,

برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

سوالی که در ذهن بسیاری از بیماران در بعد یا قبل از تصمیم به عمل تامی تاک گرفتن وجود دارد، این است که آیا برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی ممکن است؟
این سوال درستی است، زیرا اکثر بیماران می خواهند اطمینان حاصل کنند که نتایج آنها مادام العمر است.

خبر خوب این است که اگر بیماران از دستورالعمل‌های مراقبتی پس از عمل پیروی کنند و بعد از عمل، سبک زندگی سالمی داشته باشند؛ اطمینان داشته باشند که ظاهر جدید شکم خود را برای همیشه حفظ خواهند کرد و برگشت شکم و چربی در کار نخواهد بود.

lagrassomd.com

بسیاری از زنان و مردان برای حذف پوست اضافی و کشیده و یا چربی های سرسخت شکم که ناشی از افزایش و کاهش وزن سریع، بارداری یا پیری است، انجام عمل جراحی شکم را انتخاب می کنند. تامی تاک که به نام عمل ابدومینوپلاستی نیز شناخته می شود، یک نوع عمل پیکرتراشی است که چربی و پوست اضافی را از ناحیه شکم برمیدارد. این عمل برای بسیاری از بیماران، عضلات شکم را سفت کرده و به شکل و موقعیت قبلی خود باز می گرداند. از فواید تامی تاک می‌توان به شکل گرفتن شکمی صاف‌تر و سفت‌تر با کانتور کلی آن اشاره کرد.

دکتر حمید رضوانی، دکتر جراح زیبایی شکم و سینه

فرم درخواست مشاوره

درخواست خود را ثبت کنید. با شما تماس میگیریم.

  • شماره همراه خود را با اعداد انگلیسی وارد نمایید

بعد از عمل ابدومینوپلاستی به دنبال کاهش اضافه وزن چشمگیری نباشید

تامی تاک برای هدف قرار دادن چربی های سرسخت شکم و پوست اضافی در بیمارانی طراحی شده است که وزن سالمی دارند. اما نمی تواند وزن فردی را که اضافه وزن دارد کاهش دهد. بسیاری از بیماران این تصور غلط را دارند که عمل جراحی شکم یک روش کاهش وزن است، در حالی که واقعاً اینطور نیست. تامی تاک به دلایل زیبایی و برای ایجاد احساس راحتی بیشتر در پوست انجام می شود. از بین بردن کمی چربی و پوست اضافی ممکن است باعث شود بیمار چند کیلویی وزن کم کند، اما نه مقدار قابل توجهی از وزن.

برای ایجاد شکمی صاف در بیماران با وزن سالم، می توان عمل تامی تاک سفارشی انجام داد.

برای بیمارانی که وزن مناسبی دارند، جراحی تامی تاک در ایجاد شکمی صاف و تخت بسیار موفق است. روش های جراحی زیبایی شکم انواعی دارد که به جراح پلاستیک شما این امکان را می‌دهد تا روش عمل شما را متناسب با آناتومی و اهداف بدن شما انتخاب کند. یکی از تغییرات موجود برای این روش، امکان انتخاب بین ابدومینوپلاستی کامل و مینی ابدومینوپلاستی می‌باشد. البته انتخاب روش عمل در بازگشت یا عدم بازگشت شکم بعد از عمل ابدو تاثیری نخواهد داشت.

صرف نظر از اینکه شما و پزشکتان یک تامی تاک کامل یا مینی تام را انتخاب می کنید، اصول اولیه روش ها مشابه است. هر دو روش معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می شوند و به بیماران اجازه می دهند در همان روز به خانه بازگردند. در هر دو روش، پس از ایجاد برش، پوست اضافی برداشته می‌شود و پوست باقی‌مانده سفت می‌شود. پزشک شما می تواند یک برنامه تخصصی برای شما ایجاد کند که نیازهای منحصر به فرد شما را برطرف کند و شکم صافی را که همیشه می خواستید به شما بدهد.

تامی تاک به تنهایی نمی‌تواند از برگشت شکم در آینده جلوگیری کند

عمل زیبایی شکم می تواند بدن شما را به زیبایی مطلوبی برساند، اما همانطور که قبلا ذکر شد، این یک جراحی کاهش وزن نیست. اگر قصد انجام عمل جراحی زیبایی شکم را دارید، وظیفه شما حفظ یک رژیم غذایی سالم و یک برنامه ورزشی ثابت برای حفظ نتایج است. علاوه بر این، بسیاری از جراحان به زنانی که علاقه مند به انجام عمل جراحی شکم هستند توصیه می کنند که تا پایان بچه دار شدن صبر کنندو بعد از زایمان، اقدام کنند. این برای اطمینان از این است که شکم تازه صاف شده شما بعداً دیگر کشیده نخواهد شد و نتایج جراحی شما را به خطر می اندازد.مقاله ابدومینوپلاستی قبل یا بعد از زایمان را بخوانید.

تامی تاک می‌تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد

برای بیمارانی که برای مدت طولانی با چربی و پوست اضافی سرسخت دست و پنجه نرم کرده‌اند، انجام عمل جراحی شکم می‌تواند اعتماد به نفس و عزت نفس را افزایش دهد. بدن شما پس از عمل جراحی شکم کاملاً متحول به نظر می رسد. اکثر بیماران می گویند که حتی با مدت زمان بهبودی طولانی و ناراحتی بعد از عمل، انجام عمل جراحی شکم کاملاً ارزشش را دارد و اگر مجبور باشند دوباره این کار را انجام می دهند!

حذف یا وجود ترک های پوستی بعد از عمل ابدومینوپلاستی

اکثر مردم حداقل چند علامت کشیدگی و ترک پوست در اطراف شکم، باسن و ران خود دارند – که کاملا طبیعی است! عمل جراحی شکم می‌تواند بسیاری از علائم کشیدگی اطراف ناحیه شکم را با بریدن پوست اضافی از بین ببرد، اما معمولاً پس از انجام عمل، هنوز مقداری ترک باقی می‌ماند. بیماران باید قبل از تصمیم گیری برای انجام عمل جراحی شکم انتظاری واقع بینانه از نتایج آنها داشته باشند تا مطمئن شوند که از نتایج خود راضی خواهند بود.

انتخاب دکتر خوب ابدومینوپلاستی برای نتیجه جراحی مهم است

یکی از موارد مهمی که در نتیجه همل ابدومینوپلاستی تاثیر زیادی دارد، انتخاب یک جراح خوب ابدومینوپلاستی است. تجربه، دانش و نمونه کارهای پزشک همراه با یک جلسه مشاوره با پزشک، آگاهی نسبتا کافی به شما میدهد تا در انتخاب جراح بهتر عمل کنید.

بازگشت چربی شکم بعد از ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی و مینی ابدومینوپلاستی، یک روش عالی و طولانی مدت برای خلاص شدن از شر پوست و چربی اضافی در ناحیه شکم و ایجاد شکمی صاف و تخت است. در حالی که این روش بسیار موثر است، برای همه مناسب نیست. کاندیدهای خوب برای تامی تاک باید وزن مناسبی داشته باشند و بدانند که در صورت افزایش وزن بیشتر یا بچه دار شدن به دنبال این روش، نتایج آنها ممکن است به خطر بیفتد. اگر تصمیم گرفتید که عمل جراحی شکم را انجام دهید، مطمئن شوید که زمان عمل خود را به درستی تعیین کرده و متعهد شوید که پس از آن وزن سالم و ثابتی را برای طول عمر شکم تازه صاف شده خود حفظ کنید. در این صورت می‌توانید از عدم برگشت شکم و چربی شکمی بعد از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی خود مطمئن باشید.

چرا بعد از ابدومینوپلاستی شکم من صاف نیست؟

تورم اغلب دلیل اصلی این مشکل است که شکم ممکن است در طول بهبودی صاف به نظر نرسد. با گذشت زمان و رفع این مشکل، شکم شروع به نشان دادن شکل جدید خود می کند. پوست، ماهیچه ها و چربی شکم همگی در طول عمل، ترمیم یا تغییر کرده اند.

آیا بعد از عمل ابدومینوپلاستی، شکم شما دوباره بزرگ می شود؟

در حالی که نوسانات جزئی وزن در میان بزرگسالان طبیعی است، افزایش وزن قابل توجه (به طور کلی بیش از 5 کیلوگرم) پس از انجام عمل جراحی شکم می تواند منجر به تجمع چربی اضافی در معده شود. علاوه بر این، علائم کشش و شل شدن پوست ممکن است برگردند، که همه آنها می توانند بر نتایج جراحی شکم تأثیر بگذارند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *