگ کردن باسن مناسب چه افرادی است؟

فرم دهی باسن مناسب افرادی است که باسن آنها دارای برجستگی هست ولی به دلیل داشتن برآمدگی در پهلوها، خارج ران یا زیر باسن و یا ایراداتی که در خود باسن وجود دارد ( از لحاظ نافرم بودن برجستگی‌ها و برآمدگی‌ها) ، شکل ظاهری بدن آن‌ها مناسب نیست.تزریق چربی باسن مناسب افرادی است که باسن کوچکی دارند ولی در نواحی دیگر تجمع چربی دارند.

امروزه درخواست برای جراحی فرم دهی و تزریق چربی باسن در حال افزایش است، اما این بدان معنا نیست که این جراحی برای همه مناسب است.

شما ممکن است کاندید مناسبی برای این عمل باشید اگر:

 • برای متعادل شدن بدن شما نیاز به بزرگ کردن باسن هست.
 • می خواهید با علائم طبیعی پیری مانند تنبلی و صافی مبارزه کنید.
 • همینطور افراد غیرسیگاری که وزن بدن آنها حداقل ۳۰ درصد وزن ایده آل باشد، پوستشان دارای خاصیت ارتجاعی باشد و سابقه خونریزی نداشته باشند، ممکن است گزینه مناسبی برای انجام عمل لیپوساکشن مانند جراحی زیبایی باسن باشند.
 • اگر اخیراً دچار کاهش چشمگیر وزن شده‌اید، بیماری خود ایمنی یا خونریزی دارید یا داروهای رقیق‌کننده خون مصرف می‌کنید ، پزشک ممکن است شما را از جراحی منع کند و یا توصیه‌هایی قبل از جراحی برای شما داشته باشد.
 • افرادی که مبتلا به اختلال خوردن یا سایر شرایطی هستند که باعث اختلال در شکل‌گیری فرم بدن آنها می‌شوند، باید هنگام جراحی تزریق چربی باسن بسیار محتاط باشند.
 • افراد خیلی لاغر نمی توانند از این روش استفاده کنند. زیرا برای تزریق چربی حتما باید از چربی بدن خودشان استفاده شود.

انتخاب بهترین جراح برای عمل فرم‌دهی باسن و یا تزریق چربی باسن

جراحی فرم دهی باسن کم خطر است، اما به شرطی که فردی که این کار را انجام می‌دهد دانش و تخصص لازم برای انجام آن را داشته باشد.

اگر به جراحی زیبایی باسن فکر می کنید، مهم است که یک جراح باتجربه و متخصص را در یک مرکز خدمات درمانی مطمئن و با تجهیزات کامل برای انجام این روش پیدا کنید.

از تجربه آن پزشک جراح تحقیق کنید و عکس های قبل و بعد از جراحی‌ها را ببینید. یک جراح زیبایی خوب صادقانه در مورد آنچه از جراحی زیبایی شما انتظار می‌رود صحبت می‌کند و همه موارد را با شما درمیان می‌گذارد. با جراح خود در مورد پیامدهای مورد نظر خود و همچنین سابقه سلامتی خود صحبت کنید. آن‌ها ممکن است این روش یا چیز متفاوتی را که بهتر با نیازهای شما مطابقت دارد، توصیه کنند.

اقدامات قبل از جراحی بزرگ کردن باسن

 • ابتدا باید به پزشک جراح پلاستیک مراجعه کنید.
 • پزشک شما را معاینه می کند و شرح حال شما را می‌گیرد. دقت کنید که حتما تمام موارد را صادقانه با پزشک خود مطرح کنید.
 • بعد از معاینه کامل ممکن است پزشک برای بررسی دقیق‌تر آزمایشات و تصویربرداری‌های خاصی را از شما بخواهد.
 • همینطور در صورت داشتن بیماری‌های خاص نظر سایر متخصصان را هم بخواهد.
 • بعد از بررسی کامل تمامی موارد در مورد جراحی شما تصمیم گیری می‌کند و توصیه‌های لازم را به شما می‌دهد.

از جمله:

 • قطع سیگار قبل از جراحی
 • قطع دارو آسپرین از یک هفته قبل و …

مراقبت بعد عمل جراحی فرم دهی باسن:

مانند هر عمل جراحی زیبایی، بعد از جراحی فرم دهی باسن یا تزریق چربی به باسن باید مراقبت ویژه‌ای داشته باشید.

 • در روش تزریق چربی باسن شما نمی‌توانید دو هفته پس از جراحی روی باسن خود بنشینید و باید تا زمان بهبودی کامل ناحیه به پهلو یا روی شکم بخوابید.
 • اما اگر بعد از یک هفته الزام به نشستن دارید باید از ایر رینگ (بالشتکی که وسطش خالی است) استفاده کنید.
 • در هر دو روش به مدت ۱ ماه نیاز به استفاده دائم از گن مخصوص دارید و بسته به نظر پزشک ۱ تا ۲ ماه بعد هم باید روزی ۱۲ ساعت از گن استفاده کنید.
 • همچنین باز نگه داشتن سوراخ های ایجاد شده و تخلیه خونابه به مدت یک هفته لازم است.

برای آشنایی با موارد بیشتر، مطلب “مراقبت قبل و مراقبت بعد از تزریق چربی باسن” را بخوانید.

خلاصه مطلب :

تزریق چربی به باسن برای ایجاد فرم مناسب و زیبا به باسن و بزرگ برجسته کردن باسن انجام می‌شود. این جراحی بی‌خطر است ولی برای رسیدن به نتیجه مطلوب بایستی در انتخاب دکتر جراح دقت کرد. معمولا بیش از نیاز باسن به چربی به آن چربی تزریق می‌کنند، زیرا بدن با گذشت زمان حدود ۳ ماه مقداری چربی را جذب می‌کند. در این حالت بعد سه ماه به اندازه مناسب می‌رسد و تغییر نمی‌کند.


نمونه جراحی های تزریق چربی باسن دکتر حمید رضوانی را در کانال پینترست و یا پیج اینستاگرام دکتر ببینید.

فرم دهی باسن چگونه انجام می شود؟

جراحی فرم دهی باسن یک عمل زیبایی است که شامل تزریق چربی به باسن و یا تخلیه چربی از باسن و نواحی اطراف آن می‌شود.

آیا تزریق چربی باسن یک روش دائمی است؟

ممکن است بر اساس روش‌های تزریق، ۱۰ تا ۳۰ درصد از چربی‌های تزریق شده در مدت ۳ ماه بعد از تزریق، جذب بدن شده و از بین بروند. ولی بعد از آن چربی‌های باقیمانده دائمی هستند.

قیمت جراحی فرم دهی باسن چقدر است؟

برای تعیین هزینه تزریق چربی و فرم دهی باسن در تهران با شماره  ۰۹۱۰۷۱۰xxxx تماس بگیرید.