,

تاثیرات افزایش و کاهش وزن بعد از عمل ابدومینوپلاستی

جراحی زیبایی شکم به نام عمل ابدومینوپلاستی و تامی تاک نیز شناخته می‌شود. این عمل یکی از محبوب‌ترین روش‌های جراحی پلاستیک برای افرادی است که به دنبال داشتن شکم و پهلویی باریک‌تر وصاف تر و خوش فرم هستند. اما بسیاری افراد نگران این هستند که در صورت کاهش یا افزایش وزن بعد از عمل، چه اتفاقی برای زیبایی شکم آنها می‌افتد. واقعا این سوال جای بررسی دارد! چرا که عمل ابدومینوپلاستی هم از نظر زمان و هم از نظر مالی هزینه بر است و حفظ نتیجه آن ارزشمند خواهد بود.

علیرغم تمرین های ورزشی بی‌پایان و برنامه‌های رژیم غذایی، کاهش وزن و لاغری اغلب دشوار است. ناگفته نماند که پس از کاهش وزن، بسیاری از افراد هنوز از اندام خود راضی نیستند، به خصوص اگر پوست اضافی و شل در ناحیه شکم داشته باشند. به همین دلیل، افراد به جستجوی راه‌حل‌های جایگزین می‌گردند، مانند جراحی شکم، که به آنها کمک می‌کند لاغرتر به نظر برسند.
در صورت نیاز به مشاوره، می توانید از طریق فرم زیر اطلاعات خود را قرار دهید تا تیم دکتر حمید رضوانی با شما تماس بگیرند و راهنمایی تان کنند.

دکتر حمید رضوانی، دکتر جراح زیبایی شکم و سینه

فرم درخواست مشاوره

درخواست خود را ثبت کنید. با شما تماس میگیریم.

  • شماره همراه خود را با اعداد انگلیسی وارد نمایید

در ادامه مقاله هم توصیه‌های مفیدی در مورد اینکه چه کاری می‌توانید برای حفظ اندام زیبای خود پس از انجام عمل جراحی انجام دهید، ارائه شده است:

افزایش وزن بعد از عمل ابدومینوپلاستی

حفظ وزن ثابت، برای حفظ نتایج ابدومینوپلاستی ضروری است. افزایش وزن قابل توجه پس از عمل می تواند باعث کشش پوست و عضلات شکم شود و به طور بالقوه نتیجه اولیه عمل ابدومینوپلاستی را به خطر بیندازد. برای کمک به حفظ وزن ثابت، اتخاذ یک سبک زندگی سالم، از جمله ورزش منظم و رژیم غذایی متعادل، مهم است.

اگرچه نتایج عمل جراحی شکم، ظاهری طبیعی و در عین حال طولانی مدت دارند؛ اما می توانند با افزایش وزن به خطر بیفتند. جراح پلاستیک هنگام انجام عمل جراحی زیبایی شکم، پوست و چربی اضافی را از ناحیه شکم خارج می کند. آنها همچنین ممکن است در صورت لزوم با کشیدن عضلات شکم به هم و بخیه زدن آنها، ظاهری سفت و محکم تر ایجاد کنند.
حالا اگر بعد از عمل جراحی شکم مقدار زیادی وزن اضافه کنید، پوست شکم کشیده می‌شود و ماهیچه‌های زیرین ممکن است دوباره از هم جدا شوند و نتایجی را که ممکن است با این روش به دست آورده‌اید کاهش دهد.
همچنین لازم به ذکر است که از بیمارانی که قبلا از عمل تامی تاک، عمل کانتورینگ یا عمل پیکرتراشی انجام داده اند، ممکن است مانند گذشته وزن اضافه نکنند. بدن آنها ممکن است تجمع چربی را به جای ناحیه شکم در قسمتهای دیگر بدن مانند سینه، بازوها، شانه ها و گردن و غیره تشکیل دهد.

علاوه بر این، این احتمال وجود دارد که شما شاهد افزایش علائم کشیدگی پوست باشید. اگر افزایش وزن سریعا بعد از عمل جراحی شکم تجربه شود، الیاف الاستیک در پوست شما دچار ساییدگی و پارگی می شوند که به ایجاد علائم کشش کمک می کند.

کاهش وزن بعد از تامی تاک

ممکن است به نظر برسد که کاهش وزن پس از عمل ابدو، ایده خوبی است؛ اما ممکن است نتایج عمل شما را به خطر بیندازد. با این حال، شدت این مورد برای هر فردی منحصر به فرد است، زیرا ژنتیک نقش مهمی در نحوه انطباق بدن با چربی و پوست اضافی دارد.
به عنوان مثال، اگر فردی که عمل جراحی زیبایی شکم انجام داده، ،5 ، 10 یا 15 کیلو وزن کم کند، ممکن است پوست او به اندازه کافی کوچک شود تا بتواند نتایج جراحی شکم خود را حفظ کند. اگر همین وضعیت برای فرد دیگری اتفاق بیفتد، ممکن است دچار پوست شل و افتاده شکم شود که شکل سفت وفرم آنها را تغییر می‌دهد.
در نهایت، اینکه چگونه کاهش وزن بر نتایج جراحی شکم تأثیر می‌گذارد، به شدت به کیفیت پوست شما در ناحیه شکم و نحوه تحمل وزن کاهش‌یافته توسط بدن شما بستگی دارد.
بهترین حالت حفظ نتیجه عمل زیبایی شکم، انجام این روش، بعد از رسیدن به وزن مورد نظر و واقعی خود است.

عمل ابدومینوپلاستی یا مینی ابدومینوپلاستی روشی برای کاهش وزن نیست. در عوض، این روشی است برای افرادی که پس از بچه دار شدن یا کاهش وزن قابل توجه، با پوست اضافی و ماهیچه های ضعیف شکم روبرو می شوند و قصد دارند فرم شکم خود را به شکل ساعت شنی تبدیل کنند.

چگونه فرم شکم خود را بعد از ابدومینوپلاستی حفظ کنیم

بعد از عمل جراحی شکم، احتمالاً از نتایج فوق العاده عمل خود راضی خواهید بود. با شکم و قسمت میانی سفت تر و برجسته تر، در زندگی روزمره خود احساس اعتماد به نفس و زیبایی بیشتری خواهید داشت. با این حال، مهم است که اقدامات لازم را در ماه ها و سال های بعد برای حفظ اندام جدید خود انجام دهید تا دچار برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی نشوید.
در اینجا چند نکته مهم در مورد چگونگی حفظ نتایج جراحی شکم آورده شده است:

  • به طور منظم ورزش کن. در چند ماه پس از عمل از انجام هر گونه ورزش شدید اجتناب کنید. ولی پس از آن، ورزش منظم را در برنامه خود داشته باشید، زیرا نقش مهمی در حفظ نتیجه عمل دارد. دکتر سندرز (جراح پلاستیک در لس آنجلس آمریکا) توصیه می کند فعالیتی را پیدا کنید که نه تنها ضربان قلب شما را افزایش دهد و عرق کنید، بلکه فعالیتی را که از آن لذت می برید نیز پیدا کنید.
  • برای بارداری خود برنامه ریزی کنید. اگر قصد بچه دار شدن در آینده نزدیک را دارید، بهتر است این کار را قبل از انجام عمل جراحی شکم انجام دهید. همانطور که ذکر شد، افزایش وزن قابل توجه پس از عمل جراحی شکم، اغلب می تواند هر یک از نتایج این روش را خنثی کند. که برای بسیاری از بیماران ایده آل نیست.
  • به یک جراح پلاستیک با تجربه و دارای مجوز مراجعه کنید. اگر می خواهید به شکل بدنی ساعت شنی زیباتری برسید، بهتر است به یک جراح ابدومینوپلاستی باتجربه مراجعه کنید. علاوه بر این، یک جراح پلاستیک با سال‌ها تجربه برنامه مراقبت‌های پس از عمل را برای حفظ نتایج جراحی ابدومینوپلاستی به شما توصیه میکند.
دکتر حمید رضوانی بهترین جراح پیکر تراشی در تهران هستند
دکتر حمید رضوانی؛ جراح انواع عملهای پیکرتراشی(لیپوست، ابدومینوپلاستی، فرم دهی و تزریق چربی باسن و پروتز و لیفت سینه و ..) در تهران هستند.

“تجربه و دانش تخصصی دکتر حمید رضوانی در امر جراحی پیکر تراشی و زیبایی اندام، باعث رضایت بیماران از انتخاب ایشان بوده است.”

جهت مشاوره تماس بگیرید.

یک جراح زیبایی شکم با تجربه در نزدیکی خود پیدا کنید

بعد از بارداری برای از دست دادن پوست و چربی اضافی خود مصمم هستید؟ یا مقدار قابل توجهی از وزن خود را کاهش داده اید؟ انجام عمل زیبایی شکم ممکن است راه ایده آلی برای دستیابی به اندامی سفت تر و کشیده تر برای شما باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روش جامع، بهترین قدم بعدی این است که با یک جراح خوب ابدومینوپلاستی شکم در نزدیکی خود تماس بگیرید.
اگر در تهران زندگی می کنید یا امکان سفر به تهران را دارید؛ دکتر حمید رضوانی به شما کمک می کند تا با جراحی تامی تاک به اهداف خود برسید. با بیش از یک دهه تجربه جراحی ابدومینوپلاستی، می توانید اعتماد کنید که دکتر رضوانی نتایج استثنایی را ارائه خواهد کرد. با شماره های زیر تماس بگیرید تا وقت یک جلسه مشاوره جراحی شکم را تعیین کنید:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *