,

مرگ بر اثر ابدومینوپلاستی

مرگ بعد از ابدومینوپلاستی یا تامی تاک شکم

یکی از سوالات از روی نگرانی متقاضیان جراحی زیبایی، مرگ بعد از ابدومینوپلاستی شکم یا هر نوع جراحی پیکرتراشی است. لازم است بدانید که مرگ و میرها، عمدتاً ناشی از لخته شدن خون پس از عمل جراحی است که از پاها شروع می شود و می تواند به قسمت های دیگر منتشر شود. این مورد معمولاً به دلیل عدم تحرک و یا عدم پیشگیری مناسب پیش می آید. خطرات بعد از جراحی تامی تاک بسیار کم است. افرادی که دارای بالاترین عوامل خطر هستند، افرادی هستند که سیگار می کشند. همینطور افرادی که سابقه قبلی لخته شدن خون دارند یا سابقه سرطان و مصرف قرص های ضد بارداری حاوی استروژن بالا دارند. صادق بودن با پزشک و دراختیار گذاشتن پرونده پزشکی خود، در بسیاری موارد از مشکلات احتمالی پیشگیری خواهد کرد.

چنانچه برای هر عمل زیبایی نگران این موضوع هستید، حتما آن را با جراح پلاستیک خود در میان بگذارید. جراح در مورد تجهیزاتی که در زمان جراحی برای پیشگیری از این موضوع درنظر گرفته است و نکاتی که بعد از جراحی لازم به رعایت هست به شما آگاهی خواهد داد. اخیراً پیشرفت های زیادی در مورد این موضوع حاصل شده است.

دکتر حمید رضوانی، دکتر جراح زیبایی شکم و سینه

فرم درخواست مشاوره

درخواست خود را ثبت کنید. با شما تماس میگیریم.

  • شماره همراه خود را با اعداد انگلیسی وارد نمایید

خطر مرگ بر اثر ابدومینوپلاستی صفر نیست، اما هیچ عملی هم بیخطر نیست!

دکتر حمید رضوانی

آمار مرگ و میر جراحی شکم

بهترین داده های منتشر شده که می توانیم در مورد میزان مرگ و میر مرتبط با جراحی شکم پیدا کنیم، از 0.02٪ تا 0.16٪ است. به عبارت دیگر، میزان مرگ و میر بسیار پایین است. اینها شامل همه علت های مرگ تا یک ماه پس از جراحی می شود. شایع ترین آنها آمبولی ریه بعد از پیکرتراشی (لخته شدن خون از پاها به ریه ها) است. برای تصور بهتر این موضوع، میزان مرگ و میر برای زایمان سزارین حدود 0.02٪ است که سزارین اورژانسی خطر کمی بالاتر دارد. حتی یک زایمان طبیعی نیز بر اساس برخی تخمین ها، میزان مرگ و میر 0.0067% دارد. با این حال، این آمار ممکن است گمراه کننده باشد. زیرا شناخت این خطرات و تلاش برای به حداقل رساندن آنها می تواند احتمال هر گونه عارضه از جمله مرگ را کاهش دهد.

ما اکنون در اتاق عمل، جوراب‌های فعال ضد آمبولی را برای هر بیمار(نه فقط برای بیمارانی که جراحی‌های طولانی دارند یا عوامل خطر بالاتری دارند) استفاده می‌کنیم. همچنین توصیه میکنیم که بیمار زود راه رفتن را آغاز  کند، زیرا به حرکت خون در اندام‌های او کمک می‌کند. در خانه، بیمار باید خودش این کار را انجام دهد و حرکت و فعالیت به جلوگیری از تجمع خون و سکون کمک می کند.

داستان هایی از مرگ بر اثر ابدومینوپلاستی و پیکرتراشی

این داستان برای سالهای حدود 2010-2011 است. ماریا شورتال، یک زن خانه دار از وستون، فلوریدا، پس از انجام یک روش استاندارد لیپواسکالپتینگ در اواسط ژوئن در موسسه جوانسازی پزشکی آلین در فلوریدا درگذشت. خانم شورتال هفت روز در هفته کار می کرد تا هزینه این عمل 3600 دلاری را بپردازد که قرار بود چند ساعت طول بکشد.

در مرحله‌ای از پروسه جراحی شورتال، اشتباهی اتفاق افتاده است. مرکز تصمیم گرفت که او باید به کلینیک کلیولند منتقل شود، جایی که در نهایت مرگ او اعلام شد.

مایکل فریدلند، وکیل خانواده، گفت: «تقریباً 22 برش در بدن او ایجاد شده بود که مقدار قابل توجهی برای یک عمل زیبایی نسبتاً جزئی است. آنچه ما می‌دانیم این است که یک زن 38 ساله با شرایط جسمی سالم، نباید برای یک عمل زیبایی جزئی مراجعه کند و بمیرد.”


مادر رپر کانیه وست، دونده، در سال 2007 بر اثر عوارض ناشی از عمل ابدومینوپلاستی و بزرگ کردن سینه درگذشت.


مطالعه‌ای در سال 2008 در مجله انجمن جراحان پلاستیک آمریکا نشان داد که از هر 50000 نفر تنها یک نفر بین سال‌های 2001 تا 2006 در نتیجه عمل جراحی پلاستیک جان خود را از دست داده است.

https://abcnews.go.com/

زنی اعلام کرده است که خواهرش برای کاهش وزن و به دست آوردن اعتماد به نفس، دوره های سختی را طی کرده است که در نهایت به قیمت جان او تمام شد.

ایمی هانت، 37 ساله، از نورث همپتون، درباره خواهر محبوبش سوفی، 34 ساله که سال گذشته درگذشت، صحبت می کند.

ایمی توضیح داد که چگونه سوفی در مورد بدن خود احساس بدی داشت و با تلاش برای کاهش وزن با رژیم غذایی و ورزش، تلاش می کرد تا احساس خوبی داشته باشد. او دختر بزرگ هیکلی بود، رژیم می گرفت اما عاشق غذا بود. وقتی عاشق غذا هستید، لاغر شدن سخت است.

ایمی گفت: او به همه ما گفت که به ترکیه می رود، او تصمیم به جراحی برای بدست آوردن تناسب اندام گرفته بود.

ایمی دلشکسته می‌گوید که فکر می‌کرد هیچ مشکلی با عمل جراحی پیش نمی آید. مادرم واقعاً نمی‌خواست او برود، او خیلی نگران بود. همه ما نگران بودیم اما من فقط می‌خواستم سوفی خوشحال شود و او گفت که واقعاً می‌خواهد این کار را انجام دهد، بنابراین من از تصمیم او حمایت کردم.

سوفی و دوستش دنیل، که او نیز قرار بود تحت عمل جراحی قرار گیرد، قبل از استقرار در کلینیک زیبایی GNR، تحقیقات زیادی در مورد کلینیک ها انجام دادند.

پس از پرداخت 3963 پوند برای انجام عمل لیپوساکشن، سوفی که مادر دو فرزند هم بود، در مارس 2022 به استانبول ترکیه رفت.

ایمی با یادآوری لحظه ای که بعد از جراحی با دانیل تماس گرفت، می گوید که تا آن لحظه همه چیز خوب بود.

او و سوفی پیغام می‌دادند و به نظر خوب می‌رسید و با وجود اینکه ایمی مدتی از او خبری نداشت، تصور می‌کرد که بعد از جراحی خواب است.

ایمی گفت: “من از دوستش تماس تلفنی داشتم و او فقط گفت: “به من گفته اند که با تو تماس بگیرم، تو باید به اینجا بیایی”.

من فقط می دانستم. بدیهی است که وحشت زده بودم، چیزهایی را در کیفم انداختم، دنبال پرواز بعدی می گشتم تا بتوانم به آنجا بروم.

پس از گفتگوی اولیه با دنیل، ایمی می‌گوید که از بیمارستان درخواست کرده است که با او تماس بگیرد و حدود 20 دقیقه بعد یکی از کلینیک زنگ زد. آنها هیچ اطلاعاتی به او نمی گفتند جز اینکه می گفتند سوفی خوب است، اما حالش خیلی روبراه نیست. ایمی تصور می کرد که این بدان معناست که هنوز امیدی وجود دارد که خواهرش خوب شود.

صبح روز بعد ایمی پرواز کرد و یک ماشین او را از فرودگاه به بیمارستان برد. آنها او را به اتاق کناری بردند و به او گفتند که سوفی دچار ایست قلبی شده است. ایمی خواستار دیدن او شد. اما به او گفتند که به دلیل قوانین موجود در ترکیه در مورد بیماران کووید و مراقبت های ویژه نمی تواند.

در این مرحله، او می‌گوید که هنوز امیدوار بود، زیرا تصور می‌کرد که در مراقبت‌های ویژه به این معنی است که سوفی هنوز زنده است. سپس دکتر توضیح داد که به او 90 دقیقه CPR داده اند، که ایمی از او پرسید که آیا این بدان معناست که سوفی دچار مرگ مغزی شده است.

به ایمی گفته شد که نتیجه احتمالی است، سپس به ایمی توصیه شد که باید برای بدترین حالت آماده شود و تنها کاری که اکنون می‌توانستند انجام دهند دعا بود. ایمی می‌گوید که پوقتی 30 دقیقه بعد به بیمارستان برگشت، بلافاصله به او گفتند که خواهرش سوفی فوت کرده است.

او گفت: «گفتم که می‌خواهم او را ببینم زیرا نیاز داشتم. بنابراین من او را دیدم، وحشتناک بود. می‌توانم به یاد بیاورم که به طور مبهم فکر می‌کردم که او شبیه کسی نیست که به تازگی مرده است.

یک ساعت بیشتر نگذشته بود. در اتاق خانواده، دکتر برگشت و دست ایمی را گرفت. او ادامه داد: او دست مرا گرفت و گفت: من کاملاً با شما صادق نبودم. خواهرت قبل از اینکه تو به اینجا برسی فوت کرده بود.

ایمی حیرت زده توضیح داد که آنها فکر می کردند بهتر است صبر کنند زیرا او سفر طولانی داشته و قبل از اینکه خبر بدی را به او بدهد استرس داشته است.

به گزارش سان، در گواهی فوت سوفی آمده است که او در ساعت 9:25 صبح در ترکیه – ساعت 7:24 صبح به وقت بریتانیا – سه ساعت قبل از اینکه ایمی حتی سوار هواپیما شود، درگذشت.

بیش از یک سال بعد، ایمی و خانواده‌اش هنوز منتظر پاسخ‌هایی هستند که چرا سوفی درگذشت و دقیقاً چه اشتباهی رخ داد. با وجود کالبد شکافی در ترکیه، هنوز هیچ دلیل مشخصی برای مرگ او ارائه نشده است.

ایمی در انتهای صحبت هایش گفت : او به شدت آن بدن را می خواست و حالا فرزندانش مادر ندارند.

ایمی بیانیه ای از GNR را خواند که در آن آمده بود: “ما برای مرگ سوفی بسیار متاسفیم اما مسئول آن نیستیم.” مراقبت و توجه لازم به او نشان داده شد.

آنها یک آژانس گردشگری سلامت هستند که مجاز به انجام روش های جراحی نیستند و وب سایت آنها چنین پیشنهادی را ارائه نکرده است.

“بیماران توافقنامه و فرم رضایت جراحی با بیمارستان GNR و قرارداد برای انجام عمل جراحی را امضا کردند.” آنها از نظر قانونی مجاز به مداخله بین بیمارستان و بیمار نیستند و فقط در مورد هتل ها و انتقال بیماران به پزشکان برای درمان ارتباط برقرار می کنند.

بهترین گزینه اطمینان از عمل

جراح پلاستیک خود را با دقت انتخاب کنید.مقاله انتخاب جراح خوب برای ابدومینوپلاستی را بخوانید. یک جراح خوب، هر چیز دیگری از جمله مرکز جراحی مناسب، کادر بیهوشی خوب، بهداشت محیط و امکانات جراحی ایمن را به دنبال خواهد داشت. این انتخاب دقیق به شما آرامش خاطر میدهد که در طول زمان جراحی و پس از آن ایمن خواهید بود.

خدمات دکتر حمید رضوانی

متخصص جراحی عمومی، پلاستیک و ترمیمی در تهران

  • پیکرتراشی به روش لیپوست
  • جراحی پروتز سینه و لیفت سینه
  • عمل فرم دهی و تزریق چربی باسن
  • جراحی ابدومینوپلاستی و مینی ابدومینوپلاستی
  • ژنیکوماستی (کوچک کردن سینه در آقایان)
  • ماموپلاستی (کوچک کردن سینه در خانم ها)

برای تعیین نوبت و مشاوره تماس بگیرید.

۰۹۱۲۰۱۷۵۰۱۸

-

منبع: https://www.realself.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *