,

مرگ بر اثر ابدومینوپلاستی

یکی از سوالات از روی نگرانی متقاضیان جراحی زیبایی، مرگ بعد از ابدومینوپلاستی شکم یا هر نوع جراحی پیکرتراشی است. لازم است بدانید که مرگ و میرها، عمدتاً ناشی از لخته شدن خون پس از عمل جراحی است که از پاها شروع می شود و می تواند به قسمت های دیگر منتشر شود. این مورد معمولاً به دلیل عدم تحرک و یا عدم پیشگیری مناسب پیش می آید. خطرات بعد از جراحی تامی تاک بسیار کم است. افرادی که دارای بالاترین عوامل خطر هستند افرادی هستند که سیگار می کشند. همینطور افرادی که سابقه قبلی لخته شدن خون دارند یا سابقه سرطان و مصرف قرص های ضد بارداری حاوی استروژن بالا دارند. صادق بودن با پزشک و دراختیار گذاشتن پرونده پزشکی خود، در بسیاری موارد از مشکلات احتمالی پیشگیری خواهد کرد.

چنانچه برای هر عمل زیبایی نگران این موضوع هستید، حتما آن را با جراح پلاستیک خود در میان بگذارید. جراح در مورد تجهیزاتی که در زمان جراحی برای پیشگیری از این موضوع درنظر گرفته است و نکاتی که بعد از جراحی لازم به رعایت هست به شما آگاهی خواهد داد. اخیراً پیشرفت های زیادی در مورد این موضوع حاصل شده است.

دکتر حمید رضوانی، دکتر جراح زیبایی شکم و سینه

فرم درخواست مشاوره

درخواست خود را ثبت کنید. با شما تماس میگیریم.

خطر مرگ بر اثر ابدومینوپلاستی صفر نیست، اما هیچ عملی هم بیخطر نیست!

دکتر حمید رضوانی

آمار مرگ و میر جراحی شکم

بهترین داده های منتشر شده که می توانیم در مورد میزان مرگ و میر مرتبط با جراحی شکم پیدا کنیم، از 0.02٪ تا 0.16٪ است. به عبارت دیگر، میزان مرگ و میر بسیار پایین است. اینها شامل همه علت های مرگ تا یک ماه پس از جراحی می شود. شایع ترین آنها آمبولی ریه بعد از پیکرتراشی (لخته شدن خون از پاها به ریه ها) است. برای تصور بهتر این موضوع، میزان مرگ و میر برای زایمان سزارین حدود 0.02٪ است که سزارین اورژانسی خطر کمی بالاتر دارد. حتی یک زایمان طبیعی نیز بر اساس برخی تخمین ها، میزان مرگ و میر 0.0067% دارد. با این حال، این آمار ممکن است گمراه کننده باشد. زیرا شناخت این خطرات و تلاش برای به حداقل رساندن آنها می تواند احتمال هر گونه عارضه از جمله مرگ را کاهش دهد.

ما اکنون در اتاق عمل، جوراب‌های فعال ضد آمبولی را برای هر بیمار(نه فقط برای بیمارانی که جراحی‌های طولانی دارند یا عوامل خطر بالاتری دارند) استفاده می‌کنیم. همچنین توصیه میکنیم که بیمار زود راه رفتن را آغاز  کند، زیرا به حرکت خون در اندام‌های او کمک می‌کند. در خانه، بیمار باید خودش این کار را انجام دهد و حرکت و فعالیت به جلوگیری از تجمع خون و سکون کمک می کند.

بهترین گزینه اطمینان از عمل

جراح پلاستیک خود را با دقت انتخاب کنید.مقاله انتخاب جراح خوب برای ابدومینوپلاستی را بخوانید. یک جراح خوب، هر چیز دیگری از جمله مرکز جراحی مناسب، کادر بیهوشی خوب، بهداشت محیط و امکانات جراحی ایمن را به دنبال خواهد داشت. این انتخاب دقیق به شما آرامش خاطر میدهد که در طول زمان جراحی و پس از آن ایمن خواهید بود.

دکتر حمید رضوانی

متخصص جراحی عمومی، پلاستیک و ترمیمی در تهران

  • پیکرتراشی به روش لیپوست
  • جراحی پروتز سینه و لیفت سینه
  • عمل فرم دهی و تزریق چربی باسن
  • جراحی ابدومینوپلاستی و مینی ابدومینوپلاستی
  • ژنیکوماستی (کوچک کردن سینه در آقایان)
  • ماموپلاستی (کوچک کردن سینه در خانم ها)

برای تعیین نوبت و مشاوره تماس بگیرید.

 09107103228

09107103227

-

منبع: https://www.realself.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *