,

نزدیکی بعد از ابدومینوپلاستی

پس از عمل جراحی شکم، بهبودی ممکن است کمی طول بکشد. اگر در حال برنامه ریزی برای زمان جراحی هستید و این سوال برایتان مطرح شده است که “بعد از عمل ابدومینوپلاستی چه زمانی میتوانید نزدیکی داشته باشید“، جراح منتخب زیبایی شما می تواند راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهد.

چه زمانی بعد از عمل جراحی شکم می توانم رابطه جنسی داشته باشم؟

برای زمان نزدیکی بعد از جراحی شکم، توصیه می کنیم حداقل 3 هفته صبر کنید. به این دلیل که تورم و خطر ایجاد هماتوم یا سرومای پس از عمل به حداقل برسد. زخم ها معمولاً بعد از دو هفته بهبود می یابند، اما بهبود کامل زخم بین 4 تا 6 هفته طول میکشد. پس از این مدت، خطر کمتر و احتمالاً شرایط راحت تری برای شما خواهد بود.

چه اتفاقی می افتد اگر من خیلی زود بعد از عمل جراحی شکم رابطه جنسی داشته باشم

اگر خیلی زود بعد از عمل جراحی شکم رابطه جنسی داشته باشید، خطر آسیب رساندن به زخم های ظریف و شکننده را دارید. تحرک جنسی خطر فشار بر زخم را دارد. رابطه جنسی زودهنگام می تواند عوارضی از جمله کشیدگی بخیه ها، پارگی زخم، هماتوم و تجمع مایعات (سروم) در زیر پوست ایجاد کند.

https://www.bellavou.co.uk

برای کمک به بهبودی، پایین نگه داشتن ضربان قلب و فشار خون به مدت سه هفته پس از عمل بسیار مهم است. همچنین مهم است که محل برش را کشش ندهید، به خودتان فشار وارد نکنید یا چیز سنگینی بلند نکنید.

مرگ بر اثر ابدومینوپلاستی یا پیکرتراشی

رابطه جنسی بعد از عمل شکم

اکثر زنان سه تا چهار هفته پس از جراحی شکم می توانند به رابطه جنسی بازگردند. با این حال، طبیعی است که در اولین رابطه جنسی بعد از ابدومینوپلاستی کمی عصبی شوید. شما می توانید شرایط را آسان تر کنید اگر:

 • تا زمانی که احساس راحتی نکردید رابطه جنسی نداشته باشید.
 • با همسرتان در مورد جراحی خود صحبت کنید تا او شرایط شما را درک کند.
 • موقعیت خود را در حین رابطه جنسی طوری در نظر بگیرید تا ضربه به زخم شما کاهش یابد.

خطرات شکم

هر جراحی خطراتی دارد. به طور کلی، خطرات جراحی شکم کم است، به خصوص زمانی که یک جراح ماهر و با تجربه این عمل را انجام دهد. تیم دکتر حمید رضوانی، برای به حداقل رساندن خطرات جراحی، با دستگاه های ایمن تر در اتاق عمل و  ارائه توصیه های دقیق در مورد مراقبت های بعد عمل ابدوی شکم، اطمینان بیشتری به بیماران می دهند.

خدمات دکتر حمید رضوانی

متخصص جراحی عمومی، پلاستیک و ترمیمی در تهران

 • پیکرتراشی به روش لیپوست
 • جراحی پروتز سینه و لیفت سینه
 • عمل فرم دهی و تزریق چربی باسن
 • جراحی ابدومینوپلاستی و مینی ابدومینوپلاستی
 • ژنیکوماستی (کوچک کردن سینه در آقایان)
 • ماموپلاستی (کوچک کردن سینه در خانم ها)

برای تعیین نوبت و مشاوره تماس بگیرید.

۰۹۱۲۰۱۷۵۰۱۸

-

عوارض جراحی شکم عبارتند از:

 • عفونت زخم
 • کبودی، هماتوم و خونریزی از زخم
 • سروما – جمع آوری مایع در زیر پوست
 • جای زخم و انقباض اسکار
 • نارضایتی از ظاهر شکم خود پس از جراحی

بعد از عمل جراحی شکم چه انتظاری باید داشت

تجربه درد، تورم، کبودی و کاهش تحرک تا چند هفته پس از عمل طبیعی است. بین 4 تا 6 هفته طول می کشد تا بهبود یابد و شکم شما دوباره احساس طبیعی کند. با این حال، ممکن است 1 تا 2 ماه طول بکشد تا بتوانید نتیجه نهایی زیبایی را شکم را متوجه بشوید.
بهبودی شکم شما، به سلامت عمومی شما، وسعت جراحی و اینکه آیا بعد از عمل ابدومینوپلاستی، شما عوارضی داشتید یا خیر، بستگی دارد. معمولا بیماران دکتر رضوانی، حدود دو هفته پس از جراحی احساس آمادگی برای بازگشت به کار می کنند. بین چهار تا شش هفته، می‌توانید به تدریج ورزش را مجدداً شروع کنید و همزمان با بازسازی تناسب اندام و قدرت، فعالیت را افزایش دهید.

به دلیل شرایط فوق، از شما می خواهیم که به مدت 3 تا 6 هفته یا تا زمانی که دکتر به شما اجازه نداده از فعالیت های شدید خودداری کنید. بسیاری از عوارض جانبی بعد از عمل ابدومینوپلاستی شما، باید تا زمانی که برای ورزش یا رابطه جنسی آماده شوید، کاهش یابد.

دکتر حمید رضوانی

جدول زمانی ریکاوری بعد از جراحی زیبایی شکم

از آنجایی که هیچ دو بیمار عمل جراحی شکم شبیه هم نیستند، نمی‌توانیم جدول زمانی بهبودی مشخص‌تری را در طی یک قرار ملاقات به شما ارائه دهیم. به خاطر داشته باشید که میزان عمل شما در نحوه بهبودی شما نقش دارد. به عنوان مثال، بیمارانی که روش مینی تاک شکم را انجام می دهند، نسبت به جراحی طولانی مدت به زمان کمتری برای بهبودی نیاز دارند.

روز 1: روز عمل. بعد از اتمام جراحی و ریکاوری کامل در صورتی که مشکل خاصی از نظر تیم پزشکی وجود نداشته باشد، شما مرخص میشوید. گن مناسب بعد از عمل هم به شما داده میشود و به شما در پوشیدن گن کمک می‌کند. دکتر رضوانی نسخه دارویی شما را میدهد و تیم ایشان به شما در مصرف داروها، استفاده از گن، ماساژ شکم و تخلیه درن آموزش میدهند. در زمان ترخیص و در خانه حتما نیاز به یک همراه خواهید داشت.

روزهای 2-6: متوجه درد، تورم و بی حسی خواهید شد که به تدریج کاهش می یابد. تا جایی که می توانید، در حالی که پاهای خود را بالاتر از سطح بدن قرارداده اید، استراحت کنید. در دو روز اول، حرکت بازوها را برای حمایت از بدن یا بلند کردن چیزهای سنگین به حداقل برسانید.
روزانه دوش بگیرید تا ناحیه تمیز بماند. برای جلوگیری از لخته شدن خون می توانید به آرامی در خانه خود حرکت کنید. استفاده دائم از گن فراموش نشود.

روز 7: برای بررسی بهبودی و رفع هرگونه سوال یا نگرانی، یک قرار معاینه در مطب دکتر رضوانی خواهید داشت. بخیه های شما به طور طبیعی جذب می شوند و نیازی به کشیدن بخیه ندارید. در صورت نیاز، شما یک ماساژ تخلیه لنفاوی دستی برای کمک به نرم شدن شکم، کاهش تورم و قابل کنترل تر کردن روند بهبودی خواهید داشت. متخصص به شما آموزش می دهد که مرتباً شکم خود را ماساژ دهید.

بعد از یک هفته

هفته 2: در این زمان/ف قاعدتا باید بتوانید بیشتر حرکت کنید. حتی در پایان هفته دوم، اگر احساس می کنید که می توانید به راحتی و مطمئن ترمز ماشین را مدیریت کنید، ممکن است بتوانید دوباره رانندگی کنید.

هفته 3: بعد از 15 روز، کم کم تورم و درد باید کاهش یابد. شما میتوانید به راحتی حرکت کنید و ورزش های ملایم انجام دهید. اگر شغلی غیر فیزیکی دارید، می توانید به محل کار خود بازگردید، اما باید حداقل تا چهار هفته از ورزش های شدید و بلند کردن وزنه خودداری کنید.

ریکاوری بعد از یک ماه

هفته 4-6: بیشتر تورم و کبودی باید برطرف شده باشد. با این حال، مقداری تورم ممکن است تا چند ماه باقی بماند. در صورت نیاز به ویزیت مجدد یا ادامه دار بودن درد و تورم، مجدد به مطب دکتر مراجعه میکنید. بعد از هفته 4ام، بنا به نظر دکتر، پوشیدن گن به روزی 12 ساعت کاهش پیدا می کند. اکثر افراد می توانند به تدریج ورزش و فعالیت های معمول خود را از چهار هفته افزایش دهند. اگرچه، در صورتیکه روند بهبودی شما کامل نشده باشد، ممکن است تا شش هفته طول بکشد.
هفته 6: شکم شما صاف و طبیعی تر شده است. اسکارها شروع به محو شدن می کنند اما می توانند تا 6 تا 12 ماه کمی صورتی رنگ باقی بمانند. بعد از این مرحله، می توانید از پوشیدن لباس های فشرده خودداری کنید. البته در برخی موارد تا پایان ماه دوم پوشیدن گن به صورت روزی 12 ساعت، ادامه خواهد داشت.

نکات مراقبت از شکم

استراحت و ریکاوری: در هفته اول، شما خسته اید و شکم شما متورم و حساس خواهد شد. در هفته اول تا جایی که می توانید پاهای خود را بالا نگه دارید، به طور منظم از مسکن استفاده کنید، در صورت توصیه پزشک جوراب های فشاری بپوشید و به طور منظم راه بروید تا از ترومبوز ورید عمقی جلوگیری کنید.
کاهش تورم: از کمپرس سرد 6 تا 8 بار در روز، به مدت حداکثر 10 دقیقه، در پنج روز اول استفاده کنید. آنها به کاهش تورم و کبودی کمک می کنند.
استفاده از لباس فشرده (گن): برای کاهش درد و تورم باید حداقل 4 هفته پس از جراحی گن داده شده را روز و شب بپوشید. فقط آن را برای مدت کوتاهی برای دوش گرفتن یا شستن در بیارید. در ماه دوم روزی 12 ساعت کفی است.

جای زخم را تمیز نگه دارید: برای تمیز نگه داشتن ناحیه هر روز دوش بگیرید- اما حداقل به مدت دو هفته از استخر خودداری کنید.
شما پانسمانی روی جای زخم خواهید داشت. پس از دوش گرفتن، به آرامی آن را خشک کنید یا با سشوار خنک سشوار کنید. روش های تمیز نگه داشتن و تعویض پانسمان را تیم دکتر رضوانی بعد از جراحی به شما آموزش میدهند.
راحت بخوابید: دو هفته اول با یک یا دو بالش اضافی بخوابید تا تورم کاهش یابد. یک بالش را زیر زانوهای خود قرار دهید تا فشار روی عضلات شکم خود را کاهش دهید.
مراقب رژیم غذایی خود باشید: در صورت ابتلا به یبوست، مایعات بنوشید، فیبر زیادی بخورید و مواد پروتئینی هم استغاده کنید.
با احتیاط سرفه کنید: اگر نیاز به سرفه یا عطسه دارید، یک بالش را روی شکم خود نگه دارید تا درد و فشار روی زخم را کاهش دهید.

دکتر حمید رضوانی، دکتر جراح زیبایی شکم و سینه

فرم درخواست مشاوره

درخواست خود را ثبت کنید. با شما تماس میگیریم.

 • شماره همراه خود را با اعداد انگلیسی وارد نمایید

معیارهای انتخاب بهترین جراح ابدومینوپلاستی در تهران یا شهرستان ها

خلاصه مطلب

عمل زیبایی شکم، در انواع مینی ابدو، ابدو کامل و ابدومینوپلاستی گرداگرد انجام میشود که بسته به نیاز بدن شما، جراح نوع عمل را تعیین می کند. این جراحی خطرناک نیست و عوارض پردردسری ندارد ولی بایستی در مراقبت های بعد از عمل محتاط بود. از آن جهت که هر گونه فشار و کشیدگی بر روی زخم، میتواند تاثیر منفی در نتیجه عمل بگذارد. تمام موارد گفته شده، برای زمان برقراری رابطه جنسی بعد از ابدومینوپلاستی تاثیر می گذارد. به طور معمول تا 3 هفته بعد از جراحی نباید نزدیکی داشت و بعد از آن حتما نظر جراح خود را جویا شوید.

منبع: https://dauweplasticsurgery.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *